Skocz do zawartości
azgan

GreedFall - szykuje się kolejny udany RPG ?

Rekomendowane odpowiedzi

psFhGHv.png

 

W GreedFall trafiamy na wyspę, której mieszkańcy żyli w pokoju z naturą – i magią – do momentu, aż ich skrawkiem ziemi zainteresowały się różne zaawansowane kolonialne potęgi (przynajmniej na tyle zaawansowane, na ile może być o tym mowa w realiach mocno stylizowanych na XVII wiek). Protagonista – osoba wywodząca się z kręgu przybyszów – trafia w sam środek konfliktu między swymi pobratymcami a autochtonami.

 

https://www.youtube.com/watch?v=kO9Q1djwCkk

 

Kilka screenów:

 

9CU9sXM.jpg

 

uhaKz22.jpg

 

FJNIOsW.jpg

 

JZLfHua.jpg

 

Yp7A2lj.jpg

 

2yQeq91.jpg

 

pX5Eeaf.jpg

 

wp09KBe.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie dowierzam, że wychodzi na PS4 i PC, czekam na coś więcej niż tylko reveal cinematic, może na PSX 2017 albo GamesComie coś pokazą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1). Akcja będzie toczyć się na tajemniczej wyspie, odkrytej przez przedstawicieli kilku krajów.

2). Gramy jako neutralny śmiałek, co oznacza oczywiście możliwość przyłączenia się do jednej z frakcji i odciśnięcia swojego piętna na przygotowanym przez twórców świecie.

3). Fikcyjne miejsce wydarzeń łączy technologię z naturą i potwory z magią, a wszystko to w artystycznym i militarnym stylu XVII-wiecznej Europy.

4). Jak na produkcję Spiders przystało, mowa o towarzyszach do przyłączenia.

5). Pojawią się sekrety i tajemnice do odkrycia oraz kilka zakończeń, w zależności od podjętych decyzji.

6). Możemy postawić na podbój religijny lub stanąć po stronie naukowców, badając nowe minerały i źródła energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciekawe już kiedyś była gra która łączyła maszyny z magią, była nią gra Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi z 2001 roku, czyli już dość dawno, no nic poczekamy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę dawno to już zapowiedzieli? Gameplaya pewnie nie ma żadnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus Home Interactive zapowiedział tą grę w tym roku na swojej corocznej imprezie What's Next ;). GreedFall zdaje się nawiązywać do Silverfall z 2007 roku, nad którym wielu deweloperów z firmy pracowało jeszcze za czasów studia Monte Cristo :). Za nowy projekt odpowiada Francuskie studio Spiders, twórcy Mars: War Logs, Bound by Flame i The Technomancer.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę dawno to już zapowiedzieli? Gameplaya pewnie nie ma żadnego ?

Bodajże jakoś w marcu rzucili teser i tyle, na E3 ich nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie dowierzam, że wychodzi na PS4 i PC, czekam na coś więcej niż tylko reveal cinematic, może na PSX 2017 albo GamesComie coś pokazą

??? Nie dowierzasz, że w ogóle wyjdzie czy co masz na myśli?

Bo jeżeli platformy konkretnie to przecież na oficjalnej stronie masz "Consoles" i "PC"

 

 

Zapomniałem, że to Spiders robi... Zainteresowanie -120%. :E

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? Nie dowierzasz, że w ogóle wyjdzie czy co masz na myśli?

Bo jeżeli platformy konkretnie to przecież na oficjalnej stronie masz "Consoles" i "PC"

 

 

Zapomniałem, że to Spiders robi... Zainteresowanie -120%. :E

No bo byłem święcie przekonany, że to ex na PS4 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XONE też wyjdzie. Platformy zostały ujawnione razem z reveal trailerem. Skąd w ogóle pomysł, że to ex na PS4 miał być?

 

Średniak, na którego mam chrapkę. Grywam akurat w Technomancera i jest tak średnio bym powiedział (martwy świat, fatalne aktorstwo, biedne animacje), ale fajnie się pyka (klimacik jest, fundamenty fabuł niezłe i udał im się system walki).

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że to Spiders robi...

 

To że są nazywani mistrzami budżetowych gier fabularnych to raczej w pozytywnym znaczeniu. The Technomancer był udaną produkcją (dobry średniak) tylko z ceną w dniu premiery przesadzili ;).

 

No bo byłem święcie przekonany, że to ex na PS4 :E

 

I dobrze myślałeś bo początkowo był zapowiedziany tylko na PS4 co widać nawet na końcu Reveal Taser :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze myślałeś bo początkowo był zapowiedziany tylko na PS4 co widać nawet na końcu Reveal Taser :E

Nie. Od początku był zapowiedziany na wszystkie (znaczące) platformy. Po prostu Sony tak ma, że na swoim kanale wycina z trailerów logosy innych systemów.

 

Tutaj ten sam trailer, opublikowany tego samego dnia, ale z kanału Focusa, z logosami PC i XO:

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie GreedFall zapowiada się znacznie ciekawiej od The Technomancer i z tego co słyszałem to dla Focus Home Interactive jest to najważniejszy tytuł z największym jak dotąd budżetem (jak na ich możliwości). Warto tu też wspomnieć, że ten sam wydawca ma w swojej ofercie jeszcze jeden mocny tytuł RPG przewidziany na listopad 2017 Vampyr

 

To są prawdziwe perły w ich ofercie wydawniczej którymi będą starali się wejść do ligi gier AAA. Na swoim koncie mają już dobrze przyjęte Lifie is Strange i Remember Me.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila moment, to jest gra twórców Technomancera? Ok to ja wysiadam z tego pociągu, nara :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średniak, na którego mam chrapkę. Grywam akurat w Technomancera i jest tak średnio bym powiedział (martwy świat, fatalne aktorstwo, biedne animacje), ale fajnie się pyka (klimacik jest, fundamenty fabuł niezłe i udał im się system walki).

 

To że są nazywani mistrzami budżetowych gier fabularnych to raczej w pozytywnym znaczeniu. The Technomancer był udaną produkcją (dobry średniak) tylko z ceną w dniu premiery przesadzili ;).

Całkiem dobre pomysły i żenująco słabe wykonanie - Spiders w pigułce.

Kilka razy się nabrałem i o ile recenzje nie będą naprawdę pozytywne omijam szerokim łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie GreedFall zapowiada się znacznie ciekawiej od The Technomancer i z tego co słyszałem to dla Focus Home Interactive jest to najważniejszy tytuł z największym jak dotąd budżetem (jak na ich możliwości).

To jak Technomancer swego czasu.

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie GreedFall zapowiada się znacznie ciekawiej od The Technomancer i z tego co słyszałem to dla Focus Home Interactive jest to najważniejszy tytuł z największym jak dotąd budżetem (jak na ich możliwości). Warto tu też wspomnieć, że ten sam wydawca ma w swojej ofercie jeszcze jeden mocny tytuł RPG przewidziany na listopad 2017 Vampyr

Vampyr robi ktoś kto ma co prawda tylko 2 ale całościowo sporo lepsze tytuły od całego dorobku Spiders.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crush bo niestety ekipę mają maleńką w dodatku do tej pory mieli tak ograniczony budżet że nikt normalny z takimi środkami nie brał by się w dzisiejszych czasach za robienie gry dla wydawcy co najwyżej idyki ale i one często mają większe zaplecze finansowe ;). Watro śledzić temat GreedFall i Vampyr bo za sprawą tych tytułów może się wiele zmienić :D.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vampyr mnie jak najbardziej interesuje.

O GreedFall zapominam do pierwszych opinii. :E:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Vampyr też lepiej zapomnij do pierwszych opinii bo po ostatnich E3 ich Gameplay nie zachwycił :E. Ale oba tytuły warto śledzić ;)

 

Chwila moment, to jest gra twórców Technomancera? Ok to ja wysiadam z tego pociągu, nara :E

 

Oj Pulpit ale z Ciebie gapa ;). Co pisałem w #6 poście hmm :hmm: ?

 

Za nowy projekt odpowiada Francuskie studio Spiders, twórcy Mars: War Logs, Bound by Flame i The Technomancer.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Vampyr też lepiej zapomnij do pierwszych opinii bo po ostatnich E3 ich Gameplay nie zachwycił :E.

A jeśli crush go widział i mu się spodobał? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli crush go widział i mu się spodobał? :hmm:

 

To napisałbym żeby poczekał z ocenianiem swojego zainteresowania GreedFall do przynajmniej pierwszego pokazu Gameplay :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę inaczej.

Studio A którego historię znam i generalnie uważam (uważana jest) za dobrą.

Studio B którego historię znam i generalnie uważam (uważana jest) za przeciętną.

Ja się w pre-ordery tak czy inaczej nie bawię. Czy to Vampyr czy GTA6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No robienie Pre-Ordera na tego typu gry to odradzam w szczególności to nie ta liga ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzieliśmy GreedFall – nową grę twórców The Technomancer

 

W czasie zamkniętego pokazu dla prasy organizowanego w Paryżu 7-8 lutego przez Focus Home Interactive udało nam się zobaczyć nadchodzące GreedFall, nową grę twórców Technomancera.

 

Poprzednia gra studia Spiders, choć niepozbawiona wad, zorganizowała wokół siebie niemałe grono fanów. The Technomancer doceniano przede wszystkim za atmosferę gry, wielość wyborów i ich konsekwencji. GreedFall ma kontynuować założenia przyjęte w poprzedniku, korygując jego największe wady.

 

Po prezentacji gry wiedzieliśmy już, że GreedFall nie zamierza odbiegać od wypracowanego przez lata modelu studia Spiders. 40-osobowy zespół deweloperski z Paryża opracował bowiem grę RPG akcji z widokiem trzecioosobowym. Pokazany w Paryżu fragment rozgrywki chwalił się przede wszystkim ładną grafiką – bohater przemierzał łąki i lasy, a uwagę przyciągało zarówno otoczenie jak i szczegółowość szat bohatera przypominających znany ubiór protagonisty z Bloodborne. GreedFall prezentuje się kolorowo, a półotwarty magiczny świat strojami i przewodnim tematem przypominał stary francuski film pt. Braterstwo wilków, choć ten z gry zdecydowanie bardziej chełpił się swoim barokowym bogactwem XVII wiecznej Europy. Dobrze wypadło też aktorstwo i voice acting. Choć jest za wcześnie, abyśmy mogli ocenić fabułę, z urywków rozmów między bohaterami wyłania się skomplikowana wizja geopolityczna magicznej wyspy, na którą wielu śmiałków trafia w poszukiwaniu bogactwa, sławy i nowego miejsca do życia. Tematy kolonizacji nieobce francuskiemu deweloperowi, a także polowania na magiczne zwierzęta i potwory oraz bogactwo, ludzka chciwość, władza i zagrożenia powstałe w wyniku zderzenia nowego i starego świata będą grały tu pierwsze skrzypce.

 

Twórcy obiecują rozbudowaną customizację postaci, a także cykl dnia i nocy. Ten ostatni ma wpływać na rozgrywkę – wyspę z GreedFall zamieszkują bowiem potężne magiczne istoty i niektóre z nich spotkamy za dnia, a przed innymi będziemy ukrywać się w nocy. Oczywiście to od nas zależy, czy na bestię zapolujemy, czy zdecydujemy się przekraść pod jej nosem – gra do niczego nas nie zmusza, a półotwarty świat wydaje się mieć dość przestronną strukturę. Doceniony za relacje między bohaterem a NPC oraz wielość i skutki wyborów system Technomancera znajdzie się również i tutaj – niejednokrotnie przyjdzie nam podjąć decyzję, która zaważy na dalszej wędrówce, zjednując do nas jedną frakcję i zrażając inną. Musimy uważać na to, co mówimy i jakich dokonujemy wyborów, bo choć w czasie prezentacji głównego bohatera otaczała grupa przyjaciół, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy skończyli grę opuszczeni przez wszystkich. Gra posiadać będzie rozbudowane drzewko talentów wpływających na rozmowy.

 

Choć grafika produkcji prezentowała się naprawdę ładnie, a kolorowy i magiczny świat wydawał się interesująco zaprojektowany, tak system walki psuł nieco wrażenie całości. GreedFall to ponownie starcia przy użyciu broni białej i wsparciu broni palnej, ale wszystko, począwszy od powtarzalnych animacjach postaci, a kończąc na braku ciągłości wyprowadzanych ataków wypadało bardzo niekorzystnie na tle interesującej, magicznej lokacji. Nie poznaliśmy jeszcze daty premiery, więc pozostaje nam optymistycznie sądzić, iż ten aspekt gry zostanie dopracowany, bo szkoda, aby zaważyło to na ocenie całości. GreedFall zapowiada się na ciekawą produkcję o dużych ambicjach, choć pamiętajmy, że grę tworzy małe studio.

 

Źródło: gry-online.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • podepnę się pod temat - czy warto zmieniać proca przy takim konfigu? 10400f Gigabyte B460 Torpedo memki nie pamiętam chyba Adata 2x16GB 3200 MSI RTX3800 10GB 3x Ventus mam wrażenie, że trochę za słaby do karty, ale może się mylę. Gram w 1440p  
    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...