Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Todis

Wyłączenie podświetlenia na karcie MSI GTX 1080 GAMING X

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś orientuje się jak poza programem MSI Gaming APP można wyłączyć podświetlenie w tej karcie.

Sam program działa u mnie dość ułomnie i przy restarcie Windowsa nie bardzo chce się uruchamiać. Pluje się o jakąś rejestrację itp.

Zrezygnowałem z niego jednak tylko w nim można wyłączyć podświetlenie karty tzn. by na stałe ledy na karcie się nie świeciły program musi być cały czas załadowany wraz z systemem.

Po wyłączeniu w programie podświetlenia led i odinstalowaniu programu karta świeci pełną gębą :kwasny:

Karta nie pamięta ustawień tego programu tak jak np niektóre myszki gdzie wystarczy przestawić DPI, ustawić podświetlenie i można śmiało odinstalować aplikacje od nich.

 

 

2 pytanie dotyczy samego podświetlenie - jeśli już odpalimy MSI Gaming APP oczywiście można regulować całe te bajery ale za diabła nie wiem na czym polega efekt music.

Jeśli chcemy go włączyć to jednocześnie wyłącza się opcja podświetlenia led. Możemy więc mieć włączone albo led effects albo music.

MSI-GAMING-APP-side-LED.jpg

Samo włączenie efektu music według mnie nic nie daje - gdzieś czytałem, że ledy na karcie powinny migać w rytm muzyki itp.

 

Dzięki za ewentualną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś można było to regulować w sterownikach, teraz tylko MSI Gaming APP. Gdybyś skorzystał z Google, poświęcił temu 1 min, to znalazłbyś jeszcze fanowski program, ale tego używasz na własne ryzyko ;)

 

@Edit

Jeszcze znalazłem To. Też używasz na własną odpowiedzialność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - spróbuję zainstalować ten "LED Visualizer" w GeForce Experience 3.0 i dam znać czy to zadziałało.

Nie wiesz od czego uzależnione jest działanie efektu "music" - czy to przypadkiem nie zleży od playera na jakim odsłuchujemy muzy czy grunt to dźwięk wydobywający generowany przez kartę dźwiękową (w moim przypadku ASUS Xonar DX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta aplikacja nie jest w stanie nic zdziałać z kartą MSI

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4248/~/led-visualizer-missing-in-geforce-experience-3.0

Nie włączy, ani nie wyłączy podświetlenia - zwyczajnie nie działa.

 

Efekt music działa ale to zależy od playera. Z Windows media player działa z winampem już nie.

 

Jedno mnie dziwi. Miałem GTX 1060 Gigabyte Gaming G1 i tam jak zapisałeś w aplikacji XTREME GAMING ENGINE ustawienia karty dot led to mogłeś potem spokojnie tą aplikację wyłączyć, odinstalować czy skasować a karta pamiętała ostatnie ustawienia. Sprzedałem kartę koledze i jemu po włożeniu do kompa, pomimo braku tego programu żadne ledy się nie palą bo to była moja ostatnia konfiguracja tej karty. By je włączyć będzie musiał zainstalować program od Gigabyte.

 

GTX 1080 MSI Gaming X za niemal 3 klocki nie potrafi zapamiętać, zapisać profili podświetlenia w pamięci. Bez włączonej aplikacji świeci się to jak psu jajca. Przecież zapamiętywanie profil w pamięci oferują już myszki za 80zł (DPI, podświetlenie itp). Żenada ze strony MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podświetlenie nie jest przypadkiem podłączone na karcie oddzielnie? Ja bym po prostu odpiął odpowiednią wtyczkę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Nvidia experience z tego co pamiętam służy do zabawy z podświetleniem karty.

Możesz także poszukać wtyczki (pewnie gdzieś na obrzeżach pcb) i szczypcami wyciągnąć.

Ja na swojej FE napis zakleiłem taśmą izolacyjną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z Nvidia Experience usunęli tą funkcję i to dobry rok temu. Nie wiem jednak dlaczego. Też kiedyś korzystałem z MSI Gaming APP, ale to straszna porażka, działa jak chce, potem w ogóle się nie włącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

GTX 1080 MSI Gaming X za niemal 3 klocki nie potrafi zapamiętać, zapisać profili podświetlenia w pamięci. Bez włączonej aplikacji świeci się to jak psu jajca. Przecież zapamiętywanie profil w pamięci oferują już myszki za 80zł (DPI, podświetlenie itp). Żenada ze strony MSI.

 

To samo miałem z Palitem 1080GR. Regulacja/wyłączenie podświetlania przez ichnią aplikację. Po odinstalowaniu, dalej świeciła (choć wcześniej powyłączałem wszystko). Prawdopodobnie tak samo jest z obecnym Asusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zakrawa na kpinę. Sama karta bardzo ok. W furmarku nie da się przekroczyć 68c, cichutka itp. Jednak gimbusiarski wygląd i te festyniarskie podświetlenie zniechęcają do MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz już furmarkiem nowej karty nie wygrzejesz... stonegiant, wiesiek 3 z wyłączoną synchronizacją i zobaczysz, ile karta osiągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz już furmarkiem nowej karty nie wygrzejesz... stonegiant, wiesiek 3 z wyłączoną synchronizacją i zobaczysz, ile karta osiągnie

 

Tym nie testowałem ale były inne testy i to chłodzenie MSI jest bardzo ok ale dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal furmarka i zobacz, jakie karta ma zegary

 

Ok sprawdzę w domu. W valley benchmark - kilka pętli w teście extreme HD miałem 66c po OC karty. Potrafiła zaboostować do ponad 2100hz także jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

jedyny problem z Gaming APP (v6.2.0.08) jest taki ze uruchamia sie 1-2 min od startu kompa po za tym działa idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny problem z Gaming APP (v6.2.0.08) jest taki ze uruchamia sie 1-2 min od startu kompa po za tym działa idealnie

 

Możesz to rozwinąć bo mi po instalacji tego badziewia zmuliło system tzn. sam system wczytuje się bardzo szybko ale potem jakieś coś czyta i czyta. Na ikonie od sieci już po włączeniu pulpitu jeszcze z minutę mam kręcące się kółeczko. Internet jest dostępny natychmiast ale niektóre aplikacje np GPU-z, Origin (te, które przy włączeniu korzystają z netu) nie chcą się włączyć do czasu aż przestanie kręcić się kółeczko na ikonie sieci.

Sama przeglądarka mozilla czy thunderbird jest dostępna zaraz po starcie i działa ok.

Może to przez to pierdzielone gaming APP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

windows umnie uruchamia sie 20s internet jest i wszystko ok za niecałe 3 minuty Gaming App pojawia sie w trayu wentylaroty na karcie startują bo mam zero frozr na OFF jakos wątpie ze z powodu gaming App masz problem z połaczeniem sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie dasz rady wyjąć wtyczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olałem już to. Zainstalowałem ten program i trudno.

Tu nie chodzi o to, że ja nie mam sieci, bo ją mam natychmiast po starcie systemu. Tylko na tej ikonie od sieci kreci się kółko i inne programy jakie chcę w tej chwili uruchomić nie uruchomią się do czasu aż to kółko na ikonie przestanie się kręcić. Sieć cały czas jest tylko coś powoduje to nieszczęsne kręcenie się tego kółka i blokadę dla niektórych programów, które przy rozruchu łączą się z netem np. Origin, GPU-Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...