Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JadziaW

odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wybrałam bezpiecznego usuwania sprzętu i

 

mój dysk zewnętrzny Western Digital 500GB przestał działać. tzn. uruchamia się program odszyfrowujący i pyta o hasło, odczytuje kiedy wpiszę poprawne a kiedy nie. Następnie moje dane się nie pokazują w ogóle tylko wyskakuje informacja, ze trzeba sformatować dysk przed jego użyciem.

 

Zadzwoniłam do firmy profesjonalnej, która po moim przekazaniu informacji - jak wyżej - stwierdziła, że to błąd logiczny i że odzyskanie będzie kosztowało od 1500 zł w górę,

 

Ja z kolei oceniłam, że logiczny nie taki straszny i pobrałam program (demo) DMDE, z którego umieszczam tu zrzut. Wydaje mi się, że on widzi moje pliki i proszę was o radę czy kupić wersję Standard czy profesjonalną i czy waszym zdaniem rzeczywiście mi je odzyska.

post-547967-14986612474341_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMDE da radę bez problemu, chyba w wersji demo masz ograniczenie ilości odzyskiwanych danych.

 

Prostszym programem, który odzyska Ci i skopiuje całą strukturę katalogów w prostym kreatorze jest iCare Data Recovery, ale wersja darmowa też ma ograniczenie ilości odzyskiwanych danych.

 

Problem nie warty tych 1500zł (jeśli to tylko naruszenie struktury danych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź. Kupię pełną wersję DMDE, to nie będę miała limitu.

Mam tylko jeszcze pytanie: w załączniku, który dołączyłam (który jest zrobiony w trakcie skanowania) pokazuje ciąg plików np. jpeg 2375, mp3 382 i gdzieś przed nimi zip 3205 - a na dysku zip'ów może kilka było, ale na pewno nie więcej niż 10. I wobec tego co to jest?

 

ps. Teraz jednak przypominam sobie, że mogło być ich więcej - może 100 może 200 ale 3000 na pewno nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie programy mają w zwyczaju rozbijąć filmy, Pdfy na składowe zdjęcia albo sceny. Odzyskiwałem ze 3 razy dane to krzyż pański bez dobrego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź. Kupię pełną wersję DMDE, to nie będę miała limitu.

Mam tylko jeszcze pytanie: w załączniku, który dołączyłam (który jest zrobiony w trakcie skanowania) pokazuje ciąg plików np. jpeg 2375, mp3 382 i gdzieś przed nimi zip 3205 - a na dysku zip'ów może kilka było, ale na pewno nie więcej niż 10. I wobec tego co to jest?

 

ps. Teraz jednak przypominam sobie, że mogło być ich więcej - może 100 może 200 ale 3000 na pewno nie!

 

To mogą być też pliki systemowe albo pliki jakiegoś programu, niekoniecznie muszą być to pliki o których mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż okno partycji z DMDE bo może odzyskamy po prostu partycję. 1500? Aż jestem ciekaw która to firma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

A więc zrobiłam kopię posektorową dysku. Poszło sprawnie i bez żadnych błędów. W 2 minuty.

 

W międzyczasie z tego dysku zepsutego odzyskałam kilka ważnych plików (wszystkie są widoczne w programie DMDE na zielono) i czekam na pełny program, aby odzyskać dwa najważniejsze foldery. Bo w wersji demo można to robić po 1 pliku, a nie chcę zamęczyć dysku żeby mi nie padł w trakcie, póki nie odzyskam najważniejszego.

 

Po zrobieniu kopii posektorowej programem DMDE chciałam pracować na tym dysku z kopią (dobrym), tam niestety program DMDE pokazywał mi tylko wcześniej usunięte z niego pliki (tak aby był pusty do zrobienia kopii posektorowej). Chciałam więc go sformatować i zrobić tę kopię raz jeszcze. Niestety "system windows nie może dokończyć formatowania). Jak go przywrócić do pierwotnego użytku. To był bardzo dobry i prawie nowy dysk?

Po zrobieniu SMART tego dysku (nowego) jest informacja, że jest dobry iże nie ma z nim problemów, ale jak go przywrócić do użytku?

post-547967-14987272325457_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopia posektorowa trwa o wiele dłużej niż 2 minuty. Coś poszło nie tak.

 

Jeżeli w nowym dysku jest coś nie tak, a chcesz go przywrócić do użytku nie patrząc na dane to zrób to diskpartem: w CMD wpisujesz diskpart i uruchamiasz. Wpisujesz list disk -> enter, select disk (tu numer)-> enter, clean->enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Będę wiedziała jak potem przywrócić ten dysk do używalności. Czy ten, który teraz ma problemy da się tak samo potem przywrócić i używać, czy już nie warto?

Kopię posektorową robię raz jeszcze i idzie dłużej (wg. instrukcji na You Tube. mam nadzieję, że teraz będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMART nie wygląda źle i prawdopodobnie dysk był odłączony bez bezpiecznego usuwania sprzętu. Przynajmniej większość tego typu przypadków ma taki powód. Moim zdaniem jest to do przywrócenia, ale muszę zobaczyć okno partycji z DMDE. Albo wykonaj pełny format, tylko wtedy dysk będzie zupełnie pusty i nie do odzyskania cokolwiek. Także najpierw odzysk i sprawdzenie czy wszystko jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest to okno partycji. Szukałam ale nie mogłam znaleźć czegoś takiego.

Czy to jest po prostu okno po otwarciu "otwórz wolumin"?

Na razie jest 20% 100GB kopii posektorowej więc muszę trochę poczekać aby ci je przesłać, bo teraz nie można zrobić żadnej zmiany okien w programie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest po prostu okno po otwarciu "otwórz wolumin"?

Przed otwarciem, po wybraniu dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zrobiłam kopię posektorową dysku na dysk, za pomocą wersji demo DMDE, i na tym drugim dysku wszystkie moje dane są czytelne.

Zgrywam więc te dane na kolejny dysk, bo ten, wiadomo, po kopii posektorowej nie jest sobą.

 

1. Jak przywrócić dysk na którym zrobiłam kopię posektorową do jego normalnego stanu? Aby był pusty sformatowany i gotowy do użytku?

2. Czy dysk zepsuty, z którego robiłam kopię posektorową jest do używania. Jak go do tego używania przywrócić? Mogę kasować, formatować itp. Załączam wyniki jakie się pokazały po zakończeniu robienia kopii posekt.

 

ps. Teraz skanuje dysk programem Victoria 4.47. Ale nie mam jeszcze pełnego wyniku. Przy kopii posektorowej pokazało 8 bad sektor.

post-547967-14988152077367_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przywrócić dysk np. diskpartem.

"Zepsuty" dysk sformatować, najlepiej pełnym formatem, a nie szybkim i używać na mniej ważne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMDE ma opcje zerowania dysku. Po takim zerowaniu dysk powinien działać "OK". U mnie działa. Też miałem bady logiczne i dysk zwalniał przed zerowaniem. Po zerowanu leci pełnym ogniem:D Nic wiecej złego się nie dzieje z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu kiedy nie trafi znów na bada i czegoś na nim nie zapisze... jeśli to jest bad fizyczny.

 

Może być tak że jak zapisze na nim to się cudownie naprawi, ale może być tak że stracisz zapisane na tym badzie dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bez zerowania uzywanie tego dysku to pewniak z problemami i utratą danych. Po zerowaniu jest nadzieja na przyzwoite działanie dysku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po zerowaniu, czy nie, jeśli bady były fizyczne to ten dysk się nadaje ale do śmietnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...