Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piot321

Ocena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny. Raz jeszcze przedstawiam specyfikacje swojego sprzetu.

Dyski 3,5" [Western Digital] 1 TB

Zasilacze [silentiumPC] Vero M1 600W 80 Plus

Systemy operacyjne [Microsoft] Windows 10 Home PL 64 bit

Napędy optyczne [LG] SuperMulti

Pamięci RAM [Patriot] Viper 4, DDR4, 8GB(2x4GB), 2400MHz

Karty graficzne [Gigabyte] GeForce GTX 1060 WindForce OC 3GB GDDR5 192 Bit 2xDVI, HDMI, DP,

Płyty główne [MSI] B250M PRO-VD

Chłodzenie CPU [silentiumPC] Spartan 3

Procesor Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6M

 

Zlozylem go miesiac temu. Moje pytanie, bo na innym forum jeden uzytkownik okreslil mi ten zestaw jako niezbyt wydajnu itp. Cos tam ze pamiec ram nie gra z prockiem.

I odnosnie temperatury w grach na ultra karta grzeje sie do 72-74 a procek do 62-67...

Ocencie Wy drodzy forumowicze... facet co skladal mowil , ze jest to dobry zestaw i przyszlosciowo ma podstawke ktora gwarantuje jego rozbudowe...

Prosze o ocene po raz ostatni bo szczerze mam namieszane w glowie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na temat tego mojego ktos cos wiecej powie ? :-) bo kolega napisal " jest ok " a dokladniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pytałeś o temperatury, po co pisać o nich jeszcze raz? :hmm:

 

Nie napisałeś do czego chcesz używać tego zestawu.

 

Brak SSD to trochę wstyd dzisiaj.

Ze względu na celowe blokady ograniczenia komponentów przy tym procesorze i chipsecie pamięci Ci pracują na 2133MHz i wyżej nie będą.

3GB do wyższych detali przy konkretniejszych grach potrafi nie starczać na karcie.

A napęd DVD... to taki element retro :D

 

Możliwości modernizacji są, ale na chwilę obecną kompletnie nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uwazam ze ssd nie jest konieczny bo sa dobre hddki tez tak ?

dvd retro ?

bo ?

 

uzywam na codzien napedy i bez DVD mialbym 'lipe'

 

nawet glupi linux jest na dvd bo nie bede pendrive kupowal na rozne wersje pod testy prawda ?

plytka 1.5zl a 4gb pendrive 20zl

 

windows z plytki tez instaluje sie 25min a naped w obudowie nie zawadza

 

czaswm musze cos przeniesc i plyta sie przydaje

 

*

a co do pamieci to jedynie i5 6xxx skylake ogranicza do 2100 bo na b150m da sie 2400 ustawic a to b250

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD większość osób używa tylko do instalacji systemu. A wtedy lepiej instalować z pendrive - raz że szybciej (DVD to realny odczyt 15-20 MB/s - komedia, prawda?), a dwa - preparując pendrive w momencie, gdy jest potrzebny od razu można zaktualizowaną instalkę systemu wgrać.

 

Zostaje w komputerze nieużywany napęd, który przy starcie hałasuje, start też potrafi spowolnić o swoje, a jak się zepsuje sam z siebie (nieraz to widziałem) to w ogóle spowalnia rozruch od dobre kilkanaście sekund.

 

Jak korzystasz z DVD regularnie - spoko - ale jesteś w mniejszości. Jednak sporadyczne korzystanie z DVD prosi się o napęd na USB, który byłby jeden na domostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer jest uzywany do gier glownie. Ssd jest w planach , na chwile kiedy skladalem zrezygnowalem z niego z względow finansowych.

Chodzi mi o to czy przyszlosciowo za rok czy dwa bede mogl na ta podstawke wsadzic lepszy procek , karte.

Tak wlasnie bylo pomyslane , zeby bylo latwo w przyszlosci go ulepszyc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czterordzeniowe i7 już są, a ptaszki ćwierkają że 6 rdzeniowe coffee lake będą działać na chipsetach przynajmniej serii 200.

Kartę wsadzisz jakąkolwiek.

Jedynie z pamięciami jesteś ograniczony do wolniejszych modeli, bo chipset nie pozwala przekroczyć tego co podane w specyfikacji procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumielismy sie. Chodzi mi o to czy na ta plyte wsadze lepszy procek za rok dwa :-) a wtedy wiadomo i pamieci lepsze mozna prawda ,sory ale ja lekko zielony w temacie.

Reasumujac czy tak jak pytalem przyszlosciowo da sie go rozbudowac o lepszy prock karte i pamiec ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc i karte tak, pamięć- tak, więcej, ale nie szybszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież Ci napisałem że się da :hmm:

Już teraz masz lepsze procki na ten socket, a te które wyjdą to dopiero się dowiemy czy zadziałają na tej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...