Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

UltimatePCBoy

2x XFX R9 380X - CrossFireX stwarza problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z CrossFireX na dwóch kartach XFX Radeon R9 380X. Mianowicie załączam komputer i wykrywa on karty oddzielnie w zwykłym trybie bez możliwości uruchomienia CFX (brak opcji w sterownikach). Wczoraj po odpaleniu komputera nagle opcja pojawiła się i działała. Komputer restartowałem ze 3 razy opcja była nadal aktywna i działała w grach. Dziś rano odpalam komputer nagle opcja ponownie zniknęła. Dla niewtajemniczonych chcących "pomóc" te karty nie zawierają złącz do podłączenia mostkiem crossfire gdyż łączą się bezpośrednio płytą główną po dwóch portach PCI-E 16x jak prawie wszystkie radki powyżej serii R9 280x

 

Ktoś ma pomysł o co chodzi? Sterowniki testowane różne, bez zmian, obecnie najnowsze stabilne.

 

Płyta główna MSI B150 PC MATE

Procesor Intel i7 6700k

Grafiki 2x XFX Radeon R9 380X

Ram 8 GB HyperX 2166 MHZ

Dysk jakiś SSD 250 gb (raczej nieistotne)

Zasilacz Modecom Volcano 750W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CF ogólnie jest niezalecane na płytach nieogarniających SLI, bo komunikacja między kartami leci przez procesor oraz chipset, i jest ograniczona pasmem DMI, którym leci cała komunikacja z chipsetem...

 

W momencie jak nie wykrywa zobacz na ilu liniach PCIe pracują karty (sprawdzisz w gpu-z).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CF ogólnie jest niezalecane na płytach nieogarniających SLI, bo komunikacja między kartami leci przez procesor oraz chipset, i jest ograniczona pasmem DMI, którym leci cała komunikacja z chipsetem...

 

W momencie jak nie wykrywa zobacz na ilu liniach PCIe pracują karty (sprawdzisz w gpu-z).

 

 

X16 na X16 przy pierwszej

X16 na X4 przy drugiej

Identycznie pokazywało gdy wykrywało i działało crossfirex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to lepiej olej zabawę w CF, jest z tym masa problemów. SLI Nvidii działa o wiele lepiej. Ale i tak sens łączenia kart jest tylko wtedy kiedy łączysz high end, albo najlepiej top. Zawsze jedna mocniejsza karta, będzie lepszym wyborem niż dwie słabsze.

 

Realnie to o wiele lepszy komfort gry, często więcej klatek oraz całkoiwty brak problemów na jakie cierpią multi GPU, zapewni Ci nawet jeden GTX 980Ti / GTX 1070 , zamiast 2x R9 390X.

 

Tutaj zerknij jakie są problemy z CF.

 

 

2x Fury Nano również testowałem, było to samo. No, a to jest platforma znacznie lepsza pod SLI / CF niż Z170 + 6700K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to lepiej olej zabawę w CF, jest z tym masa problemów. SLI Nvidii działa o wiele lepiej. Ale i tak sens łączenia kart jest tylko wtedy kiedy łączysz high end, albo najlepiej top. Zawsze jedna mocniejsza karta, będzie lepszym wyborem niż dwie słabsze.

 

Realnie to o wiele lepszy komfort gry, często więcej klatek oraz całkoiwty brak problemów na jakie cierpią multi GPU, zapewni Ci nawet jeden GTX 980Ti / GTX 1070 , zamiast 2x R9 390X.

 

Tutaj zerknij jakie są problemy z CF.

 

 

2x Fury Nano również testowałem, było to samo. No, a to jest platforma znacznie lepsza pod SLI / CF niż Z170 + 6700K.

 

Nie bardzo rozumiem jaki ma sens porównywanie GTX 780 TI do (i tak mocniejszej od mojej) R9 290X na tym filmie biorąc pod uwagę że GTX 780 TI jest 10-15% mocniejsza od R9 290X i tyle też procen więcej klatek pokazuje między SLI dwóch GTXów a CF dwóch radeonów.

Druga sprawa że temat rozwiązany, problemem była ilość podłączonych monitorów. CF działa tylko gdy podłączony jest jeden monitor. Gdy podłączę więcej, lub połączę się zdalnie z maszyną bez monitora funkcja ta jest nieaktywna, z jednym natomiast hula.

Gdybym powiedział szefowi że oleje temat związany z projektem 3d bo dany model sprawi masę problemów to by mnie wyrąbał na zbity pysk, problemy są po to by sobie z nimi jakoś radzić i rozwijać się przy tym.

Zgadzam się że jedna mocniejsza jest lepszym wyborem niż dwie słabsze, ALE przypominam że ja JUŻ POSIADAM dwie karty. Jedną miałem od roku drugą kupiłem bo miałem okazję bardzo tanio ją wyrwać, więc dla mnie kupno jednej nie jest wcale lepszą opcją gdyż pieniążki już dawno wydane a sprzęt na pokładzie :)

 

Nie mniej jednak dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jaki ma sens porównywanie GTX 780 TI do (i tak mocniejszej od mojej) R9 290X na tym filmie biorąc pod uwagę że GTX 780 TI jest 10-15% mocniejsza od R9 290X i tyle też procen więcej klatek pokazuje między SLI dwóch GTXów a CF dwóch radeonów.

Druga sprawa że temat rozwiązany, problemem była ilość podłączonych monitorów. CF działa tylko gdy podłączony jest jeden monitor. Gdy podłączę więcej, lub połączę się zdalnie z maszyną bez monitora funkcja ta jest nieaktywna, z jednym natomiast hula.

Gdybym powiedział szefowi że oleje temat związany z projektem 3d bo dany model sprawi masę problemów to by mnie wyrąbał na zbity pysk, problemy są po to by sobie z nimi jakoś radzić i rozwijać się przy tym.

Zgadzam się że jedna mocniejsza jest lepszym wyborem niż dwie słabsze, ALE przypominam że ja JUŻ POSIADAM dwie karty. Jedną miałem od roku drugą kupiłem bo miałem okazję bardzo tanio ją wyrwać, więc dla mnie kupno jednej nie jest wcale lepszą opcją gdyż pieniążki już dawno wydane a sprzęt na pokładzie :)

 

Nie mniej jednak dzięki za pomoc!

Gdybyś odpowiednio wcześniej zawitał na to forum lub inne to ktoś by Ci obeznany w temacie napisał o problemach opisanych tutaj ale cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie zobaczyłeś dokładnie co i jak to napisze.

 

2x 390X w efekcie końcowym, będą działać gorzej od 2x 780Ti. Stutter, duże dropy fps itd. To jest kwestia tego jak CF jest niedopracowane. Nadal 390X możesz za niezłe pieniądze sprzedać, szczególnie w dobie koparek :) Pozwoli Ci to kupić jedną mocnieszą kartę na czym wyjdziesz ZNACZNIE lepiej niż przy obecnym rozwiązaniu. Zrobisz jak chcesz no ale warto zadziałać odpowiednio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

2x 390X w efekcie końcowym, będą działać gorzej od 2x 780Ti. Stutter, duże dropy fps itd. To jest kwestia tego jak CF jest niedopracowane. Nadal 390X możesz za niezłe pieniądze sprzedać, szczególnie w dobie koparek :) Pozwoli Ci to kupić jedną mocnieszą kartę na czym wyjdziesz ZNACZNIE lepiej niż przy obecnym rozwiązaniu. Zrobisz jak chcesz no ale warto zadziałać odpowiednio :)

Tyle że on ma 380 X...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raz, dwa że 3/4 doby kopie krypto więc siłą rzeczy 780 ti x2 wyjdą w kopaniu dużo gorzej, natomiast tak jak piszesz lepiej niż w wersji do grania. Chętnie bym je teraz sprzedał, dołożył i kupił jedną GTX 1070 aczkolwiek na te chwile niemożna ich dostać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karol_G

 

Cholery , oczy już nie te. Pewien byłem, że widzę 390 ;-)

 

@UltimatePCBoy

 

Nie no jak kopiesz to nieco inna kwestia. Po za tym ja nie polecałem Ci zmiany kart na 2x 780Ti, tylko na jedną mocniejszą. Single 980Ti / 1070 pozamiatałoby nawet 2x 780Ti.

Mam porównanie u siebie bo wszelkie testy robiłem .

 

Cóż kwestia dostępności jest jaka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raz, dwa że 3/4 doby kopie krypto więc siłą rzeczy 780 ti x2 wyjdą w kopaniu dużo gorzej, natomiast tak jak piszesz lepiej niż w wersji do grania. Chętnie bym je teraz sprzedał, dołożył i kupił jedną GTX 1070 aczkolwiek na te chwile niemożna ich dostać :/

jak już masz to siedz na tym i póki co nie ma co przepłacać zwłaszcza ze za 1060 wołaja ponad 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...