Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Probl3matyczny

Zamiana i5 2500k na co?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam pewien dylemat. Chciałbym zmienić lekko swoją platforme , tak aby chodziły mi lepiej nowsze gry.

Teraz mam sprzęt z sygnaturki nie długo kupie chłodzenie do procesora. Mam również zamiar zmienić kartę graficzną przy tym sprzedając tą. Chciałbym na modernizajce wydać jak najmniej. Myślałem o sprzedaży 2500k za 300zł i kupieniu 2600k dokładając przy tym ok 250zł albo kupieniu 3770k dokładając ok 350zł. Z kartą chciałbym zrobić podobnie ale jeszcze posiedze trochę na tym RX 460.

A może sprzedaż 2500k+Z77+2x4Gb , na ile takie coś wyceniacie?

Co było by najlepszą opcją, g4560 raczej mnie nie interesuje , raczej słabo wypada z podkręconym na 4,2ghz 2500k ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500K to tak bardziej za 250 zł na czysto; te po 300 to wiszą i wiszą, a tu na giełdzie oczywiście 330 + KW + prowizja na żallegro, no ale to takie specyficzne miejsce ta nasza giełda ;) każdy tu kupuje po 80% wartości i sprzedaje po 110% minimum

 

2600K aż tak wiele Ci nie da o ile nie zmienisz VGA

 

3770K to min. 700 zł, b nieopłacalna sprawa, no i znowu konieczna zmiana VGA (ale sam widzisz jakie teraz chore ceny...)

 

sprzedaż platformy wydaje się być dobrym posunięciem, płyty Z77 się kończą i za dobry model można nieźle jeszcze policzyć; RAMki też masz fajne, więc też za guziki nie pójdą

 

tak czy siak zacząłbym od VGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrobię tak jak sugerujesz, zacznę od zmiany GPU, później może sprzedam platformę i zrobię upgrade na ryż :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana GPU i jeszcze sporo ograsz na tym cepie, rx460 to szajs o wydajności podkręconego 5 letniego hd7850, wiec zacznij od tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie w trochę przeciwną stronę :D

Co lepsze - i5 4670 3,8GHz czy i5 2500k 4,5 GHz? Wyrwałem ostatnio Sandacza z płytą Z77 za 450 zł i nie wiem, czy nie lepiej byłoby mi zostać na starszym CPU do czasu refresha Ryzena.

Drugi cep pójdzie do kompa brata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...