Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Thomas55

Klawiatura Razer Ornata Chroma

Rekomendowane odpowiedzi

Do czego? Co jest dla Ciebie kluczowe w myszce?

 

Pytanie o myszkę czy jest dobrym wyborem bez podania do czego jest pozbawione sensu.

 

Różne myszki są do czego innego dobre.

Przecież to jest klawiatura....

Chodzi mi o jej trwałość, bo piszą, że to jest mechaniczno-membranowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, nie było pytania. Nie wiem dlaczego, ale przeczytałem nazwę jako Razer Chroma (i głupio założyłem, że chodzi o myszkę). Następnym razem muszę klikać w linki.

 

Co do trwałości, to moi znajomi nie narzekają na ten model. Sam nie mam mechanicznej, więc podaję tylko informację od znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, widzisz razer myślisz myszka ;)

Wygląda super, nie miałem z nią doświadczenia ale chyba bym zamówił przez internet, najwyżejsz masz 2 tygodnie na zwrot jak nie będzie pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór samemu musisz ocenić, tak to działa.

Nabyłem Chroma X i dla mnie ten wybór nie był dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do najbliższego MediaMarktu i przetestuj - powinni ją mieć na wystawie. Osobiście dźwięk klikania bardziej mi się podoba w Ornacie niż np. w BlackWidow (z mechanicznymi Razer Green). Ogólnie jeśli szukasz cichej klawiatury - to nie będzie dobry wybór. Na pewno na duży plus można zaliczyć wygodę użytkowania - ale to jest też indywidualne odczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest mechanik kastrat, lub jak kto woli podrasowana membranka

tak jakby gumom dodać ostry klik

Lepiej pełnoprawnego mechanika na Blue lub Tesoro Gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, sprawdziłem i...

 

kupiłem :E

 

Razer_Ornata_Chroma.jpg

 

Razer_Ornata_Chroma.jpg

 

 

+ O dziwo cicha wcale nie taka głośna, nie tylko w porównaniu do mechanika X Chroma ale tak ogólnie.

+ Dźwięk klikania jest ok, słabo słyszalny poza biurkiem, mechanik klepał o wiele głośniej, jak stary diesel :lol2:

+ Klik bardzo przyjemny, nie taki głęboki jak w mechaniku (w mojej ocenie w sam raz) o wiele bez porównania lepszy od paździerza G213 i innych tego typu klawiatur, które leżały obok.

 

Lekko czepne się bo można by to zrobić lepiej.

- intensywności podświetlenia, tego co sie wylewa spod klawiszy, zauważalnie mocniej wylewa się względem podświetlenia symboli na klawiszach, powinno być dokładnie odwrotnie

- i równomierność mogła by być równiejsza... no i wtedy byłoby niemalże perfekt.

- Wspomnę że typowo dla tgo producenta zamienione są symbole między literką M a shift ...te co zazwyczaj są na dole, w Razer'ach są na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wahałem między Ornata Chroma (prawie nowa z allegro za 270 zł), używana BlackWidow Chroma z nordyckim układem klawiszy za 270 zł i ostatecznie trafiłem w promocji w Komputroniku Corsaira K70 RGB za 299 zł i to chyba był najlepszy wybór. Stwierdziłem, że branie pół-membranowej jest bez sensu, skoro jej trwałość może być niższa niż mechanika, używany mechanik z allegro był bez niczego i z nietypowym układem klawiszy oraz tylko półroczną gwarancją, a tak mam nówkę sztukę, z 2 letnią gwarancją i co fajne, razem z myszką używam jednej aplikacji do obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwałość może być niższa ale czy będzie? :E ...jak zwykle to wychodzi z czasem.

Mechanik nie składa się z samych rzekomo super wytrzymałych słiczy :P

Jest jeszcze elektronika i inne drobiazgi.

Najważniejsze to zrobić trafny wybór ...a K70 RGB z wygląd też mi się podoba :)

 

ps

do Ornata byłem nawet bardzo sceptyczne nastawiony ale gdy w sumie od niechcenia sprawdziłem w sklepie to było Ooo!? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też pojechałem do MM i macałem zarówno Ornatę, jak i Blackwidow na obu rodzajach switchy (pomarańczowy i zielony) i byłem skłonny wziąć BW, ale jednak jej uznałem, że branie niemechanika za taką cenę mija się z celem. Z klawiaturami jednak jest tak, że jednemu pasuje jedno, a drugiemu drugie, nie ma uniwersjalnej klawiatury idealnej dla każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wahałem między Ornata Chroma (prawie nowa z allegro za 270 zł), używana BlackWidow Chroma z nordyckim układem klawiszy za 270 zł i ostatecznie trafiłem w promocji w Komputroniku Corsaira K70 RGB za 299 zł i to chyba był najlepszy wybór. Stwierdziłem, że branie pół-membranowej jest bez sensu, skoro jej trwałość może być niższa niż mechanika, używany mechanik z allegro był bez niczego i z nietypowym układem klawiszy oraz tylko półroczną gwarancją, a tak mam nówkę sztukę, z 2 letnią gwarancją i co fajne, razem z myszką używam jednej aplikacji do obsługi.

Właśnie... słowo klucz "trwałość może być niższa" :D

Osobiście znam kilka osób, gdzie switch mechaniczny zaniemógł po kilku miesiącach / roku użytkowania. W pracy mamy mnóstwo membranówek dell'a (niektóre jeszcze na wysokim profilu - pamiętają jeszcze czasy windowsów XP) i każda z nich żyje do dziś, więc tutaj przymknąłbym oko na trwałość mechaników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie przesiadłem z membranówki Della, która wytrzymała 1,5 roku dość intensywnej gry w Diablo 3 i przycisk 2 zaczął niedomagać. Zobaczymy ile wytrzyma K70...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje trzeci miesiac i jedyna rzecz która mi przeszkadza - profile w klawiaturze.

Niestety nie da sie ustawić na stałe jednego profilu = trybu oświetlenia. Zawsze przy rozruchu PC, do momentu odpalenia appki Razera mamy defaultowe podświetlenie (profil), co po prostu drażni.

 

Nigdy nie korzystalem z mechanikow, wiec do nich nie porownam - natomiast przesiadka z klawiatur laptopowych / klasycznych old-schoolowych (praca) na Ornate... Miazga. Chcialbym miec cos takiego w pracy, chociaż pewnie dostal bym kwita za to "klikanie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przy rozruchu PC, do momentu odpalenia appki Razera mamy defaultowe podświetlenie (profil), co po prostu drażni.

Też tak mam z K70, dopiero jak się wgra apka Corsaira, to jest wybrane podświetlenie, wcześniej świeci się cała na czerwono. Podobno w K70 jest jakiś bios, który pozwala zapisać ustawienia w klawiaturze i przy przenoszeniu mieć swoje profile, więc może tędy droga? Dla mnie zresztą ważne było samo podświetlenie, które jest po prostu wygodne, gdy gram w nocy i nie muszę klikać na ślepo, a bajery i efekty świetlne to po prostu miły dadatek, którego mogłoby wcale nie być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ornata nie ma wbudowanej pamięci na profile, więc tutaj może leżeć problem... Choć przykładowo na moim DeathStalkerze mam ustawiony efekt "Wave", który startuje od samego rozruchu kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje trzeci miesiac i jedyna rzecz która mi przeszkadza - profile w klawiaturze.

Niestety nie da sie ustawić na stałe jednego profilu = trybu oświetlenia. Zawsze przy rozruchu PC, do momentu odpalenia appki Razera mamy defaultowe podświetlenie (profil), co po prostu drażni.

Nie zaobserwowałem.

Po rozruchu kompa, nawet gdy 'Synapse' nie jest uruchamiane to mam takie podświetlenie jakie wcześniej ustawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam z K70, dopiero jak się wgra apka Corsaira, to jest wybrane podświetlenie, wcześniej świeci się cała na czerwono. Podobno w K70 jest jakiś bios, który pozwala zapisać ustawienia w klawiaturze i przy przenoszeniu mieć swoje profile, więc może tędy droga? Dla mnie zresztą ważne było samo podświetlenie, które jest po prostu wygodne, gdy gram w nocy i nie muszę klikać na ślepo, a bajery i efekty świetlne to po prostu miły dadatek, którego mogłoby wcale nie być.

 

Mam k70 i sofcie od corsaira można prolil (makra i poddwietlenie) ustawić i wrzucić do pamięci klawiaturki. Nawet bez wgranego softu bedzie działał.

 

Ja tak zrobiłem. Ustawiłem białe jednolite podświetlenie i mam takie nawet na innym kompie bez zainstalowanego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawić i wrzucić do pamięci klawiaturki. Nawet bez wgranego softu bedzie działał.

podpowiesz gdzie jest ta opcja? Mam w końcu tak jak chciałem, czyli Lightlink z myszką Corsair Harpoon i fajnie by było to wgrać na stałe. Choćź obawiam się, że i tak nie będzie to działało jak trzeba, bo myszka nie ma pamięci i trzeba czekać aż się wgra jej ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikasz u góry po lewejstronie profil który chcesz wgrać do pamięci, rozwijasz menu z tych 3 poziomych kreseczek i klikasz w taką ikonkę jakby kary pamięci (save and performance to device)

 

daj znać jak Ci poszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo dobry. Mimo ze udaje mechanika. Jest mega wygodna i najmniej męczy łapę. Testowałem tydzień ja razem z Corsair K70, Razerem niskoprofilowym, Steelseries 350... I wybrałem Ornate gdzie mając pudełka w reku byłem pewien że zostanie K70.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikasz u góry po lewejstronie profil który chcesz wgrać do pamięci, rozwijasz menu z tych 3 poziomych kreseczek i klikasz w taką ikonkę jakby kary pamięci (save and performance to device)

 

daj znać jak Ci poszło ;)

udało się, działa, dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tecze a dopiero w windowsie to co chcialem.

Przyszła mi na myśl jeszcze jedna rzecz. Prawdopodobnie używasz własnego profilu podświetlenia (innego niż standardowe, wbudowane w synapse)? Jeśli tak, to takie zachowanie jest OK (niestety bez wbudowanej pamięci nie da rady inaczej), dopiero gdy windows wystartuje i załadują się sterowniki zmienia na Twój profil.

 

Standardowe, wbudowany efekty (Wave, Static, Breathing etc...) powinien pamiętać bez sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że mam ustawiony własny kolor zielony (custom green) statyczny i zawsze przy odpalaniu PC jest tylko ten kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...