Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

majkel84

Epyc i Threadripper

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany zakupem takich procków, bo prowadzę pewne obliczenia wykonywane na prockach, które dobrze się skalują do ok. 16 rdzeni właśnie. Nie wiecie kiedy będą w PL sklepach/hurtowniach?

Ewentualnie w europejskich.

 

 

Zastanawiam się też w jakich pieniądzach da się opchnąć 1 roczny 6900K razem z płytą główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Będziesz miał problem, epyci zostały wybrane przez serwerownie, a AMD robi zapasy jeszcze threadripperów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie te obydwie rodziny procesorów prędzej dostaniesz od jakiegoś dostawcy OEM jak dell czy HP jako stacja robocza. Na chwilę obecną ciężko o same płyty po takie konstrukcje, wiec gdzie dopiero dystrybucja i sprzedaż w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co??????? Dobry żart hahahaha Masz fantazję kolego :-)

 

Gwintowniczki od AMD (Ryzen Threadripper) zadebiutują już 10 sierpnia i będą ogólnie dostępne tak samo jak intelowskie I9-tki (Skylake-X).

http://pclab.pl/news74885.html

a największa zaletą owych Gwintowniczków jest to, że w przeciwieństwie do intelowskich bubli na glucie wszystkie Ryzeny mają lutowane IHSy co zapewnia im bezkonkurencyjną kulturę pracy oraz niskie temperatury pod obciążeniem nawet na boxowych coolerach.

 

Producenci płyt głównych już dawno zaprezentowali płyty pod te Gwintowniczki:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/plyty-glowne-amd-x399-pod-ryzen-threadripper-zestawienie-computex.html

http://pclab.pl/news74973.html

 

i uważasz przyjacielu że taki płyty główne znjadziesz kiedykolwiek w jakimkolwiek komputerze Della czy HP? To życzę powodzenia w szukaniu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedą jakies normalne plyty dual socket pod epyc/tr ??

 

cos w stylu asus z10pa-d8 (ws/non ws)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TR to procesor jednosocketowy.

 

Pod epyc wątpię że będzie wiele ogólnodostępnych dwusocketowych płyt - w końcu zamysł tego procka był taki, by oferować w jednym coś porównywalnego dla dwóch procków konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Debiut już był, jest to dostępne gdzieś? Ryzeny były zaraz po debiucie.

 

ps

Pod epyc wątpię że będzie wiele ogólnodostępnych dwusocketowych płyt - w końcu zamysł tego procka był taki, by oferować w jednym coś porównywalnego dla dwóch procków konkurencji.

 

Nie wydaje mi się by taki był "zamysł". Na rynek wejdzie coś, czego konkurencja nie ma, podobnie jak TR czy Ryzen, przynajmniej jeśli idzie o ilość rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedą jakies normalne plyty dual socket pod epyc/tr ??

 

cos w stylu asus z10pa-d8 (ws/non ws)?

 

Nie wiadomo, TR ma 4 kawalki krzemu z czego 2 są aktywne. Jeśli w Epycu będą aktywne wszystkie 4 to bedzie 32C/64T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się by taki był "zamysł". Na rynek wejdzie coś, czego konkurencja nie ma, podobnie jak TR czy Ryzen, przynajmniej jeśli idzie o ilość rdzeni.

Amd w slajdach i reszcie materiałów marketingowych nieraz akcentowało, że jednoprocesorowy EPYC daje tyle, co dwuprocesorowa platforma intela, a przy tym jest tańszy i mniejszy.

 

Nie wiadomo, TR ma 4 kawalki krzemu z czego 2 są aktywne. Jeśli w Epycu będą aktywne wszystkie 4 to bedzie 32C/64T.

Jakie "będą"? EPYC miały już premierę i wszystko o nich wiadomo co trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Amd w slajdach i reszcie materiałów marketingowych nieraz akcentowało, że jednoprocesorowy EPYC daje tyle, co dwuprocesorowa platforma intela, a przy tym jest tańszy i mniejszy.

 

 

To że EPYC 32/64 daje to, co dotychczasowe dwuprocesorowe serwery/stacje, to wynika z ilości rdzeni EPYCa. Wcale nie oznacza, że to jest docelowe dla tego CPU, choć pewnie będzie często stosowane. Docelowe bedzie raczej zapakowanie do jednej obudowy 1U czegoś, czego do tej pory nie ma na rynku - 64/128. Intel też nie będzie się przyglądał temu biernie.

 

edit

np coś takiego

https://www.supermicro.nl/products/nfo/AMD_SP3.cfm?pg=SS

 

A że AMD będzie to reklamowało jako odpowiednik serwera z 4-ema CPU? A jakie to ma znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Jest ale nie w tej cenie :)

Są mobo super małe dp i są dość małę konstrukcje qp... ale cena zabija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jakie schładzacze/ AIO WC obsługują TR4 out of the box?

 

EDIT: znalazłem:

https://www.amd.com/en/thermal-solutions-threadripper

 

Koszyk do montażu jest ponoć w każdym CPU.

Ktoś wie które z tych schładzaczy mają największą powierzchnię, które najbardziej przykrywają IHS? Bo nie wiem który wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Ktoś wie jakie schładzacze/ AIO WC obsługują TR4 out of the box?

 

Ktoś wie które z tych schładzaczy mają największą powierzchnię, które najbardziej przykrywają IHS? Bo nie wiem który wybrać.

Większość to konstrukcje Aseteka więc blokopompka jest dokładnie taka sama, najlepiej brać najtańsze bo płacenie 600-700 zł za AiO to delikatnie mówiąc głupota.

Ale to i tak akademicka dyskusja bo 1950X jest u nas niedostępny, oficjalny sklep AMD podaje wysyłkę pod koniec września dopiero. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość to konstrukcje Aseteka więc blokopompka jest dokładnie taka sama, najlepiej brać najtańsze bo płacenie 600-700 zł za AiO to delikatnie mówiąc głupota.

Ale to i tak akademicka dyskusja bo 1950X jest u nas niedostępny, oficjalny sklep AMD podaje wysyłkę pod koniec września dopiero. :E

Mi doszedł z amazona w okolicach 04.09, więc żadne akademickie. Ale w PL w międzyczasie też widziałem (od ręki), tylko nie chciałem przepłacać. Ze względu na najlepszą dostępność wybrałem na początek Gigabyte, ale po tygodniu zabawy musiałem odpuścić i zmieniłem na X399-A Prime.

 

BTW: po zmianie na Asusa wszelkie problemy ustąpiły. QC na micronach działa jak należy, a stabilność nie budzi wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Jakie pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Łeee tam, Cruciale Ballistix 2400 to mi od kopa szły na Tomahawku z Ryzenem 1700X :E

Działało XMP i w ogóle, jajca zaczęły się po przejściu na Corsaira LPX 3000 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

jest dobrze :thumbup:

Nie jest źle, 64 wątki AMD rozwalają 80 wątków Intela :E

 

Fredek zostaje, 7920X jest nie do kupienia u nas na dzień dzisiejszy, poza tym największa różnica jest w Coronie której ostatnio nie używam bo wróciłem do Vraya ;)

Trochę żałuję tego tysiaka którego poskąpiłem na 1950X, no ale mówi się trudno, poza tym 1950X był niedostępny w sklepie w którym kupowałem.

Kupiłem nowe pamięci żeby mi Quad Channel w końcu ruszył, i zobaczymy jak będzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Post pod postem ale wątek chyba umarł, za bardzo niszowe te nasze procki :E

 

Jakieś porównanko?? Ma już ktoś Freda z Quadem ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Ale co Ty chcesz porównywać :E?

A co TY chcesz porównywać?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic, dlatego pytam się Ciebie 8:E. Mnie wystarczy, że BOINC dobrze liczy w projektach bez AVX :cool:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha - dosłownie jak dzieci i licytacja kto ma dłuższego...

 

 

 

 

 

 

 

 

....procesora 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...