Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nerchi

Cashback z ASUSa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam maly problem z cashbackiem z promocji asusa i intela. Kupilem na morele.net sprzet asus z170pro gaming + i5-7600k 28maja. Wchodze na strone https://www.asus-promotion.com/cpu/pl/poland i nigdzie nie widze zadnego formularza do zlozenia roszczenia. Probowalem przez ta strone https://www.asus-promotion.com/cpu/pl/pre/poland ale tez nie dostalem zadnego potwierdzenia ani nic. Czy ktos moze pomoc ?

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? moja zasada na takie tematy jest taka: zadzwoń na infolinię (całe szczęście,że mamy no limit rozmowy w dzieiejszych czasach) i klikaj tam cyferki aż połączy Cię z jakąś żywą osobą a nie maszyną... wtedy mów o co chodzi i przełączą Cię do innej osoby może ale z osobą się dogadasz a te maile, formularze itp. to sobie można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

All bundles sold out!

Unfortunately, registrations are no longer possible!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontakuj się z supportem na mail support-pl@asus-promotion.com . Wyślą Ci linka z kodem którego musisz użyć podczas rejestracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego regulaminu zgłoszenia można wysyłać od 14 lipca.

 

https://www.asus-promotion.com/cpu/pl/tac/poland

 

He needs to claim his cashback from July 14th till August 6th, 2017 via the ASUS online form, set here:

www.asus-promotion.com

 

Ktoś wie co w przypadku, kiedy zakupiłem płytę i procka w różnych sklepach i mam dwie oddzielne faktury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego karta skoro promocja dotyczyła zakupu płyty + procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up błąd, już poprawiłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to nie przejdzie, ale spróbować możesz bo są dwa miejsca na załączniki z podpisami pierwsza i druga strona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu a mam pytanie czy ktoś otrzymał już zwrot za czerwcowy cashback asus+ intel?? Ja dostałem info po zgłoszeniu braku odpowiedzi w lipcu że został mi przyznany i aby czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam taką samą sytuacje, otrzymałem wiadomość o oczekiwaniu na zwrot i tyle... żadnej informacji od tej pory numer konta podany wcześniej.. wraz z FV z morele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j/w asus oszuści ? "dziękujemy za przesłanie wniosku w ramach akcji promocyjnej ASUS.

Numer Twojego wniosku: 360985

 

Twój wniosek zostanie możliwie najszybciej sprawdzony.

Sprawdzenie wniosku może potrwać do 5 dni roboczych.

 

Po zatwierdzeniu Twojego wniosku otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem.

Po zatwierdzeniu zwrot gotówki lub przesyłka nagrody nastąpi w ciągu 90 dni.

 

Pozdrawiamy serdecznie,

 

Zespół ds promocji w ASUS"

 

I cisza, już od dwóch tygodni zasypuje ich mailami i zero odzewu atakowałem support to skierowali mnie na dział promocji, a Ci nic nie odpisują ;/ przysięgam nigdy w życiu nie kupie nic od nich i każdemu odradzę kto będzie chciał coś kupić tej firmy nie szanującej klientów n/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio otrzymał ktoś jakikolwiek zwrot z tej promocji :E ? bo spełniłem warunki już w czerwcu i wypełniłem wniosek i od tego czasu cisza.... brzmi jak nieźle zaplanowana akcja marketingowa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A minęło 90 dni od zatwierdzenia wniosku? Uważacie może, że drugiej stronie opłaca się wysłać do was kasę wcześniej zamiast później? Mamy ujemne rynkowe stopy procentowe i deflację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 dni juz dawno minęło, polski oddzial milczy, a amerykanski napisał, że wszystko w porządku tylko mają opóźnienia... jak dla mnie wałek i powinno się to gdzieś zgłosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak potoczyła się historia z cashbackiem Asusa?

 

jest kolejna więc nie wiem czy nawet brać ją pod uwagę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój kolego i ostrzegam innych,nie dajcie się nabrać w butelkę :) specjalnie kupiłem sprzęt z myślą o CB i ostatnią informację jaką otrzymałem od supportu po wielokrotnym zgłaszaniu, że "Promocja cashback "MB & CPU international" się zakończyła. Niestety nie można wziąć udziału w akcji wstecz"

 

:lol2: :lol2: :lol2::thumbup: Brawo Asus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z asusem nie miałem do czynienia, korzystałem z cb msi, nie bylo problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...