Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eZombi

Mobo do Ryzen'a 5 1600 (gry)

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie pytanko Panowie.

Jaką wybrać płytę główną pod R1600?

 

Na początku wybrałem płytę od Asusa, dokładnie Asus Prime B350-PLUS lecz mój znajomy ją kupił i miał problem z sekcja zasilania i chłodzenie (nie wiem czy to ogólna wada czy tylko ta sztuka)

A drugim wyborem jest ASRock A B350 Gaming K4.

 

Pomożecie.? :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B350 Tomahawk ma dobre recenzje i dość długą listę QVL,wydaje się być rozsądnym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko Panowie.

Jaką wybrać płytę główną pod R1600?

 

Na początku wybrałem płytę od Asusa, dokładnie Asus Prime B350-PLUS lecz mój znajomy ją kupił i miał problem z sekcja zasilania i chłodzenie (nie wiem czy to ogólna wada czy tylko ta sztuka)

A drugim wyborem jest ASRock A B350 Gaming K4.

 

Pomożecie.? :v

 

A zamierzasz kręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam asrock ab350 pro4 i też nie narzekam pamięci 2933 na starej agesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystko pod b350 oprócz Gigabyte powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Tomahawku dalej trochę długi POST, w menedżerze urządzeń pokazuje mi czas BIOS około 15-20 sekund. Ale mi to nie przeszkadza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K4 podobno ma być wycofane przez wady a podobno to nieprawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW dzisiaj po wgraniu BIOSu z AGESA 1006, na moim pcmate przybyło mi od groma opcji OC RAMu, możliwość OC, aż do 4000MHz i w końcu udało mi się je ustawić wyżej, od kwietnia miałem je na 2667mhz, dzisiaj poszły z marszu na XMP1 na 3466MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj poszły z marszu na XMP1 na 3466MHz ;)

O rzesz i to przy Ryzen 5 1600X@3950MHz & 1,37v

... nie mogli tak od razu na premię :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystko pod b350 oprócz Gigabyte powinno być ok

A co z płytami giga nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z płytami giga nie tak?

 

Ja mam GB i zdarzają się softbricki oraz sekcja się grzeje (ale to norma przy fazach 4+3 i 4+2) poza tym jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po aktualizacji nie ma już problemów z RAM'em.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ludzie piszą i widzę po sobie jest ogromny postęp. Dzisiaj po wielkim kombinowaniu nie udało mi się ustawić 3600mhz stabilnie, ale... raz komputer się uruchomił na 3600mhz cl20.20.20.20.40 dram 1,5v mniej więcej. :E. Niestety, co chwilę wyskakiwał jakiś błąd explorer.exe, ale udało mi się przeprowadzić jeden ram test w aida64, by potwiedzić parametry na szybko, szkoda tylko, że nie zrobiłem zdjęcia :( , bo po restarcie, załączył mu się memory retry count i wrócił do ustawień bazowych RAMu, potem już nie udało mi się go znowu uruchomić na 3600mhz. Dla porównania przed update z agesa 1006, nic ponad 2667mhz nie szło wyzej. Ponad to z tego co mniej więcej udało mi się dowiedzieć, moje pamięci to się żadne hynixy, czy samsung b-die, tylko jakieś samsungi ITC / C/ D? jakaś taka nazwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie odnośnie b350 pc mate i tomahawk czy na nowo kupionej płycie jest bios w ersji która obsługuje ryzen 1600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie procki pod AM4 działają od nowości na każdej płycie z każdym BIOSem bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, co by nie robić nowego tematu. Widzę już pamięć śmiga w związku z czym też mam pytanie, co do płyt. Co na X370 wybrać? Powiedzmy tak do 650 zł i do tego kompatybilne memki. Rozmieszczenie portów pasuje mi jak na Asrocku X370 Killer SLI i jest to mobas, który planuję wstępnie zakupić. Jeśli jednak jest coś lepszego w podobnej cenie, to rada się przyda. Czas pogonić i5 zanim ryżeny 3 na dobre zagoszczą na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, co by nie robić nowego tematu. Widzę już pamięć śmiga w związku z czym też mam pytanie, co do płyt. Co na X370 wybrać? Powiedzmy tak do 650 zł i do tego kompatybilne memki. Rozmieszczenie portów pasuje mi jak na Asrocku X370 Killer SLI i jest to mobas, który planuję wstępnie zakupić. Jeśli jednak jest coś lepszego w podobnej cenie, to rada się przyda. Czas pogonić i5 zanim ryżeny 3 na dobre zagoszczą na rynku

Asus Prime X370 pro - najbardziej odpowiedni wybór, dobrze się kręci, bezawaryjna, a co najlepsze? Za kilka lat jak Ryzen 5/7 będzie mieć ciężko, to mobo zostaje a procka wymienisz i ciśniesz dalej :D (nie to co Intel, od razu procek i mobo do wymiany) więc Ryzen przyszłościowy i oszczędny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał eZombi płyta Asus Prime X370 pro jest dobrym wyborem, generalnie jedna z częściej polecanych płyt, patrząc na fora. I ma dobre wyniki w OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...