Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Amarant89

Odblokowanie Phenom 960t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie mam problem z odblokowaniem Phenoma 960t z czterech na sześć rdzeni. Moja płyta główna to Gigabyte ga-870a-usb3l. Wchodzę do Biosu robię CPU Unlock i wszystko jest ok w Biosie pokazuje mi AMD six Core procesor w CPU-Z też że ma 6 rdzeni ale kiedy odpalam Menadżera zadań i wydajność wykres jest pokazany tylko dla 4 rdzeni. O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stosowałeś niedziałającą pseudooptymalizację polecającą na ustawieniu na sztywno ilości rdzeni w msconfig -> KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem to mam ustawione na 4. Czyli ustawić na default i powinno być dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nigdy nie ma nic być ustawione ręcznie. Checkbox "liczba procesorów" ma być odznaczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróć ustawienia tak jak były na początku w msconfig i sprawdź potem, czy CPUZ widzi na pewno wszystkie rdzenie. Kiedyś się na tym też złapałem i po odznaczeniu wszystkiego system po restarcie widział tylko jeden wątek, i dopiero znowu po mieszaniu w opcjach i odznaczeniu prawidłowo widział wszystkie 8 wątków mojego CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji się podepne. Próbowałem odblokować swojego 960T, w biosie po włączeniu UCC jest Undefinied processor, widzi 6 rdzeni, jednak Windows nie wstaje, przywraca domyślne. W tym przypadku podnieść napięcie na rdzeniu z 1.3V w górę i zobaczyć czy wtedy wstanie, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno rdzenie lub jeden z nich jest uszkodzony, odblokuj wpierw 1 i zobacz czy wstanie a jak nie to odblokuj ten drugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andon96

Spróbuj w biosie dać jakiś niski mnożnik (np. x10), i dopiero z poziomu overdrive w systemie go podnieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw napięcie na 1.35V, mi niżej nie wstawał na X6. Ale ja mam słabą sztukę, ledwo wyciągał stabilne 3,5 GHz @ 1,45 V na GA-970A-UD3 :E Przynajmniej wszystkie rdzenie sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw napięcie na 1.35V, mi niżej nie wstawał na X6. Ale ja mam słabą sztukę, ledwo wyciągał stabilne 3,5 GHz @ 1,45 V na GA-970A-UD3 :E Przynajmniej wszystkie rdzenie sprawne.

Heh no to ja mam jeszcze słabszą bo z mnożnikiem 15(domyślny) i CPU Voltage 1.35V nadal wywala. Także ten, no dam sobie spokój. Jest ewentualnie sens zmienić go na FX-6300 ? Dołożyłbym 100 niecałą, z tym, że czy moja płytka to uciągnie. Słyszałem, że na niektórych płytach fx lubią się dławić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw napięcie na 1.35V, mi niżej nie wstawał na X6. Ale ja mam słabą sztukę, ledwo wyciągał stabilne 3,5 GHz @ 1,45 V na GA-970A-UD3 :E Przynajmniej wszystkie rdzenie sprawne.

Czyli nie tylko mój słabo się kręci. Co prawda poleci na 3.8 GHz ale dopiero, gdy napięcie żyłuje się w kosmos. Normalnie używam go na 3.4 GHz, stabilnie przy 1.35V(jako x4, przy x5 wymaga 1.41V). Cokolwiek wyżej i już trzeba mocno dokładać do pieca mosfetom. No i mój 960T działa jako x5, jeden rdzeń niestety trup.

 

Heh no to ja mam jeszcze słabszą bo z mnożnikiem 15(domyślny) i CPU Voltage 1.35V nadal wywala. Także ten, no dam sobie spokój. Jest ewentualnie sens zmienić go na FX-6300 ? Dołożyłbym 100 niecałą, z tym, że czy moja płytka to uciągnie. Słyszałem, że na niektórych płytach fx lubią się dławić

Próbowałeś ustawić 960T jako x5 (po odblokowaniu do x6 opcja Active Core Control lub coś podobnego pozwala wyłączyć konkretne rdzenie)? Powinno działać, bo szanse na dwa martwe rdzenie są raczej nikłe.

Przy zabawie z ustawieniami miej tylko na uwadze, że odblokowane rdzenie niekoniecznie muszą być identyfikowane jako #4 i #5 (przy numeracji 0-5). W moim przypadku, po odblokowaniu najpierw do x6, uszkodzony rdzeń był identyfikowany przez bios jako #3.

Co do pytania o FXa, darowałbym sobie. Nasze Phenomki są co prawda już zabytkami, ale FXy to żaden upgrade. Już lepiej chyba wsadzić te pieniądze, jak małe by nie były, do skarbonki, i zbierać na jakiś porządny upgrade. Ryzen 3 ma nie kosztować majątku, więc pewnie da się na tej platformie zbudować za rozsądne pieniądze coś, co posłuży wiernie tyle, co phenomki.

 

Edit: do tego warto chyba wspomnieć, że FX-6300 byłoby zmianą trochę odpowiadającą powiedzeniu "zamienił stryjek siekierkę na kijek", poczytaj sobie jak to jest z liczbą rdzeni w procesorach FX. Te 6 rdzeni bardziej przypomina układ 3rdzeni/6wątków (coś a' la HT) niż fizyczne 6 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...