Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

raza

G4560 po cichu wycofany ze sprzedaży?

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś coś wie dlaczego pentium G4560 zniknął praktycznie ze wszystkich sklepów? Był za tani? A może to tylko chwilowe niedobory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekają na dostawy?

 

Za granicą chyba teraz miał być...(miałem kupować z amazona ale kupiłem na allegro za 250zł.+ship 20żł.)

 

BTW.

 

Cep jest na allledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie dlaczego pentium G4560 zniknął praktycznie ze wszystkich sklepów? Był za tani? A może to tylko chwilowe niedobory?

A może dlatego, że pod wieloma płytami nie działa zintegrowana grafika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dlatego, że pod wieloma płytami nie działa zintegrowana grafika?

Nie stwierdzilem takiego problemu a na wielu plytach uzywalem tego pentiuma.

Chyba ze Asrock ma wybitnie dobre plyty glowne chociaz na MSI tez problemow nie mialem.

 

Chyba ze na starym biosie integra nie odpala :E tego nie wiem bo wszystkie komputery na tym pentiumie odpalalem na zintegrowanej grafice zaraz po aktualizacji biosu.

Bez aktualizacji biosu zawsze czarny ekran... wiec moze o to chodzi ze jakbym zewnetrzna podlaczyl grafike to by wyswietlilo.

 

Procesorow nie ma bo nawet na hurtowniach wszystko miesiac do przodu zaklepane tak jak z kartami graficznymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stwierdzilem takiego problemu a na wielu plytach uzywalem tego pentiuma.

Chyba ze Asrock ma wybitnie dobre plyty glowne chociaz na MSI tez problemow nie mialem.

 

Chyba ze na starym biosie integra nie odpala :E tego nie wiem bo wszystkie komputery na tym pentiumie odpalalem na zintegrowanej grafice zaraz po aktualizacji biosu.

Bez aktualizacji biosu zawsze czarny ekran... wiec moze o to chodzi ze jakbym zewnetrzna podlaczyl grafike to by wyswietlilo.

Pod Gigabyte GA-B250M-DS3H i Asus H110M-K (najnowsze bios/uefi) nie działa, procesor też był wymieniony.

Powyższe to osobiste doświadczenie a na forach czytałem wiele razy, że i innym użytkownikom tego całego g4560 nie działa także i pod innymi płytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Wymieniałeś, czy sklep pośredniczył w gwarancji intela?

Bo jak pierwsze, to mogłeś trafić inny wadliwy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep oddał pieniądze i następnie kupiłem w zupełnie innym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Gigabyte GA-B250M-DS3H i Asus H110M-K (najnowsze bios/uefi) nie działa, procesor też był wymieniony.

Powyższe to osobiste doświadczenie a na forach czytałem wiele razy, że i innym użytkownikom tego całego g4560 nie działa także i pod innymi płytami.

intel natrzaskał tego Pentiuma z totalnych odpadków :P

i nie przypilnował czy wszystko działa jak należy.

Mam wrażenie że % większość nabywców tego proca jednak nie ma problemu z integrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Górnicy nie mają żadnej przewagi z pentiuma nad celeronem.

 

Ten pentium chyba niczym się nie róznił od gorszej wersji G4400 (poza zegarem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

To się nie dziwię, że intel blokuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g4600 potaniał trochę a kosztował chyba 400 zł

 

integra znacznie mocniejsza, może dla kogoś będzie miało to znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G4560 są nowe po 315PLN kiedy G4600 są po 290 :E skorzystałem z tej okazji i swojego używanego G4560 popchnąłem za 285 a nowy G4600 jest już w drodze. Co ciekawe G4600 ma nowszą rewizję kebaba bo ma mniejsze TDP o 3 waty a ma mocniejszą grafikę i 100MHz więcej. :E Czysty zysk. A ceny G4600 zaczęły zachęcać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy woła "bierz g4560", ma dużo zakupionych sztuk i wysokie oceny, więc co robi taki "zwykły user"? Bierze G4560, bo jaki ma wybór? On nie jest w temacie, a ten model każdy poleca. Co się dziwić.

W międzyczasie dostępność G4560 spadła a ceny wzrosły. G4600 z kolei potaniał, bo nikt go nie brał i mamy sytuację jaką mamy. Teraz już nie ma takiej różnicy, ale kilka tygodni temu G4560 był za 360 zł, a G4600 za ~290 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Hd610 ma 50-60% wydajnosci hd630 ?

 

Poza tym nie mialem jeszcze g4600 ?

Najważniejsze to być zadowolonym :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy woła "bierz g4560", ma dużo zakupionych sztuk i wysokie oceny, więc co robi taki "zwykły user"? Bierze G4560, bo jaki ma wybór? On nie jest w temacie, a ten model każdy poleca. Co się dziwić.

W międzyczasie dostępność G4560 spadła a ceny wzrosły. G4600 z kolei potaniał, bo nikt go nie brał i mamy sytuację jaką mamy. Teraz już nie ma takiej różnicy, ale kilka tygodni temu G4560 był za 360 zł, a G4600 za ~290 zł...

Grzech nie wymieniać na tych spragnionych G4560 :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :cool:

 

Wiadomo że wielkiej różnicy nie będzie w wydajności. Ale integra jest dużo lepsza......... duuuużo lepsza. I tak jakby ktoś miał robić coś typowo procesorowego to tylko ryże i i7. A bardziej ryże 1600 i w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że wielkiej różnicy nie będzie w wydajności. Ale integra jest dużo lepsza......... duuuużo lepsza.

aż tyle? :o

APU AMD będzie jeszcze lepsza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tyle? :o

APU AMD będzie jeszcze lepsza :E

Oj tam. Zanim APU wyjdzie....... :E

 

Różnica między HD610 a HD630 jest ogromna, poza tym za friko nowy cep i 3W mniejszy tedepe. G4600 to wyższa rewizja kebab lejka. Polecam jak ktoś ma G4560 to warto sprzedać go za 280-290 by kupić nowego G4600 za 290 :E :E :E :E :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :kwasny:

 

W pesie HD630 daje radę nie schodząc poniżej 30FPS. HD610... ma zawsze o ~40% mniej FPS

 

image.jpg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym TDP to chyba coś Ci się pomyliło....

 

G4560-TDP 47W

G4600- TDP 51W

 

 

EDIT:

 

Ok, mój błąd. Zasugerowałem się TDP ze strony sklepu internetowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Na zdjęciach różnica zacna, aktualna cena też, więc nic tylko brać :)

 

ps

ciekawe czy się doczekam APU od AMD :lol2::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze 3 waty w tdp nie robia roznicy ale hd630 robi. W szczegolnosci ze prawie jest za free ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak sie rozwinie mgpu to zawsze kilka klatek więcej :lol2: nie no. bez śmiechów. przy wejściu W10 Nvidia sie chwaliła filmikiem na którym ich karta została wzmocniona przez intelowskie igpu i zyskała ~10%. jeśli do takiego hd630 dorzucić średniaka typu 560 lub 1050 (nie mówiąc już o 550 i 1030) to wzrost może być całkiem podobny. niby niewiele ale czasem to może być granica między znośnością a nieznoścnością.

ok ok. troche odpłynąłem bo póki co absolutnie sie nie zapowiada na to żeby mgpu miało sie jakoś rozwinąć ale... za 3 czy 4 lata może już coś być. stay tuned.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...