Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zizu09

Kontroler z Allegro a gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem kontroler do XO na Allegro, nówkę wraz z dowodem zakupu (faktura z Microsoft Store). Zepsuł mi się i na infolinii MS chciałem stworzyć zgłoszenie serwisowe. Pytał się mnie gdzie pad został kupiony, mówię że w Microsoft Store (nie wiedziałem, że pyta gdzie kupiony PRZEZE MNIE tylko ogólnie). Dane moje ze zgłoszenia nie zgadzały się z tymi na fakturze, jednak gościowi w serwisie cały czas nic to nie robiło. Jednak osoba która była pierwotnym właścicielem pada musiała zadzwonić, by powiązać zgłoszenie serwisowe z jej kontem MS. Powiedział on wtedy, że sprzedał mi ten kontroler na allegro i zadzwonił do mnie gość z MS i powiedział, że jak na Allegro to on nie może ode mnie przyjąć tego zgłoszenia i że może je zrobić tylko ten pierwotny właściciel z/na jego adres. Czy ja coś źle zrozumiałem, czy to w pełni zgodne z przepisami? Czy faktycznie moge się pożegnać z gwarancją lub dogadać się z gościem w sprawie 2 wysyłek?

Wiem, że ktoś może powie "no jak w MS ci tak powiedzieli, to o czym tu dyskutować", ale zagmatwane to jest, ja chcę tylko dowiedzieć się czy mi się coś należy jak osobie która niejako przejęła tego pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często gwarancja jest imienna, z ograniczeniami i innymi (np. paragonami). I tak w MS jest dobrze, że często nie trzeba mieć nic (na konsole), wystarczy im data produkcji.

 

Tu wina leży po stronie sprzedawcy (lub twojej jeśli było o tym na aukcji). Zwykły sprzedawca jak supermarket nigdzie nie musi dzwonić, jesteś pierwszym właścicielem, tu drugim, a gwarancja jest na pierwszego (więc to on powinien ponieść koszty wysyłek, jeśli nie napisał tego na aukcji, że gwarancji brak, że jest tylko na niego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...