Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość BloodyStorm

Płyta pod Ryzena 1500X do 450zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BloodyStorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

To nie jest płyta do 450zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod ryzena nie warto taniej płyty z grzejącą się sekcją, jak również nie warto brać nic poniżej R 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam płytę z mojego opisu poniżej ;), pamięci po update BIOSU z Agusią 1006, poszły na 3466mhz, wcześniej od kwietnia tylko 2667mhz. Z tego co czytałem większość płyt pod B350 jest praktycznie taka sama, różnią się tylko sekcjami zasilania pomiędzy producentami, a w budżecie do 450zł wydaje mi się, że tym bardziej nie będzie większych różnic. Np. jeśli chodzi o MSI, to różnica między pcmate, a tomahawk jest tylko w wyglądzie i ledach, i tak dalej. Pro Carbon i Krait ma jednie trochę lepsze sekcjie 4+2, B350M pro gaming ma 3+2, a reszta płyt ma zwykłe 4+2 pc mate, arctic, tomahawk,gamig plus

Na tym filmie gość opowiada o sekcjach zasilania na płytach b350 ASUS,GIGABYTE i MSI po angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę z tego że ktoś posiadający dokładnie identyczną płytę, procesor i pamięci, może już nie osiągnąć takiego wyniku jak Ty, na skuteczność OC pamięci wpływa bardzo wiele czynników, w tym też konkretne sztuki kostek DRAM, już nie wspominając że posiadasz tylko 8GB i pamięci B-die których cena odstraszy większość zwykłych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Qwertypp10

Prawie 1.4V i 3.95Ghz hardcore z ciebie. Nie boisz się, że sekcja się rozpłynie na tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę z tego że ktoś posiadający dokładnie identyczną płytę, procesor i pamięci, może już nie osiągnąć takiego wyniku jak Ty, na skuteczność OC pamięci wpływa bardzo wiele czynników, w tym też konkretne sztuki kostek DRAM, już nie wspominając że posiadasz tylko 8GB i pamięci B-die których cena odstraszy większość zwykłych użytkowników.

Postaram się odpowiedzieć po kolei.

Zdaję sobie sprawę, że istnieje "loteria silikonowa" i że są różnice w podkręcaniu między tymi samymi modelami kości ram,czy cpu, gpu.

Chociaż nie prowadziłem badania naukowego na ten temat,ani statystyk, to z tego co po prostu czytam tak, czy siak większość ludzi, którzy kupili ramy sprzedawane jako 3200, czy 3000mhz, a którzy mieli problemy i nie mogli ustawić więcej niż 2667 lub 2933mhz, teraz robią to spokojnie nawet z profilu XMP. Jestem amatorem, nie wiem jak duży wpływ ma pojemność kości RAM na OC na tej platformie, ale sugerując się tym czym mogę, gdy kiedyś patrzyłem po listach QVL RAM MSI/Gigabyte(Asus) większość kości taktowanych na 3000mhz i wyżej to były w 99% moduły 2x8GB, dwa modele na krzyż po 2x4gb na max 3000mhz, reszta max 2667mhz.

Jesteś pewny, czy strzelasz, że mam B-die? Pytam szczerze z ciekawości, bo jak szukałem ze 2 miechy temu to znalazłem informacje, że moje pamięci to niestety prawdopodobnie jakieś samsungi ITC/D jakaś taka nazwa, a tylko część g.skill ripjaws jest na b-die.

 

@ Qwertypp10

Prawie 1.4V i 3.95Ghz hardcore z ciebie. Nie boisz się, że sekcja się rozpłynie na tej płycie?

 

W sumie nie wiem, czy się bać, czy nie bo nawet nie wiem jak dokładnie zmierzyć temperaturę na sekcji :lol2: , ale przed chwilą postarałem się to zrobić najlepiej jak mogłem termometrem na podczerwień w 12 min. testu w prime95 i wyszło mi, że od tyłu na płycie na mosfetach jest 69*C, natomiast radiator ma około 49*C, gdzieś czytałem, że ta sekcja może pracować do bodajże 120*C i potem się komputer wyłącza. Ale nie mam pojęcia jak sprawdzić jaka jest bezpośrednio temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda coraz więcej ludzi może sobie pozwolić na wbijanie wartości XMP przekraczające te magiczne 3GHz na pamięciach, jednak to wynika z tego że producenci cały czas szpachlują swoje dziurawe biosy, szpachlują agesę, jednak w praktyce to zabawa w kotka i myszkę jedni zyskują, drudzy tracą, a jak zyskają wyższy zegar to też może się zdarzyć że ten wyższy zegar notuje niższą wydajność od tych bazowych 2666 MHz, listami QVL nie ma co się sugerować, bo w 99 % przypadków są one robione tylko po to aby były i żeby nikt się nie przyczepił, w rzeczywistości wymienione są najpopularniejsze modele pamięci z każdej obsługiwanej prędkości i taka lista nigdy nie doczekuje się aktualizacji. 8GB przeważnie łatwiej się podkręca od 16GB, wynika to z tego że 2x4GB częściej występuje w formie jednostronnych modułów które się uznaje za lepsze do OC, choć to tylko nadal teoria.

 

Nie wiem jakie masz konkretnie pamięci ale 3600 MHz CL16 to już są B-die, chyba nawet 3600C17 były B-die, aktualnie zdobycie kostek D-die i E-die praktycznie graniczy z cudem, najczęściej do 3000 MHz będą to Microny, Hynixy MFR, a powyżej 3000 MHz Hynixy AFR, MFR, Samsungi B-die za dopłatą, wcześniej dało się wyrwać D-die i E-die na których z 3200 MHz robiło się 3600, zdarzały się nawet szalone MFR, ale nigdy nie żywo takich nie widziałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma Asus Prime B350-PLUS, bawi się w podkręcanie i jest zadowolony. Płyta daje radę i w tej cenie możesz śmiało brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...