Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

glp19

Najlepszy subwoofer do 1800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chce kupić suba w w/w cenie,ale nie do końca wiem jaki wziąć.

Jak narazie mam na oku klipsch r-12sw, ale nie wiem czy spelni moje oczekiwania co do basu, który ma sięgać zejściem samego piekła :)

Jak myślicie czy ten sub jest wart swojej ceny czy znajdzie się coś lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo źle napisany 1 post

Nic nie wiadomo jaki masz pokój w którym będziesz słuchać, zero informacji o reszty sprzętu

w takim wypadku nic ci nie pomogę zanim nie napiszesz porządnie swojego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc.

Pokój 16m2,a co do sprzętu to:

AMP:Samsung AV-R620

FRONT/SURROUND:CAT MBC 300, M-Audio Trend Hts-800 5.0

SUB:Magnat Monitor Sub 300A, M-Audio Sub 10, Sony Xplod XS-NW1202E

Cały sprzęt ustawiony na jednej ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale badziew :lol2: Nawet sub samochodowy masz w pokoju ? I chcesz kolejny kupić o wartości większej niż całe twoje audio ? :E Weź Ty sobie skompletuj najpierw porządne stereo.

 

Druga sprawa, w 16m2 z za mocnego suba basu będziesz szukał u sąsiada.

 

Ten Klipsh ma 30cm przetwornik 200w, takiego to mógłbym w moim salonie 38m postawić a nie w 16m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale badziew :lol2: Nawet sub samochodowy masz w pokoju ? I chcesz kolejny kupić o wartości większej niż całe twoje audio ? :E Weź Ty sobie skompletuj najpierw porządne stereo.

 

Druga sprawa, w 16m2 z za mocnego suba basu będziesz szukał u sąsiada.

 

Ten Klipsh ma 30cm przetwornik 200w, takiego to mógłbym w moim salonie 38m postawić a nie w 16m.

Magnat i xplod też mają po 12",a jakoś dają rade w tak małym pomieszczeniu :P

Chociaż nie powiem,bo u sąsiada porcelana leci z półek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co się tak głupio cieszysz ? Całe dudnienie z twojego gównianego systemu jest u sąsiada, gdyby na mnie to trafiło to miałbyś siekierę w drzwiach na ostrzeżenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co się tak głupio cieszysz ? Całe dudnienie z twojego gównianego systemu jest u sąsiada, gdyby na mnie to trafiło to miałbyś siekierę w drzwiach na ostrzeżenie.

A Ty wydatek na nowe drzwi :P

To co pomoże ktoś z wyborem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomógł bym ci gdy by zależało na jakości a nie ilości basu

Jak pisałem niejednokrotnie do 16m2 spokojnie wystarczą kolumny podstawkowe średniej wielkości... żadne subwoofery

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy cichym graniu, fajnie mogą sprawdzić się suby pokroju T5 RELa. Nawet w pomieszczeniach ok 15m2. Tm bardziej, jeśli będą grały z niedużymi monitorami.

 

Ale to zupełnie inna bajka niż ta, którą preferuje autor tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomógł bym ci gdy by zależało na jakości a nie ilości basu

Jak pisałem niejednokrotnie do 16m2 spokojnie wystarczą kolumny podstawkowe średniej wielkości... żadne subwoofery

pozdrawiam.

Własnie bardziej mi zależy na ilości basu,bo nie będę słuchal muzyki klasycznej czy rocka tylko rapsów i trapu,a w tych gatunkach bas jest na pierwszym miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ci ten sub? do filmów czy muzyki? jak do muzyki to coś większego niż 22 cm poniżej 7 tysięcy nawet nie wchodzi w grę bo rozjazd będzie okrutny. W twoim wypadku tylko zamknięta skrzynka wchodzi w grę za tę kasę. Polecam spojrzeć na coś od acoustic energy da się do 1k zł wyrwać naprawdę fajne suby. Są bardzo szybkie, a impuls i zejście jest prawilne. Przed obecnym z BR miałem aegis evo one ale coś się powaliło ze wzmacniaczem i chrumkał przy niektórych częstotliwościach, ale póki śmigał to zamiatał wszystko do 2,5k zł (kosztował mnie 700) Jak znajdę kogoś kto się podejmie naprawy, to zrobię sobie zestaw 2.2 bo ten z BR schodzi tylko do 35 HZ, ale ma wyjście na drugi :E

Jako protezę od ręki zawsze polecę jamo sub 200 i nowsze. Niestety słuchasz trapu, a tam timing basu ma cholernie duże znaczenie, bo rapsów to można słuchać nawet na głośnikach z aliexpress mało jest utworów które mają jakieś wymagania większe, co do sprzętu.

 

PS. tak poza tym to na początek polecam wzmacniacz, który zdoła wysterować te kolumny, bo teraz pewnie te fronty brzmią jakbyś deską tłukł w metalową miednicę xD i nawet drogi sub nie ogarnie sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaj te 1800zł na adaptacje pomieszczenia bass trapy i inne pochłaniacze itp , i prawdopodobnie nie będziesz musiał dokładać suba. A i sąsiad będzie miał lżej jak i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ci ten sub? do filmów czy muzyki? jak do muzyki to coś większego niż 22 cm poniżej 7 tysięcy nawet nie wchodzi w grę bo rozjazd będzie okrutny. W twoim wypadku tylko zamknięta skrzynka wchodzi w grę za tę kasę. Polecam spojrzeć na coś od acoustic energy da się do 1k zł wyrwać naprawdę fajne suby. Są bardzo szybkie, a impuls i zejście jest prawilne. Przed obecnym z BR miałem aegis evo one ale coś się powaliło ze wzmacniaczem i chrumkał przy niektórych częstotliwościach, ale póki śmigał to zamiatał wszystko do 2,5k zł (kosztował mnie 700) Jak znajdę kogoś kto się podejmie naprawy, to zrobię sobie zestaw 2.2 bo ten z BR schodzi tylko do 35 HZ, ale ma wyjście na drugi :E

Jako protezę od ręki zawsze polecę jamo sub 200 i nowsze. Niestety słuchasz trapu, a tam timing basu ma cholernie duże znaczenie, bo rapsów to można słuchać nawet na głośnikach z aliexpress mało jest utworów które mają jakieś wymagania większe, co do sprzętu.

 

PS. tak poza tym to na początek polecam wzmacniacz, który zdoła wysterować te kolumny, bo teraz pewnie te fronty brzmią jakbyś deską tłukł w metalową miednicę xD i nawet drogi sub nie ogarnie sprawy.

Nie chcę nic co ma poniżej 30cm,a co do frontów to nie przypomina to raczej tłuczenia w miednicę tylko bas porkoju logitecha z5500, zaś same suby powodują takie ciśnienie, że nie słysze co mówi kumpel siedzący obok,ale to wciąż dla mnie za mało :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bas pokroju Z-5500... i na tym etapie można zakończyć ten temat bo dalsza dyskusja w nim nie ma sensu.

Osobom mającym pojęcie polecam dać sobie spokój bo do pustej głowy nie nalejecie.

 

Troll męczy buły a wy go karmicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bas pokroju Z-5500... i na tym etapie można zakończyć ten temat bo dalsza dyskusja w nim nie ma sensu.

Osobom mającym pojęcie polecam dać sobie spokój bo do pustej głowy nie nalejecie.

 

Troll męczy buły a wy go karmicie.

Zią o co Ci chodzi ? Chcę poprostu kupić dobry sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie żaden samochodowy co zostało wytłumaczone w Twoim drugim temacie. To raz.

Dwa na 16m2 to bas będzie u sąsiada a nie w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie żaden samochodowy co zostało wytłumaczone w Twoim drugim temacie. To raz.

Dwa na 16m2 to bas będzie u sąsiada a nie w pokoju.

Chciałem sobie coś skleić z samochodowego,ale widze że się nie opłaca dlatego może zrobię coś na niskotomowcu tonsil zeus,bo ten klipsch chyba jednak bedzie za mocny jak na tak małe pomieszczenie :/

I chciałbym jeszcze zapytać co sądzicie o STX S 250n ? Bo widze że jest za nie całe 6 baniek,a ponoć też potrafi zatrząść chatą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup se panie kilka subwoferow od logitecha będzie napewno większe ciśnienie niż jeden droższy...

No chyba że to troll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta.. Tonsil Zeus i bas :D

 

Admin weno tu zrób porządek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w końcu robić ? Sklejać coś z zeusów czy brać tego stx'a ? Bo na każdym forum radzą inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wyżej najpierw wzmacniacz + sub zamknięty. Bas ma ci powodować obrażenia wewnętrzne. Na początek ustawienie suba polega na tym abyś nie potrafił zlokalizować go słuchem, ani nie był wstanie usłyszeć go na tle kolumn. Klejenie czegoś z części się nie sprawdzi. Będziesz miał wyraźnie słyszalne buczące klocki, z dźwiękiem ciągnącym się jak smród po gaciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wyżej najpierw wzmacniacz + sub zamknięty. Bas ma ci powodować obrażenia wewnętrzne. Na początek ustawienie suba polega na tym abyś nie potrafił zlokalizować go słuchem, ani nie był wstanie usłyszeć go na tle kolumn. Klejenie czegoś z części się nie sprawdzi. Będziesz miał wyraźnie słyszalne buczące klocki, z dźwiękiem ciągnącym się jak smród po gaciach.

Obecnie nie stać mnie na lepszy wzmak, a tego klipscha mogłem dostać na raty dlatego jak mam brać coś za gotówkę to mogę wydać max 600 zł, a właśnie w tej cenie moją uwagę przykuł ten stx s 250n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bass Subwoofera

-SVS www.svsound.com (SVS PB-1000 lub SVS SB-1000)

 

kolumny głośnikowe

-B&W www.bowers-wilkins.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio mam podstawkowe Magnat Shadow 203, wzmacniacz 2x80w i chodzi to na 1/3 gwizdka max na 28 metrach przy rocku i metalu.

Na braki basu nie narzekam (fakt nie jest jak na Openere że mi na FF szorty wibrowały :lol2: ).

 

Jak już pisano sub zwiększy głownie łomot słyszalny u sąsiadów często kilka pięter wyżej/niżej. Najbardziej to im współczuję.

 

 

Jaki problem kupić jakikolwiek sensownie grający zestaw- np raty allegro czy inne 0% w salonie zamiast do badziewia montować suba ?

 

To już jednak twój wybór - ja wolę kupić sobie 200 gram kabanosów za 50 zł kilo, ktoś inny za te pieniądze kupi sobie 2 kilo najtańszych parówek. Z dźwiękiem jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio mam podstawkowe Magnat Shadow 203, wzmacniacz 2x80w i chodzi to na 1/3 gwizdka max na 28 metrach przy rocku i metalu.

Na braki basu nie narzekam (fakt nie jest jak na Openere że mi na FF szorty wibrowały :lol2: ).

 

Jak już pisano sub zwiększy głownie łomot słyszalny u sąsiadów często kilka pięter wyżej/niżej. Najbardziej to im współczuję.

 

 

Jaki problem kupić jakikolwiek sensownie grający zestaw- np raty allegro czy inne 0% w salonie zamiast do badziewia montować suba ?

 

To już jednak twój wybór - ja wolę kupić sobie 200 gram kabanosów za 50 zł kilo, ktoś inny za te pieniądze kupi sobie 2 kilo najtańszych parówek. Z dźwiękiem jest podobnie.

Obecnie i tak mi na raty nie przejdzie,bo mam tylko umowe do końca roku :/

 

A co do suba to powiedzcie co myslicie o tym ?

 

http://allegro.pl/subwoofer-aktywny-rockford-fosgate-punch-hx2-15-i6886434029.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...