Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Niedźwiad

XBO vs PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie mogę się zdecydować, którą konsolę wybrać.

Mam do wydania 1000 zł.

 

Kupiłbym PS4, z racji, że wydajniejsze, ale mam sentyment do XBOX'a, ponieważ byłem posiadaczem poprzednika (xbox360).

W dodatku posiadam konto z Xbox'a 360, z masą gier, które mógłbym ograć na nowej konsoli Microsoftu (kompatybilność wsteczna) a dodatkowo te wygodne pady...

 

Nie interesują mnie tzw. ekskluzywne gry, może poza Horizon Zero Dawn, w którego chętnie bym zagrał.

 

Jakieś rady?

Może ktoś ma obydwie konsole :)

 

 

P.S.: Na allegro, nowe konsole, bez gier i dodatków (sam pad, konsola, dysk itd.) chodzą po ~950zł, gdzie znacznie tańsze są XBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz sobie biblioteki gier na jakiejś stronie, i popatrz która konsola ma dla Ciebie ciekawsze gry. Potem zobacz przyszłe premiery zapowiedziane i zastanów się na której konsoli jest szansa, że więcej czasu spędzisz. ;)

 

PS> Jeśli byś już miał brać Xbox'a to celuj w model "S" ponieważ ma o 3-7% większą wydajność od zwykłego XBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz sobie biblioteki gier na jakiejś stronie, i popatrz która konsola ma dla Ciebie ciekawsze gry. Potem zobacz przyszłe premiery zapowiedziane i zastanów się na której konsoli jest szansa, że więcej czasu spędzisz. ;)

 

PS> Jeśli byś już miał brać Xbox'a to celuj w model "S" ponieważ ma o 3-7% większą wydajność od zwykłego XBO.

 

 

 

 

To XBO S to to samo co XBO Slim?

 

Dobra, już wiem, że to samo.

 

Poza tym, bardzo fajny wybór gier, ma ps4, gdzie XBO wydaje się w tym ubogi :(

Po stronie PS4 - Horizon Zero Dawn

Po stronie XBO - Forza 7

 

Halo i Gearsy mnie nie interesują ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox ma darmowe gry z golda, możesz się podzielić z kolegą, masz chyba większy wybór w aplikavjach, słyszałem że ma również być dodane Kodi. Dodatkowo masz wsteczną kompatybilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox ma darmowe gry z golda, możesz się podzielić z kolegą, masz chyba większy wybór w aplikavjach, słyszałem że ma również być dodane Kodi. Dodatkowo masz wsteczną kompatybilność.

 

 

Cholera, szkoda, że nie mam kasy na PS4 Pro albo XBO X.

Mimo wszystko cały czas ciągnie mnie w stronę zakupu PS4, ze względu na:

* Horizon Zero Dawn

* God Of War

* Parametry sprzętu

* Ogólna popularność

 

Design i pady po stronie Microsoftu, jak zawsze ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać xboxa z sentymentu, choć cię do niego nie ciągnie? ;)

 

Wiesz co, ja bym na twoim miejscu (ja) wziął, PS4, a ew. w przyszłości kiedyś kupił sobie po taniości Xbo i ograł gry z niego. Przecież nikt nie powiedział, że nie można mieć 2 konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać xboxa z sentymentu, choć cię do niego nie ciągnie? ;)

 

Wiesz co, ja bym na twoim miejscu (ja) wziął, PS4, a ew. w przyszłości kiedyś kupił sobie po taniości Xbo i ograł gry z niego. Przecież nikt nie powiedział, że nie można mieć 2 konsol.

 

 

Też tak sądzę, poza tym mam , młodszego kuzyna, który jest posiadaczem PS4 i z niewiadomego powodu chce wymienić na XBO...

Dziwne, ale prawdziwe. Może pożyczy mi parę tytułów :)

Wymianę planował, także podczas kiedy miał PS3 (ja wtedy grałem na X360).

 

Trudno, gry z x360 przeleżą, a ja tym czasem zakupię PS4 Slim.

Poza tym, posiadam DOSYĆ wydajny PC, z GTX 1050ti 4GB od Asusa, oraz i3 6100 i 8gb ram'u.

 

W tytuły AAA oraz exclusivy zagram bez lagów na konsoli, a pozostałe tytuły (MMO oraz RPG) na PC.

Tyle mi wystarczy... Tak myślę.

 

 

Jest sens w ogóle dopłacać do PS4 slim? Czy lepiej wziąć zwykłe PS4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopłata jest nie duża możesz brać, ja najbardziej ludziom jeśli nie są zainteresowani dopłatą do PS4 pro, polecam zwykłe Ps4, lecz z 3 rewizji tzw. Cuh 1216 (sam takie posiadam).

 

http://forum.pclab.pl/topic/1193888-Konsola-co-i-jak/page__p__14540412__hl__bladzioch__fromsearch__1entry14540412

 

Zobacz sobie ten topic, tutaj wszystko fajnie rozpisałem na temat każdego modelu. Sam kupiłem Cuh 1216 i sobie bardzo chwalę, a nie chciało mi się WTEDY dopłacać 350zł do Slima. Lecz zaznaczając, to był mój wybór i nie znam obecnych cen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz grać online to policz ilu znajomych ma ps4, a ilu xbo. Ja tam zrobiłem i skończyłem z ps4 :P Wynik 14:2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopłata jest nie duża możesz brać, ja najbardziej ludziom jeśli nie są zainteresowani dopłatą do PS4 pro, polecam zwykłe Ps4, lecz z 3 rewizji tzw. Cuh 1216 (sam takie posiadam).

 

http://forum.pclab.pl/topic/1193888-Konsola-co-i-jak/page__p__14540412__hl__bladzioch__fromsearch__1entry14540412

 

Zobacz sobie ten topic, tutaj wszystko fajnie rozpisałem na temat każdego modelu. Sam kupiłem Cuh 1216 i sobie bardzo chwalę, a nie chciało mi się WTEDY dopłacać 350zł do Slima. Lecz zaznaczając, to był mój wybór i nie znam obecnych cen ;)

 

 

Super. Dzięki za wyjaśnienie :)

Do tej pory nie wiedziałem, że istnieją pod-modele konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku posiadam konto z Xbox'a 360, z masą gier, które mógłbym ograć na nowej konsoli Microsoftu (kompatybilność wsteczna)

Sprawdź sobie na tej liście czy chociaż połowa Twoich gier z 360'ki pójdzie na One:

 

backward-compatibility

 

Bardzo sobie chwalę ten bajer, ale nie jest to 100% wsteczna kompatybilność - tytuły muszą być odpowiednio spreparowane pod One'a. Co jakiś czas dochodzą nowe, ale nadal nie ma kilku w które chętnie bym pograł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...