Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

voytecc

INSPIRON 5537

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam w lapku 4GB M471B5173DB0-YK0

według tego co udało mi się znaleźć RAM chodzi tam na 1,35V

 

1.Czy mogę dołożyć 4GB RAM na 1,5V?

2.Czy mogę obecne 1,35 zamienić na 1,5v?

3.Jak to było bo nie pamiętam ale chyba tylko w szynie 1,5V można było wkładać 1,35 a nie na odwrót?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie kości w lapku i działają ofc.jak piszesz w punkcie 3 bo płyta i tak podbija do 1,5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość laptopów z prockami U/Y serii 4xxx i nowszymi przyjmuje tylko pamięci DDR3L, i nie przyjmuje standardowych DDR3 1.5V.

Pamięci DDR3L są kompatybilne wstecz, działają na platformach przyjmujących DDR3, oraz w żaden sposób nie cierpią w związku z napięciem 1.5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie kości w lapku i działają ofc.jak piszesz w punkcie 3 bo płyta i tak podbija do 1,5V

 

 

Czemu w takim razie dostępna specyfikacja tego modelu wymienia tylko 1,35V jako obsługiwane ?

 

Pamięci DDR3L są kompatybilne wstecz, działają na platformach przyjmujących DDR3, oraz w żaden sposób nie cierpią w związku z napięciem 1.5V.

 

 

1.Możesz się wypowiedzieć do odwrotnej sytuacji jak to wygląda czyli zainstalowanie 1,5V na szynie 1,35V

2.Jedna kość już siedzi 1,35 czy mogę dołożyć 1,5v?

Mam procesor i5-4200U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w pierwszym zdaniu. Masz procek który formalnie obsługuje tylko DDR3L, i większość laptopów z nim nie przyjmie pamięci DDR3 1.5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w pierwszym zdaniu. Masz procek który formalnie obsługuje tylko DDR3L, i większość laptopów z nim nie przyjmie pamięci DDR3 1.5V.

 

Co się stanie ? Nie ruszy ? Ekrany śmierci wyskoczy ?

Proszę jeszcze o odpowiedź na

1.Możesz się wypowiedzieć do odwrotnej sytuacji jak to wygląda czyli zainstalowanie 1,5V na szynie 1,35V jak procesor obsługuje 1,5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stanie ? Nie ruszy ? Ekrany śmierci wyskoczy ?

Proszę jeszcze o odpowiedź na

1.Możesz się wypowiedzieć do odwrotnej sytuacji jak to wygląda czyli zainstalowanie 1,5V na szynie 1,35V jak procesor obsługuje 1,5V

Większość laptopów z prockami U/Y serii 4xxx i nowszymi przyjmuje tylko pamięci DDR3L, i nie przyjmuje standardowych DDR3 1.5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w ogóle nie wstać. Mieszanie DDR3L i DDR3 na platformie nieobsługującej DDR3 1.5V może też się skończyć sytuacją, gdzie moduł jest wykrywany, ale nie wykorzystywany (np. widoczny w cpu-z, ale nie dodaje swojej pojemności).

 

Jeżeli procesor/platforma obsługuje DDR3 1.5V, to płyta ustawi 1.5V jeżeli jest przynajmniej jeden taki moduł.

Moduł 1.35V zadziała na napięciu 1.5V, w drugą stronę niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia pamięci L nic nie dają.

Dopasowujesz tylko napięcia i oczywiście wersje DDRx

 

No i wszystkie(obie?)kości mają być "L" albo "nie L" - ważne,żeby takie same pod tym kątem były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i wszystkie(obie?)kości mają być "L" albo "nie L" - ważne,żeby takie same pod tym kątem były.

 

 

Nieprawda

 

Obecnie w lapku mam "L" i "nie L" i działa w dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Obecnie w lapku mam "L" i "nie L" i działa w dualu

 

Ten dual gdzieś się ustawia w biosie czy z automatu przechodzi jak są 2 kości tej samej pojemności ?

Czy widoczna jest jakaś róznica gdyby była tylko 1x8GB zamiast 2x4GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual channel nie wymaga żadnej konfiguracji.

2x4GB będzie zauważalnie szybsze przy graniu na integrze, ale w innych zastosowaniach różnice zwykle są pomijalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual channel nie wymaga żadnej konfiguracji.

2x4GB będzie zauważalnie szybsze przy graniu na integrze, ale w innych zastosowaniach różnice zwykle są pomijalne.

Dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi

Rozwialiście moje wątpliwości i potwierdziliście moje ''przypuszczenia'' (wiedzę ;)

 

Ostatnie pytanie czy tylko w programie diagnostycznym sprawdzę że RAM chodzi jako DUAL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym innym chciałbyś móc to sprawdzić? :P

W CPU-Z najprościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze działa bo ma procesor który obsługuje pamięci DDR3 bez L, w Twoim wypadku kontroler pamięci w procesorze może podać max napięcie 1,3v.

Najczęściej problem będzie się objawiał rożnego rodzajami błędów, do utraty danych włącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontroler pamięci w procesorze może podać max napięcie 1,3v.

To nie kontroler pamięci dostarcza napięcie do RAM, tylko przeznaczona do tego sekcja zasilania na płycie głównej.

 

Samą obsługę/ograniczenie producent płyty zawsze może zignorować, zarówno w laptopie (np. niektóre modele z haswellami HQ) jak i stacjonarce. W tych drugich na prockach "DDR3L 1.35V only" ludzie którzy mają jaja puszczają zwykłe DDR3@1.7V i jeszcze wyżej. Nic się nie dzieje, nic się nie pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być 1,35v only, jak zauważyłeś słusznie tylko w Lapku Della nie da rady zwiększyć napięcia procesor 4200u podaje Tylko 1,35v maksymalnie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...