Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WhiteSzakal

Router do małego mieszkania za +/- 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie potrzebuje router za około 500zł do mieszkania 44m2

 

3StcbR9.jpg

 

Usługodawcą będzie najprawdopodobniej UPC lub konkurencja, która dostarczy mi internet światłowodem do 120 Mb/s. Router będzie stał w sypialni obok PC. Do routera podłączone będą:

 

- PC (priorytet, bardzo dużo gram w strzelanki sieciowe)

- Laptop ( głownie praca, maile, FB,YT)

- Smart TV (Netflix i YouTube 4K)

- Tablet (rozrywka FB, YT)

- Drukarka

- 2x smartfon (sporadycznie aktualizacje programów)

 

W bloku około 50 mieszkań. Blok jest nowy, świeżo oddany do użytku, więc nie wykrywa jeszcze żadnych sieci, ale lada moment się to zmieni :P Chciałbym aby sieć można było złapać na 50m2 tarasie. Wstępnie myślałem o czymś w stylu:

- TP-LINK ARCHER C7

- ASUS RT-AC66U

 

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno stałem przed takim dylematem i wybrałem Netgear R6400, ale teraz raczej zdecydowałbym się na tego Asus'a. Netgear ma strasznie ubogie fabryczne oprogramowanie (przesiadłem się na nie z DD-WRT), ale nie chcę go zmieniać na coś alternatywnego, bo zwyczajnie boję się o gwarancję, a sprzęt tani nie był. Urządzenie samo w sobie jest rewelacyjne, ale oprogramowanie - jak dla mnie - leży. Niby są wszystkie opcje, ale strasznie uboga konfiguracja. Zasięg pokrywa 120m2 mieszkanie w kamienicy, więc nie powinieneś mieć problemów u siebie, ilość urządzeń też nie jest mu straszna, ale ustawienie QoS (strasznie ubogie, możesz zmienić tylko priorytety urządzeń) powodują lagi w grach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące temu kupiłem router Asus RT-AC1200G+. Miałem problem z resetowaniem się urządzenia po kontakcie telefonicznym. Nie bede tu całej opowieści pisał ale finał był taki że odesłałem router na gwarancje i oddali mi pieniądze. Mogę jedynie powiedzieć że ten router się strasznie mocno nagrzewał. I jak ten ASUS RT-AC66U będzie też się tak nagrzewał to nie wróże mu długiego życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił unifi AC Lite i w centralnym punkcie powiesił. Zresztą tak zrobiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił unifi AC Lite i w centralnym punkcie powiesił. Zresztą tak zrobiłem :)

Zgadzam się z powyższym, na korytarzu w okolicach drzwi do sypialni powiesić unifi-ap-ac-lite. Będzie estetycznie i z dobrym zasięgiem w całym mieszkaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram to unifi bardzo mocny zasięg ma dziadostwo. Szczególnie te LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kartę wifi w płycie itx ale oparta jest na Intelu 3160 czy jakoś tak. Blutootha posiada.

Podoba mi się w Win10 że jak połączenie kablem padnie to z automatu wifi się włącza i odwrotnie.

U mnie unifi w bloku daje radę. Mieszkam na drugim piętrze i na parterze centralnie pode mną przy drzwiach sąsiadach miałem -80dbm.

Jestem szczerze w szoku bo tyle stropów w dół jest.

 

Niebawem będę filmiki na YouTube wrzucać odnośnie konfiguracji unifi i podstaw mikrotika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem rb2011 ale bez wifi... Tfu nawet mam go w jednym miejscu i robi za switcha.

Wifi w mikrotika jest biedne.

 

poczytaj to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2011 z Wifi nie ma rewelacji...

Jak już, to AccessPoint WAP lub WAP AC,

Mają sporo większy zasięg.

 

Do tego jako router RB750GR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UniFi UAP AC Lite będzie spoko - duży zasięg i możliwość konfiguracji WiFi na 2.4 i 5GHz (to drugie bardzo się przydaje w blokach, gdzie jest duża gęstość wifików). Jedyny minus - dość "dziwna" konfiguracja - przez software'owy kontroler (instalowany w windowsie lub na linuchu) lub przez fizyczne urządzenie UniFi cloud key (ale to cudo też swoje kosztuje). Po konfiguracji kontroler zawsze można z kompa usunąć.

 

Pozostaje jeszcze kwestia internetów, a dokładniej jakim złączem do Ciebie wyjdą (skrętka RJ45, koncentryk, światło) i czy dostaniesz dostaniesz od operatora urządzenie, które to ogarnie (szczególnie koncentryka i światło). No i do stacjonarki przyda Ci się jakiś switch - co kabel, to kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A standardowy router UPC nie wystarczy ? Mam też mniej urządzeń i niższy plan 50Mbit mi starcza.

Ja mam na 10% mocy i ogarnia nieco mniejsze mieszkanie (w sumie można go jeszcze na 5GHz puścić i dać większą moc). Przy 100% zakłócał mi za bardzo myszkę bezprzewodową. Jedynie z drukarka morze być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej skłaniam się ku Netii złożyli mi propozycję Internet 300 mb/s + tv= 69.90 zł/mc Router Technicolor TC7200, nie wiem czy ten router jest coś wart ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Asusy, mam najniższą wersje RT z dwiema antenami a zasięg taki sam jak Sagecom w anteną wbudowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej skłaniam się ku Netii złożyli mi propozycję Internet 300 mb/s + tv= 69.90 zł/mc Router Technicolor TC7200, nie wiem czy ten router jest coś wart ?

Dziurawe jak sito. Ogólnie dość ciężko będzie u nas dostać router kompatybilny z EuroDOCSIS 3.0 - jedynie jakiś cholernie drogi Fritz!Box ew. używka Cisco EPC3925, czy model EPC3928.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile operator go autoryzuje. W PON autoryzacja jest wymagana. W docsis pewnie też wkoncu to ten sprzęt tylko inną karta wsadzona na centrali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS RT-AC66U powinien sobie spokojnie poradzić. Znajomy ma i na zasięg czy awaryjność nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel Netii oświadczył, że ich najlepszy router to Technicolor TG389AC, dają go w gratisie, jeżeli będzie nie wystarczalny nie ma problemu, żebym kupił inny wg własnego uznania na końcówkę RJ45 :) Jak się nie sprawdzi to kupię Ubiquiti UniFi UAP-AC-LR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...