Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

damian7331

OBS - Przechwytywanie dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie przechwytywania dźwięku a mianowicie - chcę abym muzykę która leci z przeglądarki mógł wyciszyć w swoich słuchawkach (Hyperx Cloud II) tak abym ja ją nie słyszał (lub lekko) a na streamie mógłbym sobie sterować głośnością. Da się tak? Dodam, że ts3 oraz gra typu minecraft była słyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klinkij ikonę głośnika w zasobniku, potem kliknij 'mixer', tam masz poszczególne suwaki do sterowania głośności różnych aplikacji. Oto chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klinkij ikonę głośnika w zasobniku, potem kliknij 'mixer', tam masz poszczególne suwaki do sterowania głośności różnych aplikacji. Oto chodziło?

Niestety nie. Chodzi o to, że mam takie podstawowe głośności - TS3 czyli słyszę kumpli, grę minecraft czyli słyszę odgłosy pvp, bicia oraz przeglądarkę a w niej youtube z którego leci muzyka - trap, edm. I ts3 oraz grę mam ja słyszeć oraz stream a tą przeglądarkę czyli muzykę która z niej leci ja mam słyszeć minimalnie aby coś było jej słychać, LECZ na streamie (OBS twitch) chcę abym mógł sobie ją regulować i np zwiększać poziom głośności tej muzyki na streamie a tym samym aby ten poziom się nie zmieniał u mnie na słuchawkach.

 

Szukałem tego wiele po forach i ludzie mają ten sam problem lecz nie znajduję odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady w taki sposób jak chcesz. Powody są 2

 

1. Muzyka, gra i reszta leci przez jedno urządzenie nasłuchiwane przez OBSa - twoją domyślną kartę.

2. Przeglądarki nie da rady ustawić na inne wyjście audio niż domyślne systemowe.

 

Jedyny sposób jaki mi przychodzi do głowy to użycie wirtualnego kabla i osobnej aplikacji do odtwarzania muzy np foobar2000.

1. Instalujesz wirtualny kabel i foobara

2. Ustawiasz w foobarze wyjście audio na wirtualny kabel

3. W OBS dodajesz nowe wejście audio = wirtualny kabel.

Odpalasz muzę i ludziska sobie słuchają ale ty muzy nie będziesz słyszał.

 

//edit

Oczywiście da się inaczej ale to wymaga wydania kasy na miksery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego foobara na kompa pobrać czy telefon?

 

#EDIT

 

doman18 dziena mordo! działa elegancko, może nie słyszę muzyki ale da radę :D ale mogę regulować chociaż nutkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na kompa.

 

Ale jeżeli nie masz nic przeciwko używania telefonu do odtwarzania to byś miał jeszcze prościej. Kup kabelek z 2 końcami wtyczkami minijack<->minijack, włóż jeden koniec do telefonu a drugi do wejścia liniowego twojego komputera (niebieskie gniazdo). Odpal jakąś muzę i sprawdź w liście urządzeń wejściowych w windowsie czy się pokazuje. Jak tak to dodaj wejście liniowe jako urządzenie wejściowe do OBSa i masz załatwione.

Ale też nie będziesz słyszał muzy. No chyba że tak jak mówiłem kupisz jakiś tani mikserek za ~150zł.

 

/edit

Spoko. Nie ma sprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...