Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lang0s

Lubuntu 17.04

Rekomendowane odpowiedzi

Nouveau to otwarty sterownik do kart Nvidii.

 

 

Sprawdź, czy to samo będzie z Ubuntu 16.04.2 LTS. Do codziennego użytku są przeznaczone wersje LTS, z 5-letnim okresem wsparcia. Normalne wydania, wspierane przez ledwie 9 miesięcy, są formą otwartej bety, dla ludzi, którzy chcą brać udział w rozwoju systemu i/lub lubią najnowsze, niekoniecznie dopracowane technologie.

 

Przez pierwsze dwa lata życia wersja LTS okresowo dostaje jądro i podsystem graficzny z najnowszego wydania, więc technologicznie jesteś na bieżąco. W tej chwili Ubuntu 16.04 ma ten tzw. stos sprzętowy z 16.10, niedługo dostanie z 17.04, a potem z 17.10 i 18.04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to troche rzeczy próbowałem zrobić ale coś mnie te linuxy nie lubią. Ubuntu 16.04.2 LTS wykrzacza się chwilę po tym jak pokazuje się purpurowy ekran z dwoma ikonkami na dole ekranu. Prócz Lubuntu wywalającego się po wyborze "przetestuj Lubunty bez instalowania" zobaczyłem też Minta 18.2. Każda dystrybucja z innym środowiskiem graficznym i każda z nich wykrzacza się praktycznie w tym samym momencie. Pierwotnie chciałem zrobić bootowalnego pendrive ale nie mam przy sobie swojego więc musiałem wypalać płytki. Tak właściwie to nie wiem czy określenie "wykrzacza się" jest dobre bo nie wiem co dokładnie dzieje się na monitorze, on się po prostu wyłącza i szuka sygnału. HALP :E

 

edit:

Mam GTX 970 jeśli by ktoś pytał o karte graficzna.

Wszedłem do menegera urządzeń i jest tam jeden wpis bez sterowników a dokładnie "kontroler magistrali zarządzania systemem". Znalazłem płytke dołączoną do płyty głównej i kazałem szukać sterowników do tego urządzenia na płytce DVD ale nie znalazlo. Nie wiem co dalej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal 16.04.2, na purpurowym ekranie naciśnij powiedzmy spację, następnie F6 i spróbuj noapic, acpi=off, nomodeset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...