Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KameeK

Pamięć RAM pod i7 2600k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad wymianą mojego RAMu z 1066MHz na 2133MHz, oczywiście DDR3.

Posiadam procesor i7 2600k. Tutaj nasunęło mi się pytanie czy to nie będzie ze sobą kolidować i czy wszystko będzie dobrze działać?

Moja płyta główna to MSI Z77A-G43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2133mhz będzie śmigać na tym procku, jak kupujesz to weź jak najniższe CL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2133mhz będzie śmigać na tym procku, jak kupujesz to weź jak najniższe CL.

Dlaczego jak najniższe ? Myślałem nad CL 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie podepnę się do pytania. Posiadam i7 2600k na płycie Asus Sabertooth P67. W teorii w biosie jest opcja na ramy 2400. Opłaca się zmieniać 1600 na 2133?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im niższy cl, tym szybszy czas dostępu do pamięci. MHz to nie wszystko. Optymalnie 2133c9 pod tą i7kę. 2400-słabo. Prędzej 2200. Nie zawsze kasa wydana na szybsze moduły satysfakcjonuje, zależy, co kto lubi i czego oczekuje od pamiątek. W grach jest różnie, w jednych tak, w innych z kolei wogule. Osobiście uważam, że warto, choćby dla sprawniejszej pracy podsystemu, no i magii cyferek w sygnaturze :E , ma się rozumieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magia cyferek najważniejsza :P. Spróbuję wymienić swoje na coś szybszego za rozsądną cenę. Na razie i tak duży przeskok czuję z i5 2500 na i7 2600k @ 4,6 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań, i5 czy i7, Intel rulez...Jak będzie dobra cena, można wziąć nawet szybsze, choć tendencja jest taka: im wyższe takty tym drożej(choć lepsze chipy) :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...