Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Belianify

Opłacalność używ. procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie chciałem Was prosić o radę ponieważ zakupiłem nowy monitor pod gry LG gm77 mój sprzęt to G3258 4.0 GHz i msi 750 ti Win 7. Gram głównie w CSa i WOT i problem polega na tym że na tym procesorze w CSie mam chwilami nawet ponad 200 FPS ale spadki są nawet do 70~ i chciałbym to zmienić żeby mieć minimum te 120 FPS.

 

Widziałem używany procesor i5 4690k za kilka stówek i teraz pytanie czy lepiej poczekać na i5 Coffe Lake czy kupić ten używany i5 4690k czy może poczekać na Coffe lake i jeszcze trochę podkręcić mój G3258 na 4.4~ GHz ?? Dodam że zależy mi na tym żeby pozostać na Win 7 bo gdzieś czytałem że nowe procesory Intela nie działają na Win 7?? A nowy Win 10 nie dość że problematyczny to jeszcze drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak masz W7 to możesz ciągle za darmo zrobić upgrade do W10

http://pclab.pl/news70734.html

 

2. Podkręcić procek zawsze możesz. Podkręć sprawdź jak się będzie zachowywał.

 

4690K to trochę overkill przy tej karcie nawet do CS:GO. Przypuszczam, że spokojnie wystarczyłby 4460 jak Ci bardzo zależy za 4-5 stówek powinien się znaleźć jakiś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coffee lake będzie wymagać od Ciebie wymiany zarówno płyty jak i ramu...

 

Nowe procki ogólnie działają z win7, ale są pewne zawiłości, przez które nie zaleca się tego systemu laikom.

 

Win10 wciąż można mieć z upgrade'u za darmo. Tanieć i tak nie będzie, bo ceny bez zmian w stosunku do cen wcześniejszych wersji.

 

G3258 to dwuwątkowa padlina której nawet 10GHz niewiele da.

 

Używane procesory to ogólnie dobry wybór, bo to komponent który najrzadziej się psuje w komputerze. Z procesorami K jednak nie zawsze jest kolorowo, bo służą do podkręcania, i nigdy nie wiesz w jakich warunkach pracował u poprzedniego właściciela, ani czy był skalpowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach kupno nowego komputera ale to najwcześniej wrzesień - październik za około 3k.(o ile ceny kart się znormalizują) Teraz pytanie do kiedy będzie można zrobić Upgrade do w10 ? :E Bo teraz jak zrobię upgrade to może mi to wyjść bokiem na tym sprzęcie? Btw. Jeżeli zrobię upgrade to mimo że mam win 7 na płycie to w przyszłości przy instalacji z płyty i tak będzie mi się ta 7 automatycznie zmieniała na w10??

 

Jest jeszcze opcja żeby przy zakupie nowego komputera zakupić i5 6600k na którym Win 7 działa tylko czy warto ? Bo liczę na to że Coffe lake przyniesie 6 rdzeniowe i5 a wtedy wolałbym Coffe.

 

Co do G3258 to mam stockowy cooler i temperatury niskie ale jak w BIOSie ustawiam na 4.1 GHz to mam bluescreena po chwili obciążenia. (to na pewno przez złe volty w BIOS) Chciałbym podkręcić na lepszym chłodzeniu do około 4.4 i przetrzymać jakoś te kilka miesięcy ale nie wiem jak ustawiać te wszystkie volty żeby było pewnie i bezpiecznie. Znacie może jakieś "ramy" tych wartości volt żebym po kupieniu coolera mógł wrócić do tematu i zerknąć jakie volty wpisać?

 

Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie pomocne odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu zwiększaj delikatnie (jakie masz teraz napięcie? Spróbuj 4.4ghz na 1.25-1.3 V) i zapuść jakiś program do obciążania proca na pare godzin.

Te 4,4ghz wiele ci nieda, dropy to wina 2 rdzeni bez HT.

Kaby Lake i Ryzen normalnie działają na Win7 tylko instalacja troche inaczej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo pisali kiedy wyszedł W8, no ale marketingowy DX12 zrobił swoje i ludzie łykają jak młode pelikany. W twoim przypadku wystarczy wymienić tylko procesor np na http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-4570-i6889744357.html lub http://allegro.pl/i5-4690-3-5ghz-haswell-i6889360145.html#thumb/2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do DX12 to ode mnie takie dwa wątki z doświadczenia

1. Warto go mieć i nie warto... na dzień dzisiejszy np. najnowszy Tomb Raider(i tylko on) nie działa dobrze na innym DX niż w wersji 12. Czy takie gry będą częściej wychodzić? nie wiem, nie mam przy sobie kuli.

2. Nie zapętl się bo ja kiedyś walnąłem sam sobie taką głupotę,że głowa mała... wyczytałem na stronie Intela,że procek (w moim przypadku laptopowy) z serii 4 nie obsłuży DX12 bo go nie wspiera.

Prawda jest taka,ze procek do DX ma tyle co jego zintegrowana karta :)

Czyli tylko integra procków 4gen obsługuje max DX11 wiec na zintegrowanej nie pograsz w Tomb Raidera - sam sobie odpowiedź jaka wielka,logiczna strata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobię upgrade to mimo że mam win 7 na płycie to w przyszłości przy instalacji z płyty i tak będzie mi się ta 7 automatycznie zmieniała na w10?? Czy będę mógł po kilku dniach wrócić do 7 ??

 

Podkręciłem na razie swój g3258 na 4.2 i 1,174 volta i temp maks 67 stopni i jest stabilnie.

 

Jeżeli kupię do fullhd geforca 1070 i do niego i5 6600k i go podkręcę to czy ten procesor nie będzie wąskim gardłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien być, ale lepiej celuj w i7.

Nawet zablokowany, ale 8 wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...