Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

frosti33612

240hz, 24 całe, FHD czy 165Hz, WQHD, 27 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie tak jak w temacie.

Posiadam procesor i7 5775c i niedługo kupuje kartę: będzie to 1080 lub Vega o wydajności 1080 lub wyżej (takie moje przypuszczenia).

Głównie gram w gry multiplayer, najczęściej fpsy - głównie overwatch, potem csgo i GTA. Nie gram wogole w gry typu witcher 3 czy też jakieś inne single.

 

Siedze jakieś 50-80 cm od monitora w zależności co robie, obecnie mam 144hz ten od LG za 1k zł. Głównie gram i przeglądam yt/strony internetowe, nie pracuje w programach.

Matryca ips odpada że względu na smużenie w grach FPS.

Co polecacie wybrać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że kuzyn ma 27 cali 144hz FHD - wydawał się strasznie duzy. Może to moje odczucie i kwestia przyzwyczajenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Zapomniałem dodać, że kuzyn ma 27 cali 144hz FHD - wydawał się strasznie duzy. Może to moje odczucie i kwestia przyzwyczajenia

 

Kiedy się przesiądziesz na 27" nie będziesz chciał wrócić na mniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się przesiądziesz na 27" nie będziesz chciał wrócić na mniejszy :)

 

 

dokładnie, na początku "wow ale to duże bla bla" a po miesiącu nie zmienisz na mniejszy

Miałem identycznie po przejściu z 22 na 24cale a potem z 24 na 34 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się przesiądziesz na 27" nie będziesz chciał wrócić na mniejszy :)

dokładnie, na początku "wow ale to duże bla bla" a po miesiącu nie zmienisz na mniejszy

Miałem identycznie po przejściu z 22 na 24cale a potem z 24 na 34 ;)

 

To bardziej kwestia osobistych preferencji niż jakiejś obiektywnej prawdy. Posiadam od 6 miesięcy 27" i w najbliższym czasie wracam na 24 bo przy tym nie da się usiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem kiedyś 15" i wydawał mi się duży przy popularnych swego czasu 14". Później zapodałem 17" i wydawał mi się kolosem. Dzisiaj jak patrzę na 19-22" to są dla mnie karłowate. Ciekawe gdzie to się skończy, ale na pewno nie na 24-27" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem kiedyś 15" i wydawał mi się duży przy popularnych swego czasu 14". Później zapodałem 17" i wydawał mi się kolosem. Dzisiaj jak patrzę na 19-22" to są dla mnie karłowate. Ciekawe gdzie to się skończy, ale na pewno nie na 24-27" :)

Widzisz, ja przebyłem drogę 15>17>19>21>24>27>teraz wracam na 24, dla każdego granica jest gdzie indziej. Nie można robić z własnych preferencji prawdy i objawienia. Ja np nie mogę patrzeć na obraz FHD na monitorach większych niż 21", co nie znaczy że dla kogoś innego FHD na 24" będzie złym wyborem. Przez branie cudzych opinii za prawdę gwarantowaną przewalam od dwóch miesięcy kolejne monitory, bo miał być dobry a mi jednak nie pasi. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to siedzisz za blisko ekranu lub masz sokoli wzrok i potrzeba Ci wyższej rozdzielczości. Piszesz o problemie z wielkością pixela a nie z przekątną ekranu:)

 

Jak dostaniesz ekrany 8K, to dalej zostaniesz na 21-24" ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem co wybrać.

24 cale naprawdę to dla mnie duzo- w końcu 27 to za dużo dla szybkiej reakcji, ale czy WQHD daje tak dużo żeby myśleć o 27 calach? Bo wiem że 240hz również dużo daje, ale pytanie brzmi czy WQHD czy 240hz w mojej sytuacji.

W dodatku wezmę cos z gsync/freesync

 

Dla porównania w ciągu ostatniego miesiąca grałem 70% w overwatch, 20% cs:go i 10% GTA 5. Poza tym jakiś YouTube, FB i wiadomości z działu IT. Ale FHD zupełnie mi na razie wystarcza- problem w tym że nie wiem czy WQHd da jakiś przeskok typu "wow obraz żyleta".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, na początku "wow ale to duże bla bla" a po miesiącu nie zmienisz na mniejszy

Miałem identycznie po przejściu z 22 na 24cale a potem z 24 na 34 ;)

 

jest granica :) ja się lepiej czułem na 25 niż na 27. Po miesiącu też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale FHD zupełnie mi na razie wystarcza- problem w tym że nie wiem czy WQHd da jakiś przeskok typu "wow obraz żyleta".

 

IPS WQHD może zrobi efekt wow :) Tak właściwie, to czemu chcesz go zmieniać? :E Czego oczekujesz po wymianie?

 

G-Sync, FreeSync jest dobry jak masz nędzny komputer, mało skaczących FPSow. Jak masz dobrego GTXa, to w takim CSie ustaw synchronizacje na SZYBKIE/FASTSYNC. W Overwath i GTA nie wiem ile masz FPSow. Ale wystarczy limiter klatek włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już rozmawiacie o wielkości monitora to podawajcie także rozdzielczość natywną. Każdy tutaj chyba zdaje sobie sprawy że full hd 27 cali to zupełnie co innego niż qhd 27 cali albo 4k 28 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest granica :) ja się lepiej czułem na 25 niż na 27. Po miesiącu też.

 

a mi tam wsio ryba 24 czy 27. Chociaż wolę odrobinę bardziej 27", to 24" uważam już za całkiem spory ekran. Wystarczy się przybliżyć na o 5-10cm do matrycy i efekt ten sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam na rzecz 240hz lub na rzecz WQHD. Może jakieś bajery i lepsze kolory będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to 165Hz, IPS, WQHD :) taki mix :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś bzdury pisane przez internetowych "pilotów myśliwców" co to w 1/500 sekundy cel zauważają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak na YT masa ludzi tak mówi co mają ten i obok ips z 3/4ms opóźnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiofile też mówią że złote kable są lepsze niż miedziane. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiofile też mówią że złote kable są lepsze niż miedziane. :)

To zupełnie inna sprawa.

W dodatku słyszałem że z dobrym ips to jest loteria, więcej jest narzekań na nowe ipsy niż na nowe tnki.

Wpisz w YT tn 1ms vs ips 3ms czy tam 4ms in FPS games. Pewnie coś wyskoczy. Nie sądzę żeby caly YT kłamał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś bzdury pisane przez internetowych "pilotów myśliwców" co to w 1/500 sekundy cel zauważają.

 

Chłopie to jest tylko mała wisienka na torcie, jak byś posłuchał co niektórych cs'owych specjalistów to byś się położył i zapłakał gdzie ten świat podąża, bzdura za bzdurą pogania bzdurę, dlatego mam wielką nadzieję że kiedyś powstanie monitor 1024x768, 0.00001 ms GTG TN 1BIT (a najlepiej monochroma walić kolory) 1440Hz, będzie wręcz ideolo dla nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to jest tylko mała wisienka na torcie, jak byś posłuchał co niektórych cs'owych specjalistów to byś się położył i zapłakał gdzie ten świat podąża, bzdura za bzdurą pogania bzdurę, dlatego mam wielką nadzieję że kiedyś powstanie monitor 1024x768, 0.00001 ms GTG TN 1BIT 1440Hz, będzie wręcz ideolo dla nich

Napisz mi o tych bzdurach- pewnie to że im więcej FPS tym lepiej? Bo to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...