Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

smagas86

Windows 10 w Lenovo IdeaCentre 510S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Komputer został zakupiony w Media Markt z zainstalowanym systemem Windows 10 Home 64 i ogólnie jestem zadowolony ale nie wiem jak sformatować partycje C. Chce "postawić" czysty system. Nie dostałem żadnej płytki ani ze sterownikami ani z systemem. Widzę że są ukryte dwie partycje: LENOVO_PART i WinRE_DRV. Możecie mi pomóc ?? Nie chce też stracić gwarancji i instalować pirata. Może ktoś mi wytłumaczyć jak to zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie na tych partycjach są jakieś: na pierwszej aplikacje Lenovo, a na drugiej Windows recovery. Ja bym to zostawił, bo może się przydać przy odsprzedaży. Natomiast do ściągnięcia czystego obrazu systemu operacyjnego ze strony Microsoft służy MediaCreationTool, do pobrania ze strony https://www.microsoft.com/software-download/windows10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qwinto a co ze sterownikami jeśli użyje MediaCreationTool ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MediaCreationTool służy wyłącznie do ściągnięcia czystego obrazu systemu operacyjnego, ale jest on dedykowany do danego sprzętu. Sterowniki trzeba natomiast pobrać ze strony producenta laptopa, czy producenta konkretnego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbij sie w tryb serwisowy i powinna byc opcja przywracania systemu do stanu po wyjęciu z pudelka. Wszystko czyste, sterowniki na miejscu.

 

A jesli nie chce tej opcji, to sciagnij W10 x64 Home, przygotuje pendrive i czysc dysk. Klucz do aktywacji zapisani jest w UEFI, takze nie ma czym sie martwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mfuker jest coś takiego w laptopach i komputerach all in one jak OneKey Recovery. o to ci chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zupelnie. Musisz wejsc w tryb przywracania systemu. Musi byc opcja przywróć do fabrycznych. Z głowy przy W10 Ci nie powiem, ale musi być :) Poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś laptopa lub AIO od Lenovo ??

 

Przy starcie systemu klikam F2 i wyskakuje okienko: Lenovo Rescue System 4.0.

Są dwie opcje do wyboru "OneKey Recovery" i "Instalacja sterowników i aplikacji".

 

Wiadomo klikam "OneKey Recovery" ale jak dalej postępować ??

 

Czy nie usunie mi czasem partycji D z danymi, instalkami, dokumentami, zdjęciami itd. ?? Sam ją utworzyłem tzn partycje D odrazu po zakupie komputera bo dysk nie był podzielony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest napisane w instrukcji, że onekey recovery usuwa tylko dane z całego dysku C, ale nie wiadomo czy one key nie traktuje całego dysku jako c niezależnie od tego czy został podzielony czy nie. Najprościej skontaktować się z Lenovo.

W niektórych przypadkach bywało tak, że robiąc onekey recovery na komputerze w którym zmieniono fabryczny układ partycji, czyli wydzielono kolejną partycję, tak jak w Twoim przypadku partycję D, to onekey w ogóle nie chciało nic przywrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się czego nie usuwa? Danych z D a system przywraca, czy w ogóle nie przywraca systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LeBomB formatuje - instaluje na C i nie usuwa danych z innych partycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...