Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pixel@ngeL

Pył/ zanieczyszczenia w matrycach firmy AUO

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czy ktoś z użytkowników monitora 32" firmy AOC albo Philips spotkał się z problemem jakościowym w postaci zabrudzeń wewnątrz matrycy?

Posiadałem monitory 32" wyżej wymienionych marek w wersji 2K jak i 4K, z matrycą firmy AUO - w moim przypadku każdy model miał syfy w matrycy które przypominały martwe pixele.

 

Może ktoś miał podobny problem? czy to już jest norma jakościowa obecnych monitorów na rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie się czy ktoś miał z tym problem to mocne nadużycie w dzisiejszych czasach, bo generalnie zaraz pojawi się cała wataha ludzi która Ci szczegółowo omówi swoje potyczki podczas zakupu monitora, opisywany problem przez ciebie to aktualnie chleb powszedni zwłaszcza w przypadku paneli AUO, ale zdarza się to nawet już w panelach LG i Samsunga.

 

Rada jest tylko jedna, nie akceptować tego stanu rzeczy i wymieniać aż do skutku, może być ciężko bo są tutaj osoby co po 10-15 sztuk różnych urządzeń przewertowali i żaden jakościowo nie był na tyle dobry aby warto go było zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz duże szanse na paprochy w tych matrycach. Gdzieś tak między 1/2 a 1/3 szansy z moich doświadczeń :P

 

część da się usunąć pukając ostrożnie paznokciem (przez szmatę) w śmieć za matyrcą, ale część trzyma się jak przyklejona. Wtedy zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, bo zaczynałem się już zastanawiać czy moje wymagania są zbytnio wygórowane co do sprzętu w dzisiejszych czasach. Jakośc sprzętu typu desktop znacząco spadła. U mnie w matrycy 4k nie dość że były między warstwami ekranu dwa paprochy, to jeszcze znalazły się sub pixele. Z zawodu jestem inżynierem konstruktorem gdzie projektujemy z dokładnością do 0,001mm. Odwzorowanie kolorów dla mnie już nie ma znaczenia, ale takie babole w matrycy monitora ciężko zaakceptować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUO ma najlepszych na świecie projektantów i najbardziej syfiaste na świecie hale montażowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUO ma najlepszych na świecie projektantów i najbardziej syfiaste na świecie hale montażowe.

 

Nie wiem jak teraz ale kiedyś LCD się "czesało" podczas produkcji aksamitem. Może to z tego aksamitu farfocle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...