Forum PCLab.pl: Pył/ zanieczyszczenia w matrycach firmy AUO - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pył/ zanieczyszczenia w matrycach firmy AUO Matryce AUO 32" 4K/2K

#1 Użytkownik jest niedostępny   Pixel@ngeL 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Lipiec 2017 - 21:29

Jak w temacie, czy ktoś z użytkowników monitora 32" firmy AOC albo Philips spotkał się z problemem jakościowym w postaci zabrudzeń wewnątrz matrycy?
Posiadałem monitory 32" wyżej wymienionych marek w wersji 2K jak i 4K, z matrycą firmy AUO - w moim przypadku każdy model miał syfy w matrycy które przypominały martwe pixele.

Może ktoś miał podobny problem? czy to już jest norma jakościowa obecnych monitorów na rynku?

#2 Użytkownik jest niedostępny   DisconnecT 

• Advanced Member 凸( ͡° ͜ʖ ͡°)凸
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Lipiec 2017 - 21:32

Pytanie się czy ktoś miał z tym problem to mocne nadużycie w dzisiejszych czasach, bo generalnie zaraz pojawi się cała wataha ludzi która Ci szczegółowo omówi swoje potyczki podczas zakupu monitora, opisywany problem przez ciebie to aktualnie chleb powszedni zwłaszcza w przypadku paneli AUO, ale zdarza się to nawet już w panelach LG i Samsunga.

Rada jest tylko jedna, nie akceptować tego stanu rzeczy i wymieniać aż do skutku, może być ciężko bo są tutaj osoby co po 10-15 sztuk różnych urządzeń przewertowali i żaden jakościowo nie był na tyle dobry aby warto go było zostawić.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Kaiketsu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Lipiec 2017 - 22:04

masz duże szanse na paprochy w tych matrycach. Gdzieś tak między 1/2 a 1/3 szansy z moich doświadczeń :P

część da się usunąć pukając ostrożnie paznokciem (przez szmatę) w śmieć za matyrcą, ale część trzyma się jak przyklejona. Wtedy zwrot.

Ten post był edytowany przez Kaiketsu dnia: 13 Lipiec 2017 - 22:05

#4 Użytkownik jest niedostępny   Pixel@ngeL 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Lipiec 2017 - 16:33

Dzięki za info, bo zaczynałem się już zastanawiać czy moje wymagania są zbytnio wygórowane co do sprzętu w dzisiejszych czasach. Jakośc sprzętu typu desktop znacząco spadła. U mnie w matrycy 4k nie dość że były między warstwami ekranu dwa paprochy, to jeszcze znalazły się sub pixele. Z zawodu jestem inżynierem konstruktorem gdzie projektujemy z dokładnością do 0,001mm. Odwzorowanie kolorów dla mnie już nie ma znaczenia, ale takie babole w matrycy monitora ciężko zaakceptować.

Ten post był edytowany przez Pixel@ngeL dnia: 17 Lipiec 2017 - 19:46

#5 Użytkownik jest niedostępny   Kaiketsu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Lipiec 2017 - 16:36

AUO ma najlepszych na świecie projektantów i najbardziej syfiaste na świecie hale montażowe.

#6 Użytkownik jest niedostępny   cHunter 

• Niszczyciel Światów
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Lipiec 2017 - 16:48

Zobacz postKaiketsu, o 17 Lipiec 2017 - 17:36, napisał(a):

AUO ma najlepszych na świecie projektantów i najbardziej syfiaste na świecie hale montażowe.

Nie wiem jak teraz ale kiedyś LCD się "czesało" podczas produkcji aksamitem. Może to z tego aksamitu farfocle?

Strona 1 z 1