Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

01_Test.user

Karta do 200/300zl do GTA V, BF4

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mam zamiar pograć w GTA V i BF4, najlepiej w FullHD tak żeby na Low mieć 60+ FPS. Mam okazje kupić na olx GTX750 2GB za 220zl z gwarancją. Wystarczy?

Mógłbym kupić gtx 1050 ale i tak nie wykorzystam tego "potencjału" bo w nowości grać nie będę. Ma pracować z i5 4460 i SPC Vero L1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką cene jest ok.

Tylko pamiętaj że to OLX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Za 300zł jest nowa GT 1030. Wydajność poziomu GTX 750Ti. Po co kupować używki jak można kupić nową z gwarancją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

glowka cie boli, 750 Ti jest z 15/20% szybsza od tego kastrata 1030 na 64 bitowej szynie, ba nawet GT 1030 potrafi byc slabszy od zwyklego GTX 750.

@01_Test.user szukaj uzywanej 750 Ti 2gb / HD 7850 2gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co oglądałem na YT to 750 powinna wystarczyć do Low, bo z 750ti trudno w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy, ale lepiej brac wersje Ti bo doplata niewielka a za to masz nawet do 15% większą wydajność.

jak interesuje cie tylko wydajnosc, nie patrzysz na TDP i te inne to mozesz brac HD 7850 2gb / r7 260x 2gb / GTX 660.. jak do 300zl nie znajdziesz tych kart to ja nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

@up

glowka cie boli, 750 Ti jest z 15/20% szybsza od tego kastrata 1030 na 64 bitowej szynie, ba nawet GT 1030 potrafi byc slabszy od zwyklego GTX 750.

@01_Test.user szukaj uzywanej 750 Ti 2gb / HD 7850 2gb.

 

 

15-20% :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te testy można o kant dupy rozbić. Gdzieś oglądam i "wow, na tej karcie pójdzie na medium w FullHD" a potem szukam tego testu na morele u Liptona i ch** bombki strzelił, ledwo 30fps na low.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wiedźminie pokazali wybitnie sprzyjającą karcie lokalizację. Wejdź do jakiegokolwiek lasu i FPS leci z tych 34 kl./s na 27 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloodystorm nie chce mi sie dyskutowac z toba, GT 1030 to poziom zwyklego GTX'a 750 i koniec kropka. ten test to jakis syf, na innych roznice są większe (nawet do 10fps pomiedzy tymi kartami)

awaryjnosc 750tek jest bardzo mala, wiec GT 1030 nie ma prawa bytu na tle 750 Ti. w takim wiesku na ustawieniach np. srednich na GT 1030 beda spadki ponizej 30 jak wyzej napisal Lipton, a 750 Ti przynajmniej by utrzymal te 30 klatek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

bloodystorm nie chce mi sie dyskutowac z toba, GT 1030 to poziom zwyklego GTX'a 750 i koniec kropka. ten test to jakis syf, na innych roznice są większe (nawet do 10fps pomiedzy tymi kartami)

awaryjnosc 750tek jest bardzo mala, wiec GT 1030 nie ma prawa bytu na tle 750 Ti. w takim wiesku na ustawieniach np. srednich na GT 1030 beda spadki ponizej 30 jak wyzej napisal Lipton, a 750 Ti przynajmniej by utrzymal te 30 klatek :)

 

Skoro nie chce ci się ze mną dyskutować, to po co wypowiadasz się na forum? Chyba od tego ono służy. Do dyskusji. Oparłem się na tym teście, bo karta jest świeża i mało portali robi takie porównanie dużej ilości kart. Niestety w większości wałkowane są teraz tylko nowe karty. Na pclabie dawno nie widziałem jakiegoś dużego testu, ze starszymi kartami w nowych grach.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gt-1030-2gb,5110-4.html

 

Znalazłem test, który pokazuje jednak moc tej GT 1030.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu od tej 750 milczy. Znalazłem 950 za 390 ale też milczy. Albo nie chcą wysyłać albo sprzedają 950 za 450-500zl jak w tej cenie można mieć 1050 z pełną gwarancją. masakra, da się pokręcić tym 1030 żeby uzyskał poziom mniej więcej gtx750ti?

 

Ps. Szukam kart z gwarancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu od tej 750 milczy. Znalazłem 950 za 390 ale też milczy. Albo nie chcą wysyłać albo sprzedają 950 za 450-500zl jak w tej cenie można mieć 1050 z pełną gwarancją. masakra, da się pokręcić tym 1030 żeby uzyskał poziom mniej więcej gtx750ti?

 

Ps. Szukam kart z gwarancja

 

po oc gtx 1030 = gtx 750 ti

 

Gram w bf4 na gt 1030 , w full hd na medium jest stabilne jak skała 60 fps , na high jest blisko 60 fps z lekkimi spadkami . Mam ustawione medium/high i stabilne 60 fps. Jak chcesz ultra to już gtx 1050 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750 Ti tez mozna podkrecic, wtedy znowu ta roznica bedzie wynosic 15% :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750 Ti tez mozna podkrecic, wtedy znowu ta roznica bedzie wynosic 15% :E

 

no tak ale czy 15% wydajności więcej za ta samą cene mając nowa kartę a używana 2-3 lata bez gwarancji jest tego warte ? Wiadomo że te karty biorą mało prądu ale dodatkowo gt 1030 pożera 50% mniej energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem GTX1050 od MSI w wersji OC za 430zł z wysyłką, używaną. Teraz mam problem, w BF3 w FHD czy HD na Low mam teoretycznie 100-130FPS a gra działa jakby było ich 28.. ma ktoś jakieś pomysły, czy to wina karty? W Bad Company 2 mam wrażenie że gra smiga spoko. Wcześniej w kompie miałem 660, 960 i 1050 Asus i gry smigaly, tzn. BF3 dało się normalnie.

 

PS. Wtedy miałem inny monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 100 fps a działa jakby miała 28 to jednak wina monitora. Pożycz od kogoś i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jednak chyba jest ok. Grałem na serwie metro only i tam tak to wyglądało, nastepnego dnia na innym serwie innej mapie i wydaje się ok.

Często ludzie na forum piszą że 1050 są chłodne i nie potrzebują jakiegoś dobrego układu chłodzenia a ta msi potrafi chalasowac i dobić do 72*C czy to dobrze? Jak oglądałem testy tej konkretnej karty to przy wiesku max jest o 10* niższa temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj jak testy były robione.

Bo często gęsto robione na odkrytym testbenchu w klimatyzowanym pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...