Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Whyme

Niekompatybilne corsairy i x370

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wpakowałem się w niemałe bagienko ,gdyż podczas składania komputera nie sprawdziłem dokładnie czy moje przyszłe pamięci będą kompatybilne z chipsetem x370 i niestety nie ma ich na liście ... ogólnie pamięci działają... po ostatnim updacie biosu od msi da się je podkręcić nawet do tych 2933 ale to loteria raz idą 2933 innym razem jak wyłączę komputer z prądu już nie i tylko 2800 a czasami 2400... w najgorszym przypadku zaniżone 2133 ,ale i tak są problemy ze stabilnością bo wywala randomowo blue screeny z memory management i IRLQ . Mam więc pytanie czy w przyszłości mogę liczyć na to że przyszłe aktualizacje biosu pomogą z kompatybilnością czy kupować nowe pamięci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wpakowałem się w niemałe bagienko ,gdyż podczas składania komputera nie sprawdziłem dokładnie czy moje przyszłe pamięci będą kompatybilne z chipsetem x370 i niestety nie ma ich na liście ... ogólnie pamięci działają... po ostatnim updacie biosu od msi da się je podkręcić nawet do tych 2933 ale to loteria raz idą 2933 innym razem jak wyłączę komputer z prądu już nie i tylko 2800 a czasami 2400... w najgorszym przypadku zaniżone 2133 ,ale i tak są problemy ze stabilnością bo wywala randomowo blue screeny z memory management i IRLQ . Mam więc pytanie czy w przyszłości mogę liczyć na to że przyszłe aktualizacje biosu pomogą z kompatybilnością czy kupować nowe pamięci ?

Rozumiem, że mają profil XMP na ~~2933mhz i masz już BIOS z agesa 1006? Spróbuj je ustawić ręcznie:

Ustaw prędkość, SOC voltage/nb voltage na 1,2volta, podnieś dram voltage do 1,4v i ustaw/podnieś timingi, a także sprawdź, czy twoje kości mają command rate 1 lub 2- na dzień dobry ustaw to na auto, być może masz tylko za niski SOC voltage. Zanim zaczniesz cokolwiek przestawiać w BIOSie i zapisywać, wyłącz najpier profil XMP, i wszystkie opcje powiązane z RAM ustaw na auto, które wcześniej zmieniałeś, możesz jeszcze sprawdzić zamiast XMP, opcję memory try it.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;o pierwsze chipset nie ma nic do pamięci

po drugie jak już robisz OC to musisz zadbać o wszystko - używanie auto to loteria i często żyłowanie parametrów (napięć) przy kiepskich timingach

w zakładce procesory->AMD wątek o ryżu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;o pierwsze chipset nie ma nic do pamięci

po drugie jak już robisz OC to musisz zadbać o wszystko - używanie auto to loteria i często żyłowanie parametrów (napięć) przy kiepskich timingach

w zakładce procesory->AMD wątek o ryżu

Chodziło mi o to żeby miał wszystkie opcje RAM na auto jak będzie cokolwiek robił, bo nie będzie potem jak trzeba, jak np. pozmienia timingi a potem właczy XMP, albo memory try it, to timingi się nie zmienią. Generalnie, żeby robić wszystko w odpowiedniej kolejności, bo się robi straszny nieład potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...