Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nForcePL

Monitor do xbox one jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

No nie mów gdzie w tych testach masz test NEC E241N panie ograniczony.

Czy możesz napisać jaki posiadasz monitor i jaki sam osobiście testowałeś bo jak narazie to wszystko co piszesz to są testy innych ludzi.

A zwykle są one warte tyle ile sponsor tych testów posmaruje.

A może ty jesteś sprzedawca i masz nadwyżkę w magazynie IPSów.

Bo jakoś bardzo ci zależy żeby każdemu wcisnąć ips od LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niemów gdzie w tych testach masz test NEC E241N panie ograniczony.

Czy możesz napisać jaki posiadasz monitor i jaki sam osobiście testowałeś bo jak narazie to wszystko co piszesz to są testy innych ludzi.

A zwykle są one warte tyle ile sponsor tych testów posmaruje.

A może ty jesteś sprzedawca i masz nadwyżkę w magazynie IPSów.

Bo jakoś bardzo ci zależy żeby każdemu wcisnąć ips od LG.

Człowieku nie będę już z tobą dyskutował bo to nie ma żadnego sensu, jesteś zwykłym ignorantem, do tego w jakimś stopniu upośledzonym umysłowo, bo ciągle negujesz fakty podawane jak na tacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na którym monitorze lepszy kontrast?
Nawet nie spojrzałem ma filmik! Kontrast jest RÓŻNY, żadne tam 1000:1, może być 300:1, a może i 1000:1 dla tego samego typu TN czy IPS. Więc warto sprawdzić w sklepie

 

No tak jak pisałem czepiacie się smużenia w VA które jest naprawdę małe w nowszych matrycach a nie widzicie cała game zalet VA.
Przestań pisać bzdury o braku smużenia, typowo VA ma czas reakcji 40-50 ms (jako czas reakcji podaję najwyższy, bo ten wali po oczach).

 

Chcesz czasy reakcji to patrz: http://www.rtings.com/tv/tests/motion/motion-blur-and-response-time - tu podają średnią, patrz na obrazki szczegółowe. To samo na tftcentral dla monitorów (tu linków jest zbyt dużo więc szukaj, patrząc na szczegóły).

 

Oczywiście, że wiem o zaletach VA i w moim IPS wkurza mnie kontrast, a na początku mocno IPS glow (w ciemnych scenach). Jednak smużenie VA wkurzało mnie dużo bardziej (smużenie też jest różne i smużący IPS to też nic niezwykłego). Kupiłbym OLED-a gdyby nie chore rozmiary ekranów (lub chora cena Della).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym twoim teście są ujęte telewizory na które się patrzy z większej odległości jak na monitor i dlatego przy większej odległości te smużenie dla ludzkiego oka nie jest tak mocno widoczne. Monitory mają mniejsze smużenie od TV, szczególnie te od samsunga przeznaczone do grania.

Z telewizorów Bravia 49XE9005 input lag ma na poziomie 30ms LINK

 

Pozatym w tym linku co podałeś najwyższe Response Time to 34,9ms

 

Samsung JS9500 Który jest na VA z twojego testu ma 15.6 ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 30 ms w Bravii to input lag, nie czas rekcji matrycy o którym pisze sino, czy można być jeszcze głupszym? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 30 ms to input lag, nie czas rekcji matrycy o którym pisze sino, czy można być jeszcze głupszym? :D

 

Można :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłócicie się a prawda jest taka że co nie kupi to będzie badziewie bo za 600pln nie kupi się sensownego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym teście co podał twój kolega jest tylko testowany Response Time wiec kto jest głupi ty czy twój kolega wybierz. :lol2:

 

Człowieku nie będę już z tobą dyskutował bo to nie ma żadnego sensu, jesteś zwykłym ignorantem, do tego w jakimś stopniu upośledzonym umysłowo, bo ciągle negujesz fakty podawane jak na tacy.

Faktem jest że zatruli ci whiskas i stale powtarzasz że czerń jest lepsza na IPS niż TN :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze VA LCD od Sony mają czas reakcji matrycy na poziomie ~91 ms, a ty piszesz że VA nie smuży?

http://i.rtings.com/images/reviews/x940e/x940e-response-time-large.jpg

http://i.rtings.com/images/reviews/z9d/z9d-response-time-large.jpg

To ty ciągle powtarzasz że czerń na TN jest lepsza niż na IPS, ja podałem zdjęcia gdzie ewidentnie widać co ma lepszą czerń, no ale ty jesteś zbyt głupi żeby to zaakceptować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jak zwykle wszystko przeinaczasz. Nie pisze że nie smuży bo nawet oled smuży tylko że czas ten jest akceptowalny i tylko ty masz z tym wielkie problemy. Po za tym w tabeli inaczej pisze. Maks 35ms

Nawet nie wiadomo skąd te linki wyczasnełeś.

To tak jak z tymi filmem co dałeś gdzie były testowane dwie TNki a napisałęś że TV vs IPS :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, skoro 91 ms przy odświeżaniu 8.33 ms(matryca 120 Hz) to według ciebie akceptowalny czas reakcji to gratuluje oczu 120 latka.

OLED smuży? Od kiedy czas reakcji matrycy na poziomie 0.4 ms to smużenie?

http://i.rtings.com/images/reviews/a1e/a1e-response-time-large.jpg

W tebeli jest maksymalnie 35 ms? Lepiej zacznij brać psychotropy.

Jak to, taki ekspert od matryc a nie zna rtings?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, skoro 91 ms przy odświeżaniu 8.35 ms to według akceptowalny czas to gratuluje oczu 120 latka.

 

Oj tam czepiasz się odsuniesz się z 7-10 metrów i nie zauważysz tego smużenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym teście co podał twój kolega jest tylko testowany Response Time wiec kto jest głupi ty czy twój kolega wybierz. :lol2:

 

Jest napisane w tekście, że mierzą input lag i na zdjęciu widać sondę leo-bodnar która mierzy inputlag. Czerń zasadniczo jest minimalnie lepsza w TN, niestety producenci jak wsadzają matryce TN to resztę tną jak mogą więc w tanich monitorach TN masz ogólnie bardziej gówniany obraz jak w tanim IPS. W sumie tanie VA ma tą zaletę, że mniej widać błędy podświetlania matrycy. Moim zdaniem ważne by nie było DSE, bandingu itp wad podświetlania dlatego mój głos na VA bo nie wierze w dobrze podświetlony IPS za 600pln

 

Edit: każde VA w pewnych kolorach smuży i to widać (najbardziej widziałem na Divinity: Original Sin) ale jak gram na Xone dwa lata to tylko w dwóch grach na to zwróciłem uwagę i dało się przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED smuży? Od kiedy czas reakcji matrycy na poziomie 0.4 ms to smużenie?

No masz podane 0,4 ms czytać nie potrafisz. To że ludzkiego oko tego nie zobaczy to inna sprawa.

Zresztą ty żadnego monitora sam osobiście nie testowałeś ty się opierasz tylko na suchych liczbach wyciągniętych z internetu więc o czym z tobą dyskutować. Pewnie siedzisz na TNce i się zastanawiasz rok albo dłużej jaki monitor sobie kupić. Już podjąłeś decyzje że będzie to IPS teraz jeszcze 2 lata się zastanowisz który IPS. A przy okazji wszystkich będziesz męczył jaki to IPS jest wspaniały. Nawet się boisz podać jaki obecnie masz monitor bo prawda boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ktoś jeszcze poleca tanie TN?

 

TNki są ok jak ktoś koniecznie chce niedrogo monitor 120/144 Hz. A tak to nie ma co na nie patrzeć w ogóle. Owszem są TNki z nawet przyzwoitymi kolorami, kątami widzenia itp. ale są zwykle drogie.

 

Z tanich monitorów to nie ma co patrzeć na nic innego niż VA czy IPS.

Na każdy monitor trzeba patrzeć indywidualnie - to nie jest tak, że uniwersalnie wszystkie IPS to, a wszystkie VA tamto, choć przeciętnie VA mają gorszy czas reakcji za to lepsze parametry kontrastu i czerni.

Do pracy ogólnie VA, do gier raczej IPS zwłaszcza w niskiej półce cenowej. TN dla tych co potrzebują 120+Hz w CS:GO i tyle a nie stać ich na dobrego szybkiego IPSa.

 

podświetlania dlatego mój głos na VA bo nie wierze w dobrze podświetlony IPS za 600pln

W budżetowcach to kwestia głównie rozrzutu producjyjnego. Przykładowo mam dwa Dell P2414H (zwykły budżetowy biurowiec za 650 zł) i jeden z nich podświetlony jest super równomiernie elegancko i w ogóle. Natomiast drugi jest "taki se".

Swoją drogą - z takich tanich monitorków całkiem znośny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@85r

W tebelce jest też 0 ms, czyli nie przy każdym przejściu smuży, poza tym 0.4 ms to pomijalna wartość.

TNki już dawno nie mam, bo nie dało się na to patrzeć, w normalnej pozycji siedzącej góra ekranu miała inne kolory od dołu, obraz był ziarnisty przez taką a nie inną powłokę antyrefleksyjną, kolory też były albo wyblakłe albo przejaskrawione, nie dało się tego dobrze skalibrować.

Miałbym jakiś VA gdyby nie smużenie, tak to mam LG 23MP75 @75 Hz, jestem pewien, że pod względem jakości obrazu masakruje każdego TN 6-bit, 8-bit prawdopodobnie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

85r. taka dobra rada, doedukuj się bo niezłą kompromitację w tym wątku odstawiłeś i na przyszlość AHVA to nie VA tylko IPS w wykonaniu AUO a VA w ich wykonaniu to AMVA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem LG 24MP59G jak doradzaliście :-) zobaczymy jak przyjdzie i go przetestuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

W moich poprzednich postach masz pełno argumentów popratych porównaniami i testami,

 

Tak wrzucając test porównawczy TN vs TN a miałbyć IPS :E:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wrzucając test porównawczy TN vs TN a miałbyć IPS :E:rotfl:

Pierwsze 3 zdjęcia to nadal TN vs IPS, gdyby wszystkie 6 było TN vs IPS, to wynik byłby nieco lepszy dla TN, bo w tej grze w kosmosie nie było aż takiej różnicy, a tak to TN przy IPS wygląda żałośnie, więc nie wiem z czego się tu cieszyć, może jedynie z tego że dałeś się wydymać na TN 75 Hz za 620 zł.

Nie wdaje się już tutaj z wami w te żenujące dyskusje, autor dobrze wybrał i powinien być zadowolony, więcej mnie nie obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

nie wiem z czego się cieszysz, może z tego że dałeś się wydymać na TN 75 Hz za 620 zł?

 

A to gdzieś takie monitory dają za darmo, skoro przepłaciłem 620zł? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=BfhfcAgkUaA

 

Polecam sobie obejrzeć na jakimś dobrym wyświetlaczu czyli z pewnością nie TN bo na tym to prawie różnicy nie widać. Jedyna przewaga TN to częstotliwość odświeżania. Tylko czekać na monitory TN z HDR, 10 bitowe TN już mamy także HDR to pewnie kwestia czasu :lol2: Jak już wspomniałem, nacisk na IPS i VA jest coraz większy i miejmy nadzieję, że wkrótce standardem stanie się 75 Hz bo 60 Hz to bieda straszna jeśli chodzi o większość gier. No i do tego generalnie monitory TN zatrzymały się tam gdzie były 10 lat temu (mówię o dobrych monitorach w tamtym czasie), IPS się cały czas rozwija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja także rozglądam się za monitorem, który będzie mi służył do grania na XBoxie One S(w perspektywie także Xboxie One X) i oglądania filmów. Zależy mi na wielkości 27"-32", ale jeżeli warto jest uderzać w telewizor, to ewentualnie może sięgnąć 40".

 

W związku z możliwościami sprzętu zastanawia mnie czy wybrać dobry ekran Full HD (chociaż widze, że niektórzy uważają że już 27 cali to za dużo na taką rozdzielczość), czy może już celować w 4K. Jeżeli są takie modele, niestety ja ich nie znalazłem, interesuje mnie też HDR. Mój budżet to około 2000 złotych, i kieruję do was prośbę o zasugerowanie jakiegoś modelu.

 

Rzucił mi się w oczy taki LG 27UD68. Ludzie mówią, że LG to taki szmelc, że nawet za darmo by nie brali, ile w tym racji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2000 zł nie dostaniesz nic lepszego do Xboxa One X bo reszta to same TNki, monitora z 1080p nie ma sensu brać, HDR to bujda jeżeli nie masz matrycy VA z pełnym podświetleniem LED lub matrycy OLED, LG robi dobre matryce, na pewno lepsze od takiego AUO.

Jeżeli chodzi o TV to do 40" jedynie Samsung KU6000/6072/6100, do filmów na pewno będzie lepszy, bo ma z 5x wyższy kontrast od tego LG, do gier już nie koniecznie, bo będzie smużył w ciemnych miejscach + na pewno ma wyższy input lag, z drugiej strony powinien lepiej skalować gry renderowane w niepełnym 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...