Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacek_krk

Monitor 27" WQHD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze monitora 27 cali, preferowana rozdzielczość 2560x1440 matryca raczej IPS kwota do ok.2000zł. Wpadł mi w oko model firmy IIYAMA XUB2792QSU-B1 ale poza jedną zagraniczną recenzją nie znalazłem zbyt wiele informacji czy warto wybrać ten model. Jest też odrobinę tańszy XB2788QS-B1 aczkolwiek mniej mi wizualnie przypada do gustu. Monitor oczywiście może być innej firmy. Zastosowanie głównie filmy, internet i gry tak w 30% (maniakiem CS ie jestem chociaż czasem pogrywam w CS czy Overwatch) na 120 czy 144hz mi nie zależy bo i tak karta GTX970 nie zapewni takiego komfortu grania. Decyzję muszę podjąć najpóźniej do 20 lipca.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2 tysi 144 hz 27 cali qhd oraz g-sync ze względu na kartę to chyba raczej tylko używane. Ten g-sync będzie Ci bardzo potrzebny w grach gdzie wygenerujesz poniżej 100 fps i patrząc na twój PC to według mnie must have.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze monitora 27 cali, preferowana rozdzielczość 2560x1440 matryca raczej IPS kwota do ok.2000zł. Wpadł mi w oko model firmy IIYAMA XUB2792QSU-B1 ale poza jedną zagraniczną recenzją nie znalazłem zbyt wiele informacji czy warto wybrać ten model. Jest też odrobinę tańszy XB2788QS-B1 aczkolwiek mniej mi wizualnie przypada do gustu. Monitor oczywiście może być innej firmy. Zastosowanie głównie filmy, internet i gry tak w 30% (maniakiem CS ie jestem chociaż czasem pogrywam w CS czy Overwatch) na 120 czy 144hz mi nie zależy bo i tak karta GTX970 nie zapewni takiego komfortu grania. Decyzję muszę podjąć najpóźniej do 20 lipca.

Z góry dzięki za pomoc.

 

Jeśli chodzi o tę iiyamę o długiej nazwie, to testowałem ten monitor. IMHO dyskwalifikuje go przede wszystkim beznadziejna czerń, ten monitor nawet na 0% jasności jest po prostu o wiele za jasny, przez co czerni trudno się doszukać.

 

za 2300 zł jest XF270HUA z amazonu, ma nawet 144hz którego nie potrzebujesz ;) 1440p 144hz IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

144 którego nie potrzebuje? do cs nie potrzeba? Nie pisz takich głupot. Poza tym polecać monitor qhd z freesync do gtx 970 też jest według mnie beznadziejną radą i to nie ważne czy będzie to monitor 60 hz czy 144 hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

144 którego nie potrzebuje? do cs nie potrzeba? Nie pisz takich głupot. Poza tym polecać monitor qhd z freesync do gtx 970 też jest według mnie beznadziejną radą i to nie ważne czy będzie to monitor 60 hz czy 144 hz.

 

Nie zrozumiałeś mojego posta.Przeczytaj jeszce raz.Jeszcze raz. I jeszcze raz. Może dostrzeżesz wówczas cień ironii w "którego nie potrzebujesz".

 

Z czytaniem ciężko, ale z japą każdy pierwszy... :E

 

Jak chcesz dopłacać do gsync to identyczny monitor ale z gsync jest za 1000zł więcej, miłej zabawy jeśli uważasz, że g-sync jest warty 1000 zł :E

 

 

XF270HUA jest w mindfactory za 2200 PLN.

XB271HU najtańszy to koszt 3200 PLN (i to tylko dlatego, że wreszcie staniał w PL. Do niedawna 3500PLN wszędzie).

 

Sam sobie dopowiedz czy za płytkę Gsync na tym samym panelu warto dopłacić 1000zł.Moim zdaniem to czyste kretyństwo, ale jak uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

144 którego nie potrzebuje? do cs nie potrzeba? Nie pisz takich głupot. Poza tym polecać monitor qhd z freesync do gtx 970 też jest według mnie beznadziejną radą i to nie ważne czy będzie to monitor 60 hz czy 144 hz.

 

Nie jestem zapalonym graczem cs, zdaje sobie sprawę z faktu że w 144hz grałoby się zdecydowanie lepiej i przyjemniej ale gry nie są po pierwsze priorytetem a po drugie ciężko byłoby na gtx970 nawet po podkręceniu mojej i5 a kręci się spokojnie na 4.5ghz osiągać ilości klatek niosące frajde z monitora 144hz przy najnowszych grach. Przy 27" rozdzielczość wqhd wydaje się być ok a siedzę ok 50cm od monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam żadnej ironii prócz minki którą możesz interpretować do woli więc prawdopodobnie większość źle przeczyta twój post ponieważ źle go napisałeś.... A sam nie umiesz czytać ponieważ ewidentnie napisałem używany monitor z g-sync. Popatrz na ceny kart graficznych to Ci się oczy otworzą i coś mi się wydaje że ceny kart radeona nie opadną tak szybko, a dostępność ich kart graficznych też nie lepiej. Nawet gtx poszły do góry. GTX 970 nadaje się tylko do full hd bez g-synca. Zaraz i tak pewnie się ktoś odezwie, że przy tej starej generacji procka i tak słabej karcie graficznej w życiu nie pakowaliby się w 144 qhd. A totalnym absurdem jest już pchanie się z takim PC bez aktywnego g-sync i freesync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta minka jest wystarczająca, by umiejący czytać forumowicz zinterpretował to poprawnie. Jak Ci się wydaje, co znaczy minka ;)? może przymrużenie oka? :E

 

O GPU nic mi nie musisz mówić, dość aktywnie dyskutujemy o tym od miesiąca w odpowiednim dziale.

 

Twoje zarzuty o moje zrozumienie tekstu nie mają sensu, ponieważ wyjechałeś z pretensjami, że mówię o freesync dla GPU nvidii, podczas gdy ja to kierowałem do autora, nie do Ciebie. On nic nie pisał o tym, że chce G-sync albo że musi być G-sync.

 

Przeceniasz wpływ G-sync/Freesync, moim zdaniem, ale tu jjuż każdy ocenia indywidualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie niewystarczająca. Nie bawię się w interpretację. Post to nie wiersz, żebym się domyślał czy żartujesz czy też nie. Sam sobie jesteś winny i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie chce mi się z Tobą kłócić - jak dla Ciebie tekst z emoticonką to to samo, co post bez, to nie mam pytań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrugnięcie okiem znaczy tyle co nic. No ale nie będę Ciebie uczył podstaw GG. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na XUB2792 ze względu na ładniejszy wygląd.Dzisiaj monitor zamówiony, jutro powinien przyjść to biorę się za testy odrazu. Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji. Teraz tylko procka podkręcić żeby miał trochę więcej mocy by te piksele poogarniać :)

 

 

 

 

Monitor sprawdza się super, jak narazie niestety tylko 70hz, może temu że po hdmi. Faktycznie jest jasny ale po obniżeniu fabrycznie ustawionej jasności jest super. Kolory eleganckie, równomiernie podświetlony, głośniki troche lipnie umiejscowione. - z tyłu monitora i słychać że dźwięk wydobywa się zza monitora i brakuje niskich tonów ale od biedy mogą ujść. Ja używam osobnych głośników i jest ok. Jakby ktoś miał konkretne pytania to w wolnej chwili moge odpowiedziec. Zmieniłem z della 2209wa i jest zdecydowanie lepiej ale na to liczyłem w końcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...