Forum PCLab.pl: Nie wykrywa Karty sieciowej pod USB. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Nie wykrywa Karty sieciowej pod USB. Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   CRA CRA 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Lipiec 2017 - 18:29

Witam. Mam problem z wyszukaniem mojej karty Wi-Fi pod USB przez system Linux Kali.Zarówno na wirtualnej maszynie jak i podczas uruchamiania systemu w trybie live CD. W sieci jest pełno poradników jak można rozwiązać ten problem, lecz żaden z nich nie działa. Sama karta działa dobrze normalnie na Windowsie.
-Próbowałem dodać kartę sieciowa Bridge w vBoxie i tam ustawić mój adapter. Jest wtedy co prawda dostęp do internetu lecz, zaliczony jest on jako wired.
-Próbowałem podłączyć adapter do controlera USB w vBoxie, ale i to nie działa i system poprostu nie widzi tej karty.(Acz kolwiek w "lsusb" jest widoczne nowe urządzenie)
-Ściągnąłem rozszerzenie pozwalające Vboxowi obsługę USB 2.0 i 3.0 lecz to również nie pomogło.
-Próbowałem też zainstalować pakiet Compact wireless,ale on dodaje 2 karty z których żadna nie jest moją pod USB i z którymi nie mogę nic zrobić.
Hostuje maszynę na Windows 10, a hostowany system to Linux Kali. Adapter WiFi to TP Link TL-WN722N. Jakieś sugestie jak mogę sprawić, aby karta USB została wykryta przez System?
Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Galvatron 

• + The Black Swordsman +
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Lipiec 2017 - 11:49

Kali to bardzo specyficzne distro. Sprawdź, czy Ubuntu 16.04.2 wykrywa ją poprawnie.

Strona 1 z 1