Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CRA CRA

Nie wykrywa Karty sieciowej pod USB.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wyszukaniem mojej karty Wi-Fi pod USB przez system Linux Kali.Zarówno na wirtualnej maszynie jak i podczas uruchamiania systemu w trybie live CD. W sieci jest pełno poradników jak można rozwiązać ten problem, lecz żaden z nich nie działa. Sama karta działa dobrze normalnie na Windowsie.

-Próbowałem dodać kartę sieciowa Bridge w vBoxie i tam ustawić mój adapter. Jest wtedy co prawda dostęp do internetu lecz, zaliczony jest on jako wired.

-Próbowałem podłączyć adapter do controlera USB w vBoxie, ale i to nie działa i system poprostu nie widzi tej karty.(Acz kolwiek w "lsusb" jest widoczne nowe urządzenie)

-Ściągnąłem rozszerzenie pozwalające Vboxowi obsługę USB 2.0 i 3.0 lecz to również nie pomogło.

-Próbowałem też zainstalować pakiet Compact wireless,ale on dodaje 2 karty z których żadna nie jest moją pod USB i z którymi nie mogę nic zrobić.

Hostuje maszynę na Windows 10, a hostowany system to Linux Kali. Adapter WiFi to TP Link TL-WN722N. Jakieś sugestie jak mogę sprawić, aby karta USB została wykryta przez System?

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kali to bardzo specyficzne distro. Sprawdź, czy Ubuntu 16.04.2 wykrywa ją poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...