Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PWasiu

EVGA GTX 1060 6GB

Rekomendowane odpowiedzi

cześć.

mam kartę: https://www.evga.com/Products/Specs/GPU.aspx?pn=F1AEFE7F-3B97-444D-9859-CEB772861F3F.

na fabrycznych ustawieniach gotuje się pod 84-5 stopni i zbija taktowania.

zdjąłem obudowę jak na zdjęciu i podniosłem obroty wentylatora (do 70-80% pod obciążeniem), co zmniejszyło temperaturę o 5-6 stopni.

teraz na ustawieniach:

power limit 95%

core +50 (stabilnie trzyma 1900)

memory +350

po dłuższym czasie gry w gta 5 temperatura nie przekracza 78 stopni.

 

dwa pytania:

1. czy jakieś propozycje co z tym jeszcze zrobić, żeby było jeszcze chłodniej? (chciałem pastę wymienić, ale mam na śrubie plombę od evga, wtf?)

2. moje główne pytanie, w związku z tym, że kręcę pamięci (a chciałbym mocniej) to jak je schłodzić? jakieś radiatory, a jak tak to jakie i jakie pod nie termopady?

poniżej zdjęcie laminatu, czy byłby ktoś uprzejmy zaznaczyć mi na nim co powinienem "oradiatorować"?

 

evga-geforce-gtx-1060ztswa.jpg p70716-215725qnsr1.jpg

 

 

 

 

ps. dla czepialskich akurat tą kartę kupiłem w boomie koparkowym w śmiesznych pieniądzach więc chłodzenia wybrać nie mogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamięci radiatorów nie założysz, przecież radiator od gpu je zasłania. Chłodzenie pamięci zapewnia owiew powietrza od wentylatora z radiatora chłodzącego gpu. Plombą się nie przejmuj, możesz ją zerwać i nie stracisz gwarancji u evga.

 

Z tego kapca nic nie wykombinujesz, kup jakieś niedrogie chłodzenie i będzie gitara. Twinturbo II/III lub Gelida Icy Vision używkę kupisz w okolicach 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony jestem w tym temacie.

rozumiem, że pamięci zaznaczyłem na czerwono?

a zielona część, co tam siedzi?

 

screenshot_1zyjrb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na czerwono zaznaczyłeś pamięci, na zielono cewki(LR22 i R35) i kondensatory tantalowe(nie wymagają dodatkowego chłodzenia).

 

Przed cewkami masz trzy mosfety od zasilania gpu i poniżej jeden mosfet od zasilania pamięci. Na nie możesz dać radiatory lub dać nawiew.

 

Na cewki też możesz dać radiator. Mosfety i cewki wzajemnie się nagrzewają, więc radiatory na cewkach też pozytywnie wpłyną na temp mosfetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na czerwono zaznaczyłeś pamięci, na zielono cewki(LR22 i R35) i kondensatory tantalowe(nie wymagają dodatkowego chłodzenia).

 

Przed cewkami masz trzy mosfety od zasilania gpu i poniżej jeden mosfet od zasilania pamięci. Na nie możesz dać radiatory lub dać nawiew.

 

Na cewki też możesz dać radiator. Mosfety i cewki wzajemnie się nagrzewają, więc radiatory na cewkach też pozytywnie wpłyną na temp mosfetów.

czy dobrze zaznaczyłem wspomniane mofsety?

screenshot_195p4p.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz na stałe ustawić niższe napięcia poprzez edycję krzywej BOOSTA w msi afterburner. Też mam tę kartę i obniżyłem napięcie do 0,8V@1709MHz, temperatury spadły o około 10 stopni w porównaniu do standardowych. Wentylator rozkręcał się do mniej więcej 1000rpm. Karta działa też stabilnie przy 0,95V@2000MHz, ale w międzyczasie chłodzenie wymieniłem na Accelero Mono Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz na stałe ustawić niższe napięcia poprzez edycję krzywej BOOSTA w msi afterburner. Też mam tę kartę i obniżyłem napięcie do 0,8V@1709MHz, temperatury spadły o około 10 stopni w porównaniu do standardowych. Wentylator rozkręcał się do mniej więcej 1000rpm. Karta działa też stabilnie przy 0,95V@2000MHz, ale w międzyczasie chłodzenie wymieniłem na Accelero Mono Plus.

z tego co widzę fabrycznie jest chyba max 1.05V przy 1950MHz i temp poniżej 70, później leci w dół.

chciałbym ustawić tak jak napisano powyżej, ale nie mogę odnaleźć w msi afterburner opcji dla edycji krzywej boosta. gdzie to można znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CTRL+F po otwarciu afterburnera.

a to gdzieś napisane jest/widoczne? czy tylko ja jestem taki nieogarnięty?

 

ustawiłem jak na screenie. chciałem te 1950 na stałe mieć, ale karta boostuje trochę poniżej krzywej. jakieś rady?

 

i jeszcze pytanie o power limit. czy, przy ręczenie zmodyfikowanej krzywej, ma on wpływ na podawane napięcie/temperaturę (przy power limit 100% też nie dobija do 1950)?

 

screenshot_14rjaz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś offsetem by w punkcie 0.9v była żądane taktowanie powiedzmy 1900mhz, od 0.9v do do końca prostujesz krzywą. Czyli od 0.9v do 1.2v ma być ustawione 1900mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem trochę w GTA 5. jest lepiej.

przy napięciu 0,95 i wentylu na 60%, taktowanie nie spada poniżej 1936MHz, a temp max 75 stopni.

 

screenshot_1wwoqq.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli GPU nie przekroczy 70stC i PL nie przekroczy 118% to karta powinna pracować stabilnie przy 2100mhz / 1.043volt

 

Pokaż zakładkę sensors z GPU-Z z włączonym render testem.

 

1133527500_1500307069_thumb.jpg 9696948200_1500307069_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli GPU nie przekroczy 70stC i PL nie przekroczy 118% to karta powinna pracować stabilnie przy 2100mhz / 1.043volt

 

Pokaż zakładkę sensors z GPU-Z z włączonym render testem.

 

1133527500_1500307069_thumb.jpg 9696948200_1500307069_thumb.jpg

patrząc po obecnych temperaturach (75stopni) dla pl na 95%, 0,95v i wentyl na 60% raczej nie mam co szukać przy 1.043v i 2100MHz. 70 stopni przebije w kilka sekund, chyba że jest na to jakiś jeszcze sposób?

 

 

screen z render testa po 3-4min.

screenshot_1grk9q.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony jestem w tym temacie.

rozumiem, że pamięci zaznaczyłem na czerwono?

a zielona część, co tam siedzi?

 

screenshot_1zyjrb.png

 

Kolego masz starą wersję karty. W nowej wersji producent montuje blachę która robi za radiator na mosfety i pamięci. Na forum EVGA widziałem temat, że producent wysyła taki radiator za darmo. Jak znajdę link to podeślę. Miałem taką kartę 2 tygodnie, dzisiaj pojechała do nowego właściciela.

Jest link https://www.evga.com/thermalmod/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc po obecnych temperaturach (75stopni) dla pl na 95%, 0,95v i wentyl na 60% raczej nie mam co szukać przy 1.043v i 2100MHz. 70 stopni przebije w kilka sekund, chyba że jest na to jakiś jeszcze sposób?

 

 

screen z render testa po 3-4min.

screenshot_1grk9q.png

 

 

Przy 0.950 volt nie utrzymasz 2000mhz.

 

Ale u ciebie jest zbyt słabe chłodzenie na uzyskanie ponad 2000mhz.

 

Ja mam zmienione chłodzenie, dla tego karta trzyma 2100 - bios też zmieniałem na silniejszy.

 

Za to u ciebie PL jest bardzo mocny, bo ledwo osiąga 55%

 

Dobre chłodzenie i wyciągniesz z karty więcej mhz. przy zachowaniu ciszy.

 

Grałem teraz z godzinę w Wiedźmina przy 1.000 volt i 2100 mhz.

 

Da się, ale temperatura nie przekracza 56stC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz starą wersję karty. W nowej wersji producent montuje blachę która robi za radiator na mosfety i pamięci. Na forum EVGA widziałem temat, że producent wysyła taki radiator za darmo. Jak znajdę link to podeślę. Miałem taką kartę 2 tygodnie, dzisiaj pojechała do nowego właściciela.

Jest link https://www.evga.com/thermalmod/

 

w ogóle nie znajduje mojego seriala (wpisuje na pewno dobrze, bo gdy identyczny przeklejam na stronę z gwarancją to kartę widzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blaszka jest tylko do wersji ssc, ten golas i wersja sc tego nie dostaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony jestem w tym temacie.

rozumiem, że pamięci zaznaczyłem na czerwono?

a zielona część, co tam siedzi?

 

screenshot_1zyjrb.png

 

pamięci na czerwono, pewnie nawet jest podpisane to byś wklepał w google.

Na zielono to chyba mosfety smd i cewki, poniekąd chyba inżynierowie zaprojektowali je w taki sposób że nie potrzebują chłodzenia. Dla mnie to magia, bo układ z mosfetami poszedł z dymem na moich oczach przy prostym projekcie. XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blaszka jest tylko do wersji ssc, ten golas i wersja sc tego nie dostaną

Nieprawda, miałem zwykłą i blacha była. Bios był 86.06.45.00.60

P/N:06G-P4-6161-KR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, miałem zwykłą i blacha była. Bios był 86.06.45.00.60

P/N:06G-P4-6161-KR

tą samą kartę mam, a bios nawet starszy 86.06.39.00.60 .

chyba napiszę do ich supportu, może coś podeślą.

ale o co tak naprawdę się upominać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej tez nie znajduje " The Serial Number entered was not found. Please check to ensure that this is a EVGA GTX 1060/1070/1080 series product and try again."

Tutaj link o biosie https://forums.evga.com/Update-11916-with-NEW-BIOS-EVGA-GeForce-GTX-108010701060-PWM-Temperature-Update-m2573491.aspx tylko ostatni jest ten 39.

Napisz do suportu, że potrzebujesz bios, podaj numer fabryczny i zapytaj o "Thermal Mod Kit". Głowy przecież nie urwą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, miałem zwykłą i blacha była. Bios był 86.06.45.00.60

P/N:06G-P4-6161-KR

wersja sc jest na liście biosów, ale "golasa" tam nie ma... więc jak dostałeś bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja sc jest na liście biosów, ale "golasa" tam nie ma... więc jak dostałeś bios?

 

Taką dostałem. Nówka sztuka zapakowana kupiona na amazonie. "Honor" też ma taką samą, ciekawe jaki bios ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...