Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BeatriceRiddle

Dodanie trzeciego routera do sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Duży, ponad 100m2 dom, piętrowy, niestety stary i w ścianach jest coś co sprawia że internet po przejściu do drugiego pokoju znika prawie całkowicie.

Na chwilę obecną mam dwa routery TP LINK WR841N jeden na piętrze, drugi na parterze, stojące dokładnie jeden pod drugim.

 

Na piętrze jest router główny, na parterze Router przerobiony został na Access Point zgodnie z tutorialem TP linka "How to Configure TP-Link N router as a wireless Access Point?"

Problem w tym, że na parterze w dalszym ciągu jest problem z internetem w jednym z pomieszczeń.

 

Mam stary router, który chciałabym postawić w tym jednym pokoju gdzie internet jest wyjątkowo słaby, jednak nie wiem jak to zrobić bezprzewodowo a połączenie po kablu jest niemożliwe.

Czytałam o WDS ale nie wiem czy jest to możliwe do zrobienia z Routerem skonfigurowanym jako Access Point?

Czy może przerobić wszystko i połączyć wszystkie trzy routery poprzez WDS?

 

Zaznaczę, że totalnie się na tym wszystkim nie znam i jedynie robię to co każą tego typu poradniki jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..]Mam stary router, który chciałabym postawić w tym jednym pokoju gdzie internet jest wyjątkowo słaby, jednak nie wiem jak to zrobić bezprzewodowo a połączenie po kablu jest niemożliwe.[..]

Po pierwsze jaki to router? Druga sprawa to połączenia radiowe robi się tylko tam gdzie jest zasięg, bo nie można rozszerzyć czegoś czego nie ma. A jeśli kabel jest nie możliwy (w co nie wierzę) to prędzej zda egzamin przesyłanie internetu po instalacji energetycznej (PLC, o ile będzie na tej samej fazie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...