Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nygusinsky

zamówiony montaż - 2 luźne śrubki w obudowie - od czego?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Jeśli nie ten dział to bardzo proszę o przeniesienie, ale nie wiedziałem gdzie wrzucić taki temat.

Zamówiłem podzespoły komputerowe razem z usługą montażu. No i komputer przyszedł, wszystko pięknie, ładnie, kable pochowane fajnie, ale jak wziąłem komputer do rąk to słyszałem, że coś lata luzem po obudowie. Więc kręciłem obudową, aż w końcu wypadnie i wypadły 2 bardzo małe śrubki. Foto w tych linkach: link1, link2. Śrubki w sobie mają gwint pasujący do takiej samej śrubki (można wkręcić jedną w drugą). Pytanie teraz: od czego to?

Na infolinii mi powiedzieli, że jeśli żaden z podzespołów nie lata i są tak małe to prawdopodobnie zostały niezauważone przy montowaniu i na pewno nie są potrzebne. No cóż, takie podejście trochę mnie martwi, dlatego pozwoliłem sobie stworzyć taki temat.

Wydaje mi się, że każdy z podzespołów trzyma się prawidłowo (jestem laikiem, ale nic nie lata luźniej). Zauważyłem, że na płycie głównej (ASRock Extreme 4 Z270) są właśnie takie małe gwinty w szeregu w dwóch miejscach (link). I jak widać na zdjęciu (link) śrubka się tam wkręciła. Pytanie czy to mogą być od tego, bo rzeczywiście w zestawie są takie śrubki przy tej płycie i jeśli tak to do czego one służą i czy są potrzebne?

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: dystanse/śruby dysków.

 

Poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? Nie rozumiem - jak na nich miałaby spoczywać płyta? Przecież płyta jest zamocowana do obudowy o wiele większymi śrubami. Tutaj zdjęcie mocowania (link). Wytłumaczcie, bo chyba nie rozumiem :D

 

edit: patrząc na google to nie są kołki dystansowe od mocowania płyty głównej. Takie kołki są o wiele większe i, jeśli dobrze pojąłem, już są zamontowane, co widać na zdjęciu co wrzuciłem. Są o wiele, wiele większe niż te śrubki co wrzuciłem. Na tym 1 zdjęciu w moim 1 poście jest linijka i widać jak małe są to śrubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to są dystanse do dysku m.2

 

najważniejsze czy masz jeszcze śrubki do tych dystansów by przykręcić dysk?

(powinny być w komplecie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to są dystanse do dysku m.2

 

najważniejsze czy masz jeszcze śrubki do tych dystansów by przykręcić dysk?

(powinny być w komplecie)

 

Aha, czyli to są kołki dystansowe do dysku typu M.2? Cholera nigdzie nie widzałem, pewnie mi pogubili przy montażu....

 

edit: ok, źle zrozumiałem - mam dalej te 2 śrubki. Teraz spojrzałem, że M.2 łączy się na jedną śrubkę, a te otwory w płycie są po to, bo nie wiadomo w jakim miejscu będzie miejsce na przymocowanie M.2, dobrze rozumiem? Dlatego są tylko dwie, bo tylko mam 2 wejścia na M.2, tak?

 

Teraz już też wiem od czego są te śrubki w pudełku od płyty. Z tym, że albo jeden dystans zgubiłem albo dali mi jeszcze jedną śrubkę do mocowania, bo mam ich 3. A wejścia na M.2 są tylko 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dyski mają różną długość - zobacz na płyty główne, że kilka jest otworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dyski mają różną długość - zobacz na płyty główne, że kilka jest otworów.

 

Czyli dobrze myślałem, dzięki za pomoc :)

 

A jest tu ktoś kto kupował ASRock Extreme 4 Z270 i sam ją montował? Może kojarzy czy w zestawie kołki dystansowe były 2 czy 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...