Forum PCLab.pl: [4000zł] Komputer dla grafika. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

[4000zł] Komputer dla grafika. Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Zarkan11 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Lipiec 2017 - 17:19

Potrzebny jest komputer wydajny komputer stacjonarny typowo dla grafika 3D. Pracuję głównie z programami typu 3ds max czy Revit. Zależy mi by szybko liczył czy renderował by nie tracić na tym dużo czasu.Obecnie pracuje na starym lapotopie który juz nie doamaga i muszę przesiąść się na coś lepszego. Stacjonarny chyba będzie lepszym wyborem niż laptop. Liczę że złożycie coś sensownego do max 4 tysięcy.

#2 Użytkownik jest dostępny   poof 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Lipiec 2017 - 20:24

ryzen 1700
MSI X370 SLI PLUS
Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz
Regnum RG2
Iridium Pro 240GB
Toshiba P300
EVGA SuperNOVA G2 550W
ZOTAC GeForce GTX1050
Rzem ok 4150zł, naturalnie można ciąć koszta by wyrobić się w tych 4k kupując najtańszą płytę główną b350 ale czy jest sens blokowac sobie możliwość normalnego OC kosztem 150zł ? Mozna też zrezygnowac narazie z ssd (i ewentualnie później dozbierać te 550zł na zakup czegoś na m.2), jak będziesz planować mocne OC to dokup cooler na cepa, do średniego OC boxowy wystarczy.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Caps 

• xxx
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Lipiec 2017 - 07:53

Zobacz postZarkan11, o 17 Lipiec 2017 - 17:19, napisał(a):

Potrzebny jest komputer wydajny komputer stacjonarny typowo dla grafika 3D. Pracuję głównie z programami typu 3ds max czy Revit. Zależy mi by szybko liczył czy renderował by nie tracić na tym dużo czasu.Obecnie pracuje na starym lapotopie który juz nie doamaga i muszę przesiąść się na coś lepszego. Stacjonarny chyba będzie lepszym wyborem niż laptop. Liczę że złożycie coś sensownego do max 4 tysięcy.

Render po CPU czy po GPU ?

#4 Użytkownik jest niedostępny   Mclain 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Lipiec 2017 - 09:54

Zobacz postCaps, o 19 Lipiec 2017 - 07:53, napisał(a):

Render po CPU czy po GPU ?

Nie wiem co robisz w 3D, o ile jest to modelowanie i podstawowe teksturowanie, to ok, natomiast mój brat teraz kupił sprzęt za 4000 i próbowałem pewnych rzeczy w Blenderze (który wydaje się dość zoptymalizowany jeśli chodzi o renderowanie itd.) i gdy dodałem kilka fajerwerków w teksturach i chciałem zrobić prostą animację z trawą (zabawa z particles system), to trochę się zasmuciłem, bo liczyłem na jakiś efekt wow. Myślę, że przynajmniej połowę więcej potrzeba jeśli stawiamy na zabawę z 3D.

Strona 1 z 1