Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzyn

Dropy fpsów w większości gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój sprzęt drewniany:

Athlon 460 3x3,4

4GB ramu

HD7770 1/D5

Aerocool 450VP

N68C-S UCC

 

Od dłuższego czasu dropi mi fpsy prawie w każdej grze. W CSie, LOLu, Docie, nawet w gównianych gierkach bez wymagań typu Freestyle Football na Steamie :lol2:

 

W CSie usatwienia na low, w lolu także, w docie również i nie ma płynności. Ten sprzęt to już naprawdę taki śmietnik, że nawet do takich gier sie nie nadaje? Sterowniki do 7770 aktualizuje co chwilę. Co wyjdzie coś nowego, to jest aktualizowane. Format nic nie pomógł. Temperatury w normie.

Komp do śmietnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem gierkę oraz menadżer zadań i ok 70% fizycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki dysk?

2. Jakie użycie GPU w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściłem MSI Afterburnera w grze, w której objawy są mniejsze i było średnio 30% użycia GPU. W grze, w której najbardziej widzę spadki podobnie, 30% + i czasem skoki do 40-50%.

Dysk jak najbardziej mam szajs, bo kto by pomyślał żeby w tych czasach mieć dysk 80GB. A no można, bo ja generalnie gram tylko w te gry 'na topie' i 80GB spokojnie mi do tego zawsze wystarcza (CS, LOL + 1 gierka jakaś), a filmów czy muzyki na komputerze nie przechowuję, ale jest to WDC WD80 0JD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej problemem jest doczytywanie z dysku. Na dyskach talerzowych drobne, regularn przyciecia są normalne i występują zawsze. U ciebie mogą być bardziej niz drobne ze względu na stare i nie najmocniejsze podzespoły. Wielkim problemem jest mało RAMu.

 

Usuń wszystkie rzeczy z dysku, które usunąć mozesz. Zrob defragmentacjędysku, najlepiej jakimś programem typu defraggler, który to robi lepiej od wbudowanego narzędzia windy. Ostatni raz coś defragmentowałem chyba z 5 lat temu, więc bardziej szczegółowo o tym nie napiszę, ale defragmentacja nie jest specjalnie trudna.

 

Po zakończonej defragmentacji zmień ustawienia pliku wymiany. Kliknij ppm na "mój komputer" i wejdź do właściwości. W "zaawansowanych ustawieniach systemu" znajdziesz zakładkę "zaawansowane", a tam "wydajność". Klikasz na "ustawienia" pod wydajnością i znowu idziesz do zakładki "zaawansowane". W "pamięć wirtualna" klikasz "zmień" i ustalasz stałą wielkość pliku stronicowania tak jak na obrazku. Wielkość oczywiście bardziej adekwatną do swojego RAMu, czyli 6-8 GB. W ten sposób plik wymiany nie będzie się fragmentował i chrobotanie nim nie będzie robiło systemowi problemów.

 

Ile to da? Zobaczymy.

post-225420-1500373849105_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko, dziękuję. Defragmentacje miałem niby ustawioną cotygodniową, (skąd? nie wiem) bo zerknąłem najpierw w tą wbudowaną Windowsowską i było pofragmentowane 0% i chyba tak ma być? Zwiększyłem wirtualną z 4GB na zalecane 6GB. Co będzie? Dokładnie - zobaczymy. Jedynie dziwi mnie to, że znajomy na słabszym sprzęcie ostatnio wyciąga więcej fps w grach niż ja, a to jest nieco dziwne. Jeszcze kilka miesięcy temu nie miałem problemu w tych grach, a teraz nagle w każdej. Taki szybki, nagły rozwój gier?

Jeśli to nie pomoże, to rozglądać się za nowym zestawem? Bo w ten chyba nie ma sensu nic dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że postawiłeś nowy system, więc to normalne, że fragmentacja jest bardzo niska. Nie zdążył się jeszcze pofragmentować.

W moim rozwiązaniu najważneijsze jest to, żeby plik wymiany miał stałą wielkość. Reszta to szczegóły. Teraz patrzę i widzę, że u ciebie są 4GB, wiec nie tak źle. Sugerowałem się trochę innym wątkiem, który równocześnie czytałem. Tam ktoś miał 2GB i "optymalizował". 4GB pozwalają na normalną pracę.

 

U ciebie praproblemem w grach jest przede wszystkim procesor, bo zegary wyglądają ładnie, ale wydajność jest niestety bardzo zła. Do tego dochodzi jeszcze Radeon, który ma duze wymagania wobec procesora. W nowych grach będzie się chwilami całkiem wykładał i spadki fps będą drastyczne.

 

W dalszej kolejności można pomyśleć o temperaturach, podkręcaniu, dołożeniu trochę ramu... Stary ram w małych kościach kosztuje flaszkę, więc to jakiś wielki wydatek nie jest, ale cudów też nie będzie.

 

Gdybyś chciał w miarę po kosztach wymienic na coś lepszego, ludzie tutaj czasami całe dobre zestawy oferują na forum i jest to sensowne rozwiazanie. Zakup nowych rzeczy teraz bym odradzał, bo ceny są niepoważne zwłaszcza na grafice i pamięci.

 

Jeśli nie masz podzielonego dysku na partycje, zrób to. Programy, w tym wiele gier, nie lubią być na partycji systemowej. Do tego można wyłączyć indeksowanie, antywirusa i co tam jeszcze działa w tle. Na koniec najnowsze dostępne sterowniki do płyty głównej i reszty podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepszym rozwiązaniem jest zmiana podzespołów, wszystkich najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...