Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

metanol

Z170A XPower Gaming Titanium - problem z kartą sieciową

Rekomendowane odpowiedzi

Konfiguracja: 6700k, MSI Z170A XPOWER Gaming TITANIUM, 4x16GB RAM, GTX 1080. Windows 7. BIOS aktualizowany zawsze przez M-FLASH lub BIOS FLASHBACK+. Clear CMOS - jumper lub/i wyjęcie baterii.

 

Po aktualizacji BIOSu A (wersja 1.7 do 1.B) przestała działać karta sieciowa. Była widoczna w menadżerze urządzeń ale nie można było jej używać (system sygnalizował problemy, reinstalacja sterowników oraz systemu nie pomagała). Sytuacja miała miejsce zarówno na zaktualizowanym BIOSie A jak i na nieaktualizowanym BIOSie B (ten w wersji 1.6). Nie pomogły zmiany wersji BIOSu na niższą, problemy z kartą sieciową występowały. Późniejsza aktualizacja BIOSu B również nic nie dała. Ponadto pojawiają się komunikaty "The ME FW of system was found abnormal"oraz "Error sending End Of Post message to ME: HECI disabled, proceeding with boot!".

 

Oddałem płytę w ramach gwarancji, wróciła naprawiona (wg serwisu MSI). Niestety problem z kartą pozostał. W BIOSie MAC karty jest widoczny jako FF:FF:FF:FF:FF:FF a na 99% wydaje mi się, że przed aktualizacją widoczny był prawidłowy MAC.

 

Czy ktoś kto posiada tę płytę mógłby sprawdzić swój MAC. Moim zdaniem karta sieciowa padła i nie została naprawiona. Czeka mnie kolejna procedura RMA.

 

Może jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co Ci czyjś MAC?

On powinien być na nalepce gdzieś na płycie albo pudełku.

 

Przy flashowaniu UEFI przy użyciu intel fpt (linki tutaj -> KLIK) były pewne zawiłości właśnie przy posiadaniu sieciówek intela, bo trzeba było backupować MAC czy coś.

 

Sorry za brak konkretów, ale przynajmniej masz parę więcej słów kluczowych do szukania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna mi informacja czy się komuś MAC wyświetla prawidłowo. Oczywiście cały czas pisząc BIOS mam na myśli UEFI. UEFI zostało zaktualizowane do najnowszej wersji przez serwis MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...