Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RudolFo

Problem z RAM.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam następujący problem i nie bardzo wiem czy to chodzi o RAM czy raczej to już wada Mobo. Mianowicie, posiadam 8GB RAM Goodram Play. Pracowały one w Single Channel (tak kiedyś podłączyłem z rozpędu i już mi się nie chciało zmieniać) w gniazdach B1 i B2. Teraz w łapki wpadło mi kolejne 8GB tego typu Pamięć HyperX 2x4GB .

I tu pojawia się problem. Po dołożeniu tego nowego RAM komputer nie startuje, tzn uruchamia się ale po 5-10 sekundach następuje reset i tak w kółko. Nie bardzo wiem czemu tak się dzieje. Zaczynam podejrzewać, że mobo jest walnięte ponieważ po wyjęciu nowego RAM wszystko wraca do normy. Próbowałem kombinować przełączać sloty i wychodzi, że wszystko jest w porządku (niezależnie który ram włożę) jeśli kości znajdują się w gniazdach B1 i B2. Wszelkie inne kombinacje z większa ilością kości kończy się niepowodzeniem. Kilka razy PC się uruchomił jak były wpięte 3 kości (sloty A2, B1, B2) ale wtedy BIOS ani Windows nie wykrywał 12GB jedynie CPU-z pokazywało faktycznie ile jest.

Wszystko wskazuje według mnie na uszkodzone sloty RAM (A1 i A2) na mobo ale może się mylę i ktoś coś doradzi jeszcze.

 

Mobo: ASRock b85 pro4 (bios zaktualizowany).

RAM: Stary: GoodRam Play DDR3 2x4GB GY1600D364L9S/8GDC. Nowy: HyperX 2x4GB KHX16C9B1BK2/8.

CPU: Intel Core I5-4570.

PSU: be quiet! Pure Power L7 530W.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...