Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jongover

Zalman zm mic1 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż... Zglosilem na reklamacje moj poprzedni mikrofon zalman zm mic1. Reklamacja zostala uznana, jednak problem z tym ze ten ktory otrzymalem dzisiaj takze nie dziala. Podlaczylem go do tabletu, ktory wykryl urzadzenie podlaczone poprzez mini jack ale traktowal je jak sluchawki i nagrywal wlasnym mikrofonem. Po podlaczeniu do komputera, ten wykrywa go jako mikrofon ale nie nagrywa dzwieku, tzn. Na nagraniu slychac jedynie szum. Ps4 wykryl ten mikrofon jako sluchawki, natomiast po podlaczeniu do ps4 przez przejsciowke(sluchawki i mikrofon) i kilkukrotnym wyciagnieciu i wlozeniu z powrotem mikrofonu a takze przy odpowiednim zgieciu kabla od przejsciowki na krotka chwile udalo mi sie zarejestrowac moj glos. Ma ktos moze jakies porady co zrobic by to w koncu zadzialalo i bym mogl sobie w spokoju pograc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim podłączysz mikrofon do jakiegoś sprzętu, najpierw sprawdź do jakiego wejścia/wyjścia podłączasz, bo podłączając np bezpośrednio pod tablet nie zadziała. Skoro udało Ci się "uruchomić" mikrofon to znaczy, że jest sprawny i prawdopodobnie jest to kwestia ustawień domyślnego urządzenia nagrywającego. Ewentualnie uszkodzenie karty dźwiękowej lub samego wejścia mikrofonowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wczoraj kupił właśnie zalmana , i też wydaje się uszkodzony , nie ma dźwięku co najwyżej szum / buczenie.

 

Mój kupiony dawno temu działa bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rozwiązany. W ustawieniach komputera, w urządzeniach do nagrywania, po podlaczeniu wyskakiwaly dwa mikrofony(front mic i cos jeszcze) po przelaczeniu na ten drugi,mikrofon zadziałał. Przejsciowka do której podlaczalem mikrofon jest zepsuta, dlatego nie działał on wraz z ps4. @up gdzie kolega kupił tego zalmana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rozwiązany. W ustawieniach komputera, w urządzeniach do nagrywania, po podlaczeniu wyskakiwaly dwa mikrofony(front mic i cos jeszcze) po przelaczeniu na ten drugi,mikrofon zadziałał. Przejsciowka do której podlaczalem mikrofon jest zepsuta, dlatego nie działał on wraz z ps4. @up gdzie kolega kupił tego zalmana?

Allegro, rozkręcony okazało się, że robił zwarcie -.- luty źle położone , poprawiony i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego zalmana... W moim przypadku było tak, że nie działał na "wykrycie głosu", za to na "przycisk" działa b.dobrze do dziś od kilku lat. Kiedyś po zmianie systemu odziwo słychać było sam szum, myślałem, że wreszcie się popsuł bo był już w moim posiadaniu od paru ładnych lat, rozkręcałem go nawet i grzebałem w nim ale dalej to samo. Postanowiłem zamówić nowego, takiego samego. Okazało się, że ten nowy też szumi... Ale problemem był komputer, pogrzebałem troche w ustawieniach i nagle oba zaczęły działać :). Tego nowszego odsprzedałem koledze, starszego mam do dziś i dalej działa. Jak za te cenę to naprawdę dobry mikrofon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...