Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mdomon

Xiaomi Mi 6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pewnie ten temat gdzieś już się pojawił ale niestety nie mogę go znaleźć.

Więc zamierzam kupić telefon xiaomi mi6 tylko nie za bardzo jestem w temacie zakupów na chińskim rynku. Pomożecie mi znaleźć najlepszą ofertę na Gearbest lub ali?

Dodatkowo mam kilka pytań. Czy da się wykupić gwarancję realizowaną w Polsce?

I czy ogólnie polecacie ten smartphone? Słyszałem że ma jakieś problemy z pasmem 800MHz. Czy to poważny problem?

Dzięki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GearBest akurat ma wyprzedaż, więc jak dobrze trafisz to możesz kupić względnie tanio. Dodatkowo Majster Pirzu ma jakieś kupony do tego sklepu na kilka urządzeń, w tym Mi6. Nie wiem jednak, czy łącza się z obecną promocją.

Przy zakupach z Chin nie ma Polskiej gwarancji. W tym celu musiałbyś kupić telefon w Polskim sklepie. Xiaomi od jakiegoś czasu posiada jednak oficjalnych partnerów w Polsce (a nawet jeden oficjalny sklep w Warszawie), więc jak nie chcesz się martwić o gwarę to najlepiej kupić tam. Różnica w cenie jest znaczna, bo nawet kilkaset zł ale pod warunkiem, że paczka z Chin przedostanie się przez urząd celny niezauważona. W przeciwnym wypadku będziesz musiał zapłacić opłaty celne (mniej niż 10 zł), oraz podatek VAT. Wtedy wychodzi na to samo, jak gdybyś kupił tutaj w Polsce. Tyle że nie musisz czekać kilka tygodni na przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie brak lte poza dużymi ośrodkami. W pl jest p[przedsprzedaż i za 1900zł da się z go wychaczyć z polskiej dystrybucji. Ostatnio pod jakimś postem ktoś dał linka. Zastanów się nad Honorem 9 nie będzie problemu z lte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie najtanszy sprzet z takimi bebechami, brak pasma 800 lte dyskwalfikuje go w oczach osob ale np. sporej ilosci w ogole to nie przeszkadza, np. mnie (mam mi5)

jak chcesz kupowac od chinczyka przejrzyj sobie forum telchina i tam sprawdz skad najbardziej oplaca sie kupowac mi6 ale pewnie bedzie to gearbest z odpowiednim kuponem (majster pirzu na FB takie zestawienia udostepnia), szukaj wersji z przesylka bez vat i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam troszkę się przyczaić i wyrwać kupon.

Dla kuponów w GearBest nie ma różnicy czy jest promocja czy nie, zawsze zmniejsza do podanej ceny.

LTE b20 - 800mhz, polecam Ci sprawdzić jakie masz nadajniki w swojej okolicy. Mieszkam na wsi a nie przeszkadza mi brak tego pasma. Wszystkie nadajniki masz tutaj.

Wysyłka za 5$ idzie 3-5dni więc nie trzeba czekać tygodniami.

Cena z VAT to ok 1750zł, ale zazwyczaj przy zamówieniu kuriera DHL VAT obliczany jest z deklaracji sprzedawcy, czyli zazwyczaj 50 bądź 100$ w tedy cena to kok 1550zł, opłaca się ryzykować, szczególnie, że w Polsce ten telefon ma być dopiero od Września, a tu można mieć go już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc :) to teraz czekać na dobry kupon... a gdzie ich szukać i jak wprowadzać później?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GearBest akurat ma wyprzedaż, więc jak dobrze trafisz to możesz kupić względnie tanio. Dodatkowo Majster Pirzu ma jakieś kupony do tego sklepu na kilka urządzeń, w tym Mi6.

 

Wypatruj kuponów tutaj, Pirzu codzinnie rano aktualizuje listę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest jakiś kupon i fonik kosztuje z nim 1564.20. myślicie że warto dalej czekać czy ta cena jest już godna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wartoby sie przyczaic az bedzie za 400 albo mniej ale nie wiadomo jak dlugo bedzie trzeba czekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1750 zł goldway na aliexpress z dhlem gwarantującym brak VATU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że na GearBest jest cashback 3% na Givingassistant + ewentualnie 5$ za rejestrację dla nowych użytkowników, którzy nie korzystali jeszcze z Givingassistant. Na Aliexpress jest to z kolei 6%. Aby wypłacić swój zwrot + 5$, należy uzbierać min. 99 centów naliczonych jako cashback z zakupów (przy zakupie telefonu to nie problem).

Poradnik jak się zarejestrować i jak kupować z Givingassistant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tomtop jest z kuponem i dodatkiem dla nowych użytkowników za 376$. Brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się dwa razy przed zakupem.

Z tę cenę możesz wyrwać nówkę SGS7 od osoby, która wzięła na abonament i posiadać telefon bezproblemowy, dostosowany do polskich warunków (pasma LTE), z normalną gwarancją (gwarancja w Chinach to jakiś smutny żart).

Xiaomi są fajne, ale te niższe modele, grubo poniżej 1k PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j/w Mi6 nie obsługuje pasma B20 więc zasięg LTE gorszy no i płatna gwarancja na zasadzie miesiąc (w najlepszym przypadku) bez telefonu. Poza tym licz się z możliwością zapłacenia cła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się dwa razy przed zakupem.

Z tę cenę możesz wyrwać nówkę SGS7 od osoby, która wzięła na abonament i posiadać telefon bezproblemowy, dostosowany do polskich warunków (pasma LTE), z normalną gwarancją (gwarancja w Chinach to jakiś smutny żart).

Xiaomi są fajne, ale te niższe modele, grubo poniżej 1k PLN.

 

Jaki? Bezproblemowy? :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś problemy z S7? W sumie nie wiem, używam mojego od roku i po forach nie chodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij ;) a problemy dotycza ekranow i dzialania. Nie kazdy egz ale problem jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro z przesyłką z GB widziałem za około 1050 zł lepszą wersję z większą ilością RAM i szybszym prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś problemy z S7? W sumie nie wiem, używam mojego od roku i po forach nie chodzę.

Jst problem w 0.1% egzemplarzy S7 i to Edge, a nie zwykłego, ale Samsung wszystko wymienia od ręki. To, że 0.1% to dalej są setki tysięcy to inna kwestia (co się dziwić - dobry telefon za ta cene). Petru tylko chodzi po forum i powtarza w kółko te same bzdury, najlepiej jakby każdy kupował chiński szmelc w promocji na gearbeście, kombinował na cle i czekał miesiąc w przypadku naprawy gwarancyjnej. I jeszcze za nią płacił :E

 

Na allegro z przesyłką z GB widziałem za około 1050 zł lepszą wersję z większą ilością RAM i szybszym prockiem.

Chyba Mi5 nie Mi6, link or didn't happen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i wyniki wyszukiwana w googlu spreparowalem tak samo jak opinie uzytkownikow, testy i ogolna opinie. Klienci ktorzy kupili w firmie w ktorej pracowalem s7/e tez dali sobie wmowic ze maja problemy z telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i wyniki wyszukiwana w googlu spreparowalem tak samo jak opinie uzytkownikow, testy i ogolna opinie. Klienci ktorzy kupili w firmie w ktorej pracowalem s7/e tez dali sobie wmowic ze maja problemy z telefonem.

Ale rozumiesz że przy 55 milionach sprzedanych egzemplarzy zawsze trafia się takie z wadami? Co z tego że wadliwych telefonów są tysiące skoro to znikomy procent całości sprzedaży? Wiadomo przecież że każda zadowolona osoba nie będzie w internecie pisać 'u mnie wszystko ok' tylko narzekać będą tylko ci z problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może już skończmy komentować swoje posty, bo to bez sensu. Do zafajdanego końca świata będziemy stali na dwóch różnych biegunach. Szkoda naszych i innych nerwów. Negujmy ale z szacunkiem dla drugiej osoby, bez ubliżania i uszczypliwości.

Autor usłyszał moją opinię, Twoją, coś tam sobie zgoogla i sam wnioski wyciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...