Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cetek14

1 slot na wentylator, 2 wentylatory

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Wiem że można dostać taką przejściówkę, ale znalezienie jej jest karkołomnym zadaniem. Slot na płycie ma 4 piny, wentylatory wejście na 3 piny.

Płyta to asus prime b350m-a.

 

Btw. czy mogę używać komputera przez te kilka dni bez wentylatora dysków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy dysk ma wentylator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy dysk ma wentylator?

 

Od zawsze. Wentylator z tyłu odprowadza powietrze, przedni chłodzi dyski. Na tego drugiego nie mam wejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to na tej mobo masz CPU_fan, cha_fan (oba 4-pinowe) i nawet siakiś RGB fan header.

 

Mała propozycja - może zamiast "slot" to mówmy albo gniazdo albo złącze albo header, to będzie łatwiej się odnaleźć.

 

I nawet chyba oba te 4-pinowe złącza mają możliwość sterowania i przez PWM i przez regulację napięcia, czyli Twoje 3-pinowe wentylatory powinny dobrze działać. Oczywiście regulacja z poziomu Fan Xpert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU fan to CPU, chassis to wentylator obudowy, i tutaj jest jedno gniazdo, a wentylatory dwa. RGB to podświetlenie wentylatora, a moje nie mają podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

nie musisz mieć rozgałęziacza zaczynającego się 4 pinami - i tak Twoje śmiglary z tego nie skorzystają; wystarczy więc, że użyjesz tego z linka powyżej

 

nie przypominam sobie właściwie żebym kiedyś widział rozgałęziacz z 4-pin PWM na 3-pinowe złącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 4 na 4 pin, ale skoro 3 na 3 działa to nie mam pytań.

 

Przejdźmy do tamtego wyłączonego wentylatora. Czy komputer mi się bez niego nie spali? Bo zanim ten kabel przyjdzie to bym stery ogarnął i inne oprogramowanie. Chodzi o przedni wentylator chłodzący dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic Ci się nie stanie - jak masz chociaż 1 wyciągający, to jakiś ruch powietrza jest, i dobrze

 

jak nie masz non-stop 60 st na dyskach (HDD) to nic się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A SSD?

Czyli mam rozumieć, że przez ten czas mogę normalnie korzystać z komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...