Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Erwtokritos

Czy warto przeskakiwać z i5 4460 na i7 4790(K) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wy tak na serio z tym skalpowaniem 4790 czy poprostu trolujecie :E:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalp do procka i7 bez k to bezsens. Chyba, że byś trafił na jakąś mega spapraną sztukę, ale takie procki oddaje się na gwarancję(większość używek dalej ma gwarę)

 

Skalp jest spoko jak ktoś ma konkretnie kręcić proca w wersji K, albo ma jakąś padakę bez gwarancji z zaschniętym glutem. Sam się zastanawiałem aby nie oskalpować swojego, ale w sumie nie chce mi się bo da mi to raptem 200Mhz więcej, no może 300 max przy wysokim napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tak na serio z tym skalpowaniem 4790 czy poprostu trolujecie :E:hmm:

 

a czytałeś mój temat? :E

 

Skalp do procka i7 bez k to bezsens. Chyba, że byś trafił na jakąś mega spapraną sztukę, ale takie procki oddaje się na gwarancję(większość używek dalej ma gwarę)

 

Skalp jest spoko jak ktoś ma konkretnie kręcić proca w wersji K, albo ma jakąś padakę bez gwarancji z zaschniętym glutem. Sam się zastanawiałem aby nie oskalpować swojego, ale w sumie nie chce mi się bo da mi to raptem 200Mhz więcej, no może 300 max przy wysokim napięciu.

 

jeśli zależy Ci na ciszy (mi tak), to skalp daje dużo nawet bez OC.

 

Wieczorem lubię nie słyszeć wyjących wentylatorów, skalp sprawił, że jest o wiele ciszej, a należy pamiętać, że mam, ekhm, "nowy" i7-4790k pochodzący z wymiany gwarancyjnej.

 

Przy używce jest jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czytałeś mój temat? :E

 

 

 

jeśli zależy Ci na ciszy (mi tak), to skalp daje dużo nawet bez OC.

 

Wieczorem lubię nie słyszeć wyjących wentylatorów, skalp sprawił, że jest o wiele ciszej, a należy pamiętać, że mam, ekhm, "nowy" i7-4790k pochodzący z wymiany gwarancyjnej.

 

Przy używce jest jeszcze gorzej.

 

miałem ponad 20szt. 4790K w rękach i tylko 3 wymagały skalpa.

w społeczeństwie zazwyczaj jest tak, że słychać tych co mają problemy, co nie znaczy, że jest to większość. tym, którym procki się nie grzeją po prostu cieszą się wydajnością.

co do twojego 4790K trafiłeś taką sztukę i nie uogólniałbym.

 

skalp na 100% pomaga i poprawia kulturę pracy, ale tylko w określonych przypadkach jest KONIECZNY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, nie neguję, że możesz mieć inne doświadczenia, ale warto zapytać, kiedy miałeś je w rękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, nie neguję, że możesz mieć inne doświadczenia, ale warto zapytać, kiedy miałeś je w rękach.

16szt. - 03.2016 - do teraz (2 wymagały skalpa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, no OK, z tym, że rok czasu to jednak sporo dla gluta pod IHSem. Widziałeś mój, prawda? z samego kńca produkcji i ściągałem go szpachlą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, no OK, z tym, że rok czasu to jednak sporo dla gluta pod IHSem. Widziałeś mój, prawda? z samego kńca produkcji i ściągałem go szpachlą.

nie twierdzę, że nie bo też takie miałem.

ale nie zniechęcałbym do zakupu i7-4790K bo naprawdę przyzwoity procesor (nie twierdzę, że akurat dla autora tematu, bo jak dla mnie potrzebna płyta Z i pamięci min 2400MHz z dobrym CL).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jeśli kupię i7 bez K undervolt na pewno zrobię tak jak w przypadku mojej i5 z 1.1v na 0.9v obniżyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to brzmi sensownie dla Twojej płyty, prawdę mówiąc. No i ponieważ nie będziesz robił OC, to i skalp nie będzie potrzebny (ale dobre chłodzenie i tak polecam, bo fabryczny wentylator intela jest bardzo głosny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem box mnie teraz dobija :< będę brał do i7 Spartana 3 PRO za 80zł no i jeszcze przy okazji będę modował karte grafiki na pół pasywny tryb wentylatorów bo nie wiadomo dlaczego gigabyte nie zastosowało w mojej karcie takiego trybu i mam 1300rpm w idle cały czas przy temperaturze 30 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zależy Ci na ciszy (mi tak), to skalp daje dużo nawet bez OC.

 

Wieczorem lubię nie słyszeć wyjących wentylatorów, skalp sprawił, że jest o wiele ciszej, a należy pamiętać, że mam, ekhm, "nowy" i7-4790k pochodzący z wymiany gwarancyjnej.

 

Przy używce jest jeszcze gorzej.

 

Daje sporo, aczkolwiek przy obecnych ustawieniach wentyla na macho kręci się zwykle w przedziale 550-950rpm więc mi to wystarcza i pod względem głośności i wydajności.

 

Taki ci się trafił procek rozrzut jest spory i tyle. A na i7 4790 ~3.6-4Ghz przy niskich napięciach nawet na glucie i jakimś chłodzeniu za ~100pln będzie totalny lajcik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście? Ryżen 1600 za 930PLN jest OK. Ew. niekręcony i7 hasłel. Jak masz bawić się w kręcenie to raczej sztuka dla sztuki. Jak potrzebujesz dobrej mocy to bierz ryża 6c12t. Nie potrzebujesz wielkiej mocy, bież zwykłego i7 hasa.

 

Delid? A po co to komu. Ryż nowy który bije* intele i7 kebabowe jest za 930PLN.

 

 

*nie dotyczy gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby mieć ryzena (bardzo mym chcial R7 1700) to musiałbym kupić płytę ramy a taki wydatek to sporo za dużo dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie normalnego 4770 a najlepiej 4770S na allegro bo sa tansze a roznica w turbo do 4790 to raptem 100mhz. Podbijesz sobie na tej plycie mnozniki turbo do x39 dla wszystkich 4 rdzeni i bedziesz zadowolony...

niedawno wyhaczyłem takiego 4770s

śmiga 4x3.9Ghz na 1V i zwykły wiatraczek mu wystarczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...