Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

beza101

Płyta główna do 7700k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niebawem będę przesiadał się z i5 na i7 i potrzebuję wiedzieć jaką wybrać płytę główną pod socket 1151 (i7-7770k) w cenie max 500zł. W morele widziałem taki komunikat przy niektórych płytach głównych:

 

Płyty główne na chipsecie H110, B150, Z170 nie są kompatybilne z procesorami Intel siódmej generacji.

W przypadku montażu komputera z użyciem płyty głównej o wyżej wymienionym chipsecie konieczne jest dokupienie aktualizacji BIOS-u (jeżeli usługa montażu realizowana jest przez morele.net oraz producent przewidział możliwość aktualizacji BIOSu).

 

Czy to oznacza że przy np chipsetach z170 będę musiał najpierw zaktualizować bios żeby ten procek normalnie pracował?

 

Przy okazji możecie polecić jakiś ram 16gb

 

Mam na oku Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz

 

Może jest coś tańszego (tak 400-450zł) o podobnych parametrach?

 

I ostateczne pytanie, czy jeżeli nie będę kręcił tej i7 to potrzebuje jakiegoś lepszego chłodzenia niż BOX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będziesz kręcił to po co Ci 7700K ?, do tego kupujesz fajny procesor a na płycie chcesz oszczędzać ?. Zwiększ budżet do chociaż 600, to znajdzie się Asrock Z170 Gaming K4 a nieco drożej Asrock Z170 Extreme4. Jak nie to może MSI Z270 Gaming Plus lub MSI Z270-A Pro.

 

Co do pamięci to dobre bierzesz ale popatrz też na G.Skill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za udzielenie odpowiedzi. Na morelach ten asrock jest za 495zł, a u konkurencji 565zl Czemu taka rozbieznosc cen? Czy w każdej z morelowskich płyt głównych trzeba wgrywać nowy BIOS? Czyżby oni mieli stare wersje sprzętu?

 

Druga sprawa jeżeli porównując do płyt innych producentów np MSI, te płytki na z170 od Asrocka są najciekawsze?

 

Nie zamierzam podkręcać tego procesora raczej, może lepiej w takim układzie zakupić wersje 7700 bez k? Tylko że wersja z k ma od razu zegar 4.2, a zwykła wersja bez k ma 3 coś tam.

 

To

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłbym na Asrocka SLI Killera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłbym na Asrocka SLI Killera.

ALC892, brak USB 3.1, brak USB 3.0 gen 2, gorsza sekcja zasilania CPU od Extreme 4 czy Gaming 4, jedyny plus tej płyty to chyba bluetooth i Wi-Fi, ogólnie taka sobie.

 

Mam Extreme 4 i oprócz tego, że przebija mi dźwięk na panelu z tyłu, to płyta w porządku, OC nie robiłem bo nawet na 4.2 Ghz temp potrafi dobić do 70 stopni. (7700k to cholerne piekarniki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALC892, brak USB 3.1, brak USB 3.0 gen 2, gorsza sekcja zasilania CPU od Extreme 4 czy Gaming 4, jedyny plus tej płyty to chyba bluetooth i Wi-Fi, ogólnie taka sobie.

 

Mam Extreme 4 i oprócz tego, że przebija mi dźwięk na panelu z tyłu, to płyta w porządku, OC nie robiłem bo nawet na 4.2 Ghz temp potrafi dobić do 70 stopni. (7700k to cholerne piekarniki)

Mówisz że przebija Ci panel? Np podczas rozmów na voice chatach nie buczy nic itp? To dla mnie mega ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Updejt biosu jest prosty, dobre płyty mają dwie kości i nie ma szans uwalić płyty praktycznie. Z270 bywają gorsze od z170. Numerkami nie musisz się kierować. Jak nie podkręcasz to tylko na ramie byś stracił biorąć coś na chipsecie b lub h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie wybór pada na Asrock Extreme 4, w xkomie maja dobrą cenę. Zadzwonie do nich zapytam czy aktualizują bios też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że przebija Ci panel? Np podczas rozmów na voice chatach nie buczy nic itp? To dla mnie mega ważne.

Zwykłe ruszanie myszką wystarczy żeby było buczenie, możliwe, że to wina obudowy, i gdzieś płyta dotyka obudowy. Generalnie wada łatwa do naprawy, ale osobiście mi nie przeszkadza żeby mieć słuchawki z przodu podpięte. Jeśli nie zależy Ci na Optane lepiej brać Z170 + update Biosu, chociaż Coffe Lake z ostatnich plotek ma działać na wszystkich Z270 i tylko niektórych Z170, ale to tylko plotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe ruszanie myszką wystarczy żeby było buczenie, możliwe, że to wina obudowy, i gdzieś płyta dotyka obudowy. Generalnie wada łatwa do naprawy, ale osobiście mi nie przeszkadza żeby mieć słuchawki z przodu podpięte. Jeśli nie zależy Ci na Optane lepiej brać Z170 + update Biosu, chociaż Coffe Lake z ostatnich plotek ma działać na wszystkich Z270 i tylko niektórych Z170, ale to tylko plotki.

Skoro przebija to jest problem. Nie ukrywam że będę chciał postreamować z tej maszyny, a wszelkiego rodzaju przebicia i buczenia będą wpływały negatywnie na jakość streamu.

 

Na xkomie jest płyta główna Asrock z170M Extreme 4. Czy pomiędzy z170, a z170M jest jakaś różnica? Jaka alternatywa do 520zł zamiast tego Asrocka ewentualnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 7700K i tak potrzebujesz dokupić chłodzenie, wersje K 6 i 7 generacji nie posiadają dołączonego w opakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 7700K i tak potrzebujesz dokupić chłodzenie, wersje K 6 i 7 generacji nie posiadają dołączonego w opakowaniu.

Czy SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 wystarczy i zmieści się w obudowie Silentium Gladius 600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, Fortis wystarczy. Jeśli chodzi o zmieszczenie się, może być ciasno. Według specyfikacji, obudowa mieści do 161mm wysokości chłodzenia, a fortis 3 ma 158mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

W takim układzie wybór pada na Asrock Extreme 4, w xkomie maja dobrą cenę. Zadzwonie do nich zapytam czy aktualizują bios też.

W x-komie nie aktualizują biosów, przynajmniej tak było kiedy pytałem o to ostatnio (jakieś 3 miesiące temu).

 

A co do wyboru, to może gigabyte?

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-gaming-k3-z170-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-845236/

Ostatnio był za 419zł, to co oszczędzisz dorzucisz sobie do chłodzenia akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte raczej odpada.. Zostanę przy asrocku raczej tylko gdzie go mogę dostać w dobrej cenie? Chodzi o wersje ATX. Na morelach i xkomie nie ma, są tylko wersje mATX czyli Z170M.. Ktoś coś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby i kompletnie nieopłacalny wybór, zważywszy że nie będzie to zestaw do kręcenia. Już bym wolał gaminga k4, ale nie moja kasa. Tu masz ze zwrotu za 100euro:

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B012D7HBTA/ref=dp_olp_used?ie=UTF8&condition=used

Taniej nie znajdziesz, płyta już w sklepach prawie niedostępna.

Faktycznie gaming k4 oferuje swietne opcje i wszystko co mi pasuje. Z braku dostepnosci asrocka extreme 4 wybieram wlasnie k4 gaming :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...