Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Helldude

AMD x4 965

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam procesor amd x4 965 podkręcony do 3.6, napięcie standardowo było ustawione na 1.4750V zmniejszyłem do 1.425V na takim działa stabilnie.

Chłodzenie na procesorze to be quiet pure rock, co do obudowy SilentiumPC Regnum RG2.

Temperatura w idlu 36-37 stopni w stresie w OCCT po 30min osiąga 67-68 stopni. Czy takie temperatury są ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to AMD dla tych procków podawało chyba 62 stopnie. Ja swojego trzymałem gdzieś poniżej tej temperatury i było ok, ale wątpię by ~70 stopni mu zaszkodziło. Zresztą, nic nie zaszkodzi jeszcze zejść z napięciem, żeby zbić temperatury. 1.425 to nie za mało, szczególnie że w zależności od rdzenia i rewizji maksymalne zalecane napięcie (do zwykłej pracy, tudzież 24/7) dla Phenomów II to około 1,45-1,5V.

Możesz jeszcze sprawdzić temperatury w grach, bo w testach syntentycznych temperatury są wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 30 min gry w battlefielda 1 dobił do 65-66 stopni. Dziwne jest to, że chłodzenie jest wymienione i ma obniżone napięcie fabryczne i osiąga takie temperatury.

Procesor jest podkręcony raptem o 200mhz

Niżej niż 1.425 już zejść nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego phenoma i wydaje mi się, że podobne gabarytowo chłodzenie scythe katana 4, moim zdaniem masz znacznie za wysokie temperatury, maksymalna temperatura dla tego procesora, była gdzieś podawana przez AMD i wynosi 62*C, potem może tracić stabilność i żywotność w różnym stopniu. 3,6-3,7GHz to większość ludzi robiło i ja też bez zmiany napięcia, a temperatury jak dobrze pamiętam to były gdzieś w zakresie pod obciążeniem 50*C? do tych 62*C to dobijałem przy znacznym podbiciu napiecia i 3,9GHz. Najprawdopodobniej masz źle wentylowaną obudowę, albo musisz jeszcze znacznie zjechać z napięciem CPU(nie pamiętam dokładnie już jak wyglądają tu napięcia).Twój komputer jest nowo złożony, czy już ma swoje lata? Możesz mieć radiator CPU zabity kurzem i żadne sprężone powietrze z puszki Ci nie pomoże jak wszystkie nie wyjmiesz i nie wyczyścisz ;) . Swoją drogą 2 wentyle od silentiumpc w twojej obudowie są bardzo słabe, a już w ogóle jak masz z przodu jeszcze filtr p.kurz. Jeśli wszystko inne jest ok, to bym zamontował 2 dużo wydajniejsze na front, bo jeśli masz tylko te 2 to powietrze w obudowie Ci się kotłuje moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie nowe, obudowa też nowa. Pasty jakiej użyłem to Cooler Master HTK-002-U1-GP. Po wsadzeniu procesora miałem ustawione na 1.4750V. Po zjechaniu do 1.4 blue screen jedynie na 1.425 jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie nowe, obudowa też nowa. Pasty jakiej użyłem to Cooler Master HTK-002-U1-GP. Po wsadzeniu procesora miałem ustawione na 1.4750V. Po zjechaniu do 1.4 blue screen jedynie na 1.425 jest ok.

Strasznie dziwne, czytam w necie, że napięcie fabryczne to 1,375v-1,4v. Przy czym niektóre płyty lubią podbijać je znacznie powyżej na auto, ale że wywala blue screeny na 1,4v??? Nie wiem, może jakaś trefna sztuka. Kupiłeś go od kogoś? Nie wiem na ile jest to możliwe, ale może był ostro podkręcony przez poprzedniego właściciela i jest zdegradowany, że wymaga wyższego napięcia- strzelam.

Spróbuj może OCCT przy otwartej obudowie jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy posiada takiego same procka tylko nowszy model płyty gigabyte od mojego i miał tak samo ustawione napięcie. Tak ale procek nie był katowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze popróbować z Load Line Calibration, ta funkcja podbija trochę napięcie względem zadanego przez użytkownika, w zależności od obciążenia.

Może po prostu masz słabą sztukę jak ja, ja miałem podobnie (tylko startowałem z 3.0 GHz), że 3.5 hulał bez problemu, a na 3.6 już często BSODy, nawet na 1,475V :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest PII x4 965 rev. C (czy też 3, juz nie pamiętam), to on ma 1,35v standardowe napięcie , u mnie na 3,8 ghz ustawiałem mu na sztywno 1,31v, dopiero przy wyższym OC musiałem podbijać

Sprawdź czy jak schodzisz z napieciem w biosie , czy nie możesz poniżej poziomu auto zejść, powinno dać radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już ,że mogę maksymalnie zejść z 1.4750V na 1.425V niżej wywala błękit.

 

Przy 1.4 około 15min w OCCT wytrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już ,że mogę maksymalnie zejść z 1.4750V na 1.425V niżej wywala błękit.

 

Przy 1.4 około 15min w OCCT wytrzymał.

czyli padaka ci sie trafiła , przy 1,475 to stabilnie mi na 4,2ghz chodził, tyle że sie grzał, więc to olałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może przestawić mnożnik oczko w dół i wtedy zjechać z napięciami.

A na Phenomach II, dużego kopa (i duuże zmniejszenie bottlenecka) dawało kręcenie CPU NB, ja podniosłem z 2,0 na 2,8 GHz - zależy też od sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie się.

ASrockowymi profilami podbiłem swojego x6 do 3.34Ghz napięcie leci aktualnie coś około 1.5v (1.484v)

Ma ktoś pomysł do ilu V powinenem zjechać by go tak nie grzać? (po godzinie pakowania 7-zipa załważyłem 70 stopni :kwasny: troszkę się przestraszyłem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jakie masz chłodzenie. Ja na swoim miałem 1,475V i temperatura w czasie grania wynosiła około 65 stopni na starym jednowieżowym coolerze od Thermaltake.

Do 3,3 powinno wystarczyć niewiele powyżej standardowego napięcia (1,35V), ustaw coś pomiędzy 1,4 do 1,425 i testuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to leć w dół z napięciami, im chłodniej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...