Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ghuluzmc

Haswell i3 vs i5 ivy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po weekendzie będę już zamawiać płytkę, procesor i ramy i się zastanawiam co byłoby lepszym wyjściem.

 

Co lepiej wybrać:

 

I5 3470 z MSI H61M-P20 (G3) procesor 250zł, płyta 150zł - używki

 

I3 4160 z płytą MSI H81M-P33 procesor 300zł na gwarancji do 2018, płyta 150zł nowa

 

Gdybym wziął haswella, to bym miał USB 3.0, Sata III czego nie ma gdybym wziął Ivy.

Tylko wszystko zależy od procesora, ta I3 bardzo odstaje od tej I5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Zamiast tego i3 za kwote która jest co najwyżej pobożnym życzeniem lepiej złóż coś na G4560 albo jak masz ciut więcej hajsu poczekaj 2~ tygodnie na Ryzena 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Zamiast tego i3 za kwote która jest co najwyżej pobożnym życzeniem lepiej złóż coś na G4560 albo jak masz ciut więcej hajsu poczekaj 2~ tygodnie na Ryzena 3

 

 

przecież i5 2400 jest duuuużo wydajniejszy niż G4560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wziął haswella, to bym miał USB 3.0, Sata III czego nie ma gdybym wziął Ivy.

Tylko wszystko zależy od procesora, ta I3 bardzo odstaje od tej I5 ?

 

i3 dopiero od Skylake dogoniło i5 Sandy Bridge (oczywiście w przypadku bez OC). Tak więc i3 HSW będzie odstawać od i5 Ivy i tego nie zmienisz.

W przypadku s1155 możesz poszukać jakiegoś i5 SB zamiast IB, a w zamian wziąć sobie nieco droższą płytę na B75 i będziesz miał zarówno SATA III jak i USB 3.0.

 

Zamiast tego i3 za kwote która jest co najwyżej pobożnym życzeniem lepiej złóż coś na G4560 albo jak masz ciut więcej hajsu poczekaj 2~ tygodnie na Ryzena 3

 

Nie napalałbym się na Ryzen 3. Wystarczy popatrzeć jak wypada najsłabsza "piątka", czyli Ryzen 5 1400. Jego wydajność jest tak nierówna, że zdarza mu się czasem nawet przegrywać z i3 (Skylake, Kabylake) czy nowymi Pentiumami (Kabylake). Tak więc dalsze cięcia nie wróżą zbyt dobrze. Oferta Ryzen fajnie się prezentuje od drugiego jak na razie w kolejności 1500X.

 

przecież i5 2400 jest duuuużo wydajniejszy niż G4560

 

Co za bzdury... Masz materiał DF:

. Wydajność i3 od Skylake wyraźnie wzrosła, a co za tym idzie oczywiście nowe i3 Kabylake i nowe Pentiumy Kabylake, które dostały HT. Spokojnie mogą toczyć boje ze starymi i5-tkami. Zależy co w danej chwili/tytule będzie ważniejsze, wydajność pojedynczego wątku czy ilość rzeczywistych rdzeni dany procesor nieco wyjdzie na przód stawki. Aczkolwiek ogólnie należy stawiać je już raczej na równi, ale oczywiście znajdą się tacy co będą się kłócić o pojedyncze kl./s :heu: Stare i5 SB/IB odskoczy dopiero w przypadku wersji K i podkręceniu.

 

Ogólnie autor tematu ma dwie opcje. Nowy czterowątkowy Pentium Kabylake albo starsze i5 SB lub IB z płytą na B75 dla złączy SATA i USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał więcej kasy, to pewnie celowałbym bardziej w kaby lake. Ogólnie, to mam 600zł na wydanie max na płytę, ramy i procesor. Miałem zamawiać i5 3470, ale wstrzymałem się, bo pomyślałem o I3 4170, który odpada. Więc zostaje mi Sandy lub ivy. Pewnie wybiorę i5 3470 za 250zł oraz jakąś płytkę na B75.

 

Chyba, że wziąć tą I3, a za jakiś czas sprzedać i wymienić na I5 4460 jak kasy wpadnie. :)

 

Wiele wymagań nie mam, tylko tyle, żeby odpalić stream Tibii może CS GO, pograć w Gta 5, Wiedźmina i jakieś nowsze gierki. :)

A własnie... czy ten I5 3470 poradziłby sobie ze streamowaniem GTA 5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G4560 nie jest złą opcją po namyśle, ale Kolega pewnie jest na ddr3? To trzeba by uważać z płytą główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie s1150, a więc Haswell jest nieopłacalny na rynku wtórnym, jeśli chodzi o stosunek cena/wydajność. Więc ja bym radził szukać po taniości jakiegoś i5-2400 + płyta B75 + ram 2x4GB. Nowe Pentiumy Kabylake, czyli głównie G4560 znacznie podrożały obecnie (ok. 350zł shocked.gif), więc + płyta H110 + ramy DDR4 wyjdzie raczej wyraźnie drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poszukam czegoś na B75 :) Haswell przekonał mnie do siebie tym, że płyty są w miarę tanie i mają długa gwarancję. Pamięci ram w ogóle nie posiadam.

Jedynie co mam, to to. I właśnie szukam brakującą resztę :

MSI R9 270

Corsair vx450

Dysk 500GB

Nowe chłodzenie Spartan Pro

Obudowa Zalman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury... Masz materiał DF:

. Wydajność i3 od Skylake wyraźnie wzrosła, a co za tym idzie oczywiście nowe i3 Kabylake i nowe Pentiumy Kabylake, które dostały HT. Spokojnie mogą toczyć boje ze starymi i5-tkami. Zależy co w danej chwili/tytule będzie ważniejsze, wydajność pojedynczego wątku czy ilość rzeczywistych rdzeni dany procesor nieco wyjdzie na przód stawki. Aczkolwiek ogólnie należy stawiać je już raczej na równi, ale oczywiście znajdą się tacy co będą się kłócić o pojedyncze kl./s :heu: Stare i5 SB/IB odskoczy dopiero w przypadku wersji K i podkręceniu.

 

Ogólnie autor tematu ma dwie opcje. Nowy czterowątkowy Pentium Kabylake albo starsze i5 SB lub IB z płytą na B75 dla złączy SATA i USB.

ale to jest i3 6100 a ja mówiłem o pentiumie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

A co to ma do rzeczy, skoro wydajność jest praktycznie identyczna i zresztą zaznaczyłem to; chyba że chcesz się kłócić o jedną, w porywach do dwóch kl./s? No, ale w końcu z tego lab słynie, że ludzie potrafią toczyć boje o niezauważalne wartości przez ludzkie oko, które widać tylko na wykresach :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslascher

Mam i5-2400 i nie polecam. Procesor w obecnych czasach pomimo czterech fizycznych rdzeni jest po prostu słaby. W operacjach czterowątkowych jest słaby ale w dwuwątkowych beznadziejny. Gram w Starcrafta 2 i wiele nie trzeba aby zdusić go do 20-30 kl/s w 1v1 nie mówiąc o meczach drużynowych.

Lepiej inwestować coś z nowszą architekturą i znacznie lepszym IPC. G4560 jest dobrym wyborem jeśli nikogo nie stać na i5 a tym bardziej i7.

 

Co do ceny G4560. Mieszkam w NL i ceny są całkiem spoko. Wystarczy wyszukać jakiś dobry sklep w DE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, doszedłem do wniosku jednak wybrać I3 4170 z tego względu, że jak kasa wpadnie, to tego sprzedam i kupię I5.

Teraz pytanie co do płyty głównej.

Szukam nowej, najtańszej i znalazłem taką ASROCK H81M 1150. Wydaje się super, bo ma złącze na przedni panel obudowy USB 3.0, złącza PCI na dodatkową kartę muzyczna, możliwość podłączenia głośników 5.1 oraz podłączenie kilku wentylatorów, obecnie mam 2 w obudowie. I to w cenie 150zł nowa. Dlatego dla mnie bomba na przyszłość.

Tylko czy wszystko będzie pasować do obudowy Zalman T1 oraz do zasilacza Corsair vx450? I czy będzie to dobry wybór na przyszłość pod i5/i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...