Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sebek33211

Jaki monitor do xbox one s do 600zl

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam monitora jak najlepszego w cenie do 600 zł do XO S ,chodzi o dobry kontrast i szybki czas reakcji ,tak aby to odpowiednio się zgrało.

Drugie pytanie czy jeśli podłączę zewnętrzne głośniki pod wyj konsoli uzyskam dźwięk?Czy tylko podlaczając pod wyj w monitorze?

Co możecie polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XO S nie ma analogowych wyjść audio , więc albo podepniesz się opticalem do wzmaka /ampli albo kupisz za jakieś 50 pln przetwornik CA który ci z opticala zrobi analoga.

Oczywiście głośniki możesz też podpiąć do monitora o ile takie wyjście posiada ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 600zł kupisz spokojnie monitor z HDMI, z wbudowanymi głośnikami. Do tego masz w monitorze wyjście na słuchawki czy zewnętrzne głośniki.

Głośniki czy słuchawki możesz też podłączyć do pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie model polecacie bo ja głównie do gier typu Fifa i gta więc chodzi mi o szybki czas reakcji1-2ms i dobry obraz .

 

Yedi mógłbyś podesłać te sposoby na odpowiednie i jak najtańsze uzyskanie dźwięku na zewnętrzne głośniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taka jedna rzecz w zupełności wystarczy?

 

Ale po co kupować jakieś adaptery skoro z każdego monitora który posiada HDMI (a 99% posiada) można wyprowadzić dźwięk na słuchawki/głośniki? Po prostu podpinasz głośniki do monitora - BEZ ŻADNYCH PRZEJŚCIÓWEK (tam jest wyjście na minijacka).

 

Po drugie w cenie do 600zł KAŻDY BĘDZIE DOBRY.

 

Konsole głównie podpina się pod TV - gdzie czas reakcji matrycy wysoki 30-40ms (w trybie gry), a bez tego około 50-60ms. I popatrz - nikomu to nie przeszkadza.

Monitory te tańsze z matrycami TN mają 2ms, te droższe na IPS mają większy (ok. 8ms+) - więc co nie kupisz, będzie "szybsze" od TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomz,czyli czas reakcji nie będzie miał wpływu na grę i 5 ms będzie taki sam jak 1-2 ms ,czyli biorąc matryce IPS z większym czasem reakcji bedzie to samo co TN z 1-2,5 ms tylko obraz lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole głównie podpina się pod TV - gdzie czas reakcji matrycy wysoki 30-40ms (w trybie gry), a bez tego około 50-60ms. I popatrz - nikomu to nie przeszkadza.

Monitory te tańsze z matrycami TN mają 2ms, te droższe na IPS mają większy (ok. 8ms+) - więc co nie kupisz, będzie "szybsze" od TV.

 

Mylisz input lag z czasem reakcji matrycy. To zupełnie co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz input lag z czasem reakcji matrycy. To zupełnie co innego.

 

Czyli czas reakcji jest bardzo znaczący przy grach szybkich typu FIFA 17,FORZA ,i trzeba brać z 1-2 ms,a matryca IPS tego nie zapewni ale obrz jest lepszy więc jak to jest IPS będzie dobra czy TN'KĘ brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czas reakcji jest bardzo znaczący przy grach szybkich typu FIFA 17,FORZA ,i trzeba brać z 1-2 ms,a matryca IPS tego nie zapewni ale obrz jest lepszy więc jak to jest IPS będzie dobra czy TN'KĘ brać?

Tak jak już pisałem w osobnym poście założonym przez Ciebie, wszystko poniżej 16,67 ms będzie niezauważalne dla ludzkiego oka ze względu na to, że masz matrycę 60Hz w monitorze i czas odświeżania 60 obrazów/s, więc nie ma znaczenia czy weźmiesz monitor 1ms czy 10ms. W dawnych czasach miało to znaczenie jak monitory LCD posiadały znacznie wyższe czasy reakcji i widoczne było wtedy smużenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę brać spokojnie matryce IPS ,która będzie odpowiednia pod ps4 slim lum Xbox One S ,bo obraz jest lepszy niż na TN'ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu kupiłem XO S i podłączyłem go do mojego już 5 letniego monitora samsung 24" na TN z czasem 2MS, mam w nim wyjście na głośniki także wystarczy tylko podpiąć się pod monitor i masz dźwięk. Co do obrazu to jest bardzo fajny, nic nie smuży jest ostry i nie odbiega znacząco od gier na PC w takiej np forzie 3 czy battlefield 1 gdy grałem jeszcze na kompie na max detalach obraz jest praktycznie taki sam, na karcie graficznej jest po prostu minimalnie ostrzejszy ale już się przyzwyczaiłem do konsoli :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...