Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kaiketsu

Acer XB271HU

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem podsumować moje przygody z tym monitorem. Chcę dokonać minirecenzji skupiając się na aspektach, które profesjonalne recenzje zwykle pomijają milczeniem.

 

nie mam sprzętu do pomiarów, więc chętnych na pro recenzję zapraszam tutaj: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/acer_xb270hu.htm - jest to recenzja starszej wersji, ale matryca jest +/- ta sama (oprócz ramek), więc należy spodziewać się podobnych parametrów.

 

Zacznę od końca: czy polecę komuś ten monitor? Tak, z całego serca, jeśli jesteś szczęściarzem życiowym, masz w sobie zaciętość i gotowość do wielokrotnych zwrotów, lub jeśli jesteś masochistą. Pozostałym odradzam, szkoda życia i nerwów :E

 

Monitor ten - gdy jest w pełni sprawny - jest sprzętem imponującym. Matryca AU Optronics M270 jest po prostu śliczna - ma świetne kolory, bardzo dobre czasy reakcji (poniżej 5ms na wszystkich przejściach, patrz recka TFTcentral), prawie nieistniejący input lag, no i wyrabia 144hz bez zająknięcia. Jest to pełnoprawny IPS, ze wszystkimi wadami rozwiązania - tu trzeba wymienić słaby kontrast oraz srebrzenie matrycy (IPS glow), które występuje zawsze z uwagi na specyfikę tej technologii.

 

Niestety, kupno sprawnego monitora przyprawia o ból głowy. Posiłkuje się tutaj swoim doświadczeniem, ale także zdjęciami użytkowników z sieci, które pozwalają mi pobieżnie ocenić, czy taki monitor spełnia moje wymagania odnośnie jakości, czy też nie. Duża część użytkowników łyknie wszystko (bądź nie zauważy) - i szczęśliwi oni, gdyż monitorów wadliwych w moim przeczuciu jest większość.

 

Po kupnie nowego monitora, jego jakość należy sprawdzić w czterech aspektach, najbardziej problematycznych dla tego typu monitorów:

 

1. Równomierność/jednorodność bieli.

2. Śmieci i paprochy pod matrycą.

3. Wyciek/krwawienie podświetlenia (Backlight bleed - BLB).

4. Martwe piksele.

 

Celowo wymieniłem je w tej kolejności - są one wymienione od najczęstszej (i w moim mniemaniu najgorszej) do najrzadszej.

 

Pokrótce:

 

1. Równomierność bieli - typowy XB271HU nie daje równomiernej bieli - typowe jest zażółcenie części matrycy lub zniebieszczenie jednego z rogów. Czasem występuje kombinacja: pół matrycy jest żółtawe, a np. dolny prawy róg jest zniebieszczony. Jest to dla mnie niesamowicie denerwujące, bo najbardziej widać to na szarych kolorach, które na forach internetwyc wszelkiej masci (z tym na czele) są KOCHANE. W efekcie przesuwany wzrokiem po tekście i nasz mózg linijka po linijce wychwytuje zmiany barwy. Męczące? niesamowicie. Jeżeli ktoś tylko gra, albo mało korzysta z netu, ew. ma do tego inny monitor - problem nie jest duży, bo na kolorowych tłach i ruchomych obrazach nie da się tego zauważyć.

2. Śmieci i paprochy - plaga naszych czasów. Większość monitorów ma paprochy. Często są mylone z bad pixelami, ale wyglądają nieco inaczej (zwykle są mniej wyraziste), co nie znaczy, że są mniej irytujące. Są też paprochy w innych warstwach matrycy niż pod samą "szybą" - dają różne efekty w zależności od miejsca wystąpienia. Paprochów da się pozbyć przy odrobinie szczęścia - owijamy ołówek w szmatę i pukamy w paproch - potrafi odpaść, co rozwiązuje problem - ale skuteczność szacuję na 30-40%, większość paprochów trzyma się mocno. jest jeszcze metoda z przyssawką, ale to już ostrzejszy hardcore i można uszkodzić ekran - przysysamy przyssawkę do ekranu, bardzo lekko podnosimy (co lekko odsunie szkło od matrycy i wtedy walimy w bok/tył ekranu - skuteczniejsze, ale ekran może nam po prostu pęknąć od naprężenia, więc lepiej sobie darować.

3. BLB - zdecydowana większość monitorów od Acera i innych producentów uzywających matrycy M270 posiada BLB. Najbardziej narażony jest prawy dolny róg, ale BLB spotkałem praktycznie wszędzie, w tym na środku matrycy (:E) pokażę na zdjęciach.

4. martwe piksele - miałem łącznie 8 tych ekranów i tylko jeden miał martwiaka. Akurat "pikselowo" M270 wypada świetnie.

 

Teraz fotki, przedstawiające dobry egzemplarz (czyli mój obecny i ostatni) kontra te, które zmuszony byłem zwrócić:

 

Biel

 

Dobra (akceptowalna) biel:

 

e917FEG.png

 

Brak istotnych wahań temperatury kolorów na całym obszarze monitora.

 

Zła (bardzo nierównomierna i męcząca) biel:

 

3Vw9vv1.png

 

Widać mocne zażółcenie w środku i zaczerwienienie boków. Nie do wytrzymania.

 

BLB

 

Dobry egzemplarz:

 

 

XIhZOau.png

 

Praktycznie całkowity brak BLB.

 

 

Złe egzemplarze:

 

ldBsgUj.png

 

RqcAYhT.png

 

MnTGZwo.png

 

trzy moje poprzednie XB271HU. Ten typ wady jest bardzo "typowy" - wycieki światła we wszystkich rogach. Na taki efekt należy się nastawić. Monitory bez BLB to może 1/10, 1/20 wszystkich.

 

Czy matryce od AU Optronics są stanowczo gorsze od innych pod tym względem? z pewnością trudniej o lepszy egzemplarz, ale przyjrzyjmy się innym modelom monitorów:

 

AOC Agon AG352UCG:

 

YDU1C0m.png

 

Iiyama XUB2792QSU-B1:

 

zZAjTNa.png

 

Dell u2412m:

 

XGBpVLf.png

 

Dell u2515h:

 

VI8qHMo.png

 

Samsung CFG70:

 

AXly3Ou.png

 

 

 

jak widać, praktycznie wszystkie monitory, niezależnie od producenta matrycy, producenta samego monitora i typu matrycy mają problemy z równomiernością podświetlenia i na ich tle lepsze egzemplarze od AUO wypadają dobrze. Mój obecny XB271HU wypada lepiej w kwestii BLB niż mój testowany CFG70 na matrycy VA. Natomiast tak, matryce AUO mają ten problem częśćiej niż inne i na dodatek częściej problem dotyczy całej matrycy, anie tylko jednego rogu bądź krawędzi.

 

 

Na koniec wymienię wam, ku uciesze, wszystkie XB271HU (oraz XF270HUA - ta sama matryca, tylko freesync i tańszy), które miałem nieprzyjemność sprawdzić w swoim życiu, wraz z ich ceną.

 

Egzemplarz 1: Koszmarna biel - 3599 PLN.

Egzemplarz 2: Bad pixel - 3000 PLN.

Egzemplarz 3: BLB, zniebieszczony róg, "właz kosmity" na środku ekranu :E - 3499 PLN.

 

akBaKv9.png

 

do dziś nie wiem, co to właściwie było na środku - powodowało BLB na środku ekranu :D

 

Egzemplarz 4: BLB, fatalna biel - 3199 PLN.

Egzemplarz 5: Tragiczne BLB (ale wszystko inne super. oczywiście) - 3299 PLN.

Egzemplarz 6: (XF270HUA) - głęboka rysa na matrycy, paproch w bocznej części ekranu, słaba równomierność bieli - 2350 PLN.

 

SdZrvRy.png

 

Egzemplarz 7: (XF270HUA) - tragiczna równomierność bieli, paproch na samym środku ekranu - 2350 PLN.

Egzemplarz 8: Brak BLB, BDB równomierność, brak bad pixeli... kwiat paproci? gdzie tam. Jest jakaś skaza/paproszek na rozpraszaczu światła, przez co na ciemnym tle widać świecący punkcik (nie hot pixel, sprawdzałem pod lupą - wygląda jak mini włosek wielkości 1/2 pixela). Na szczęście jest to mniejsze i znacznie mniej jasne od prawdziwego hot pixela, więc machnąłem ręką, bo i tak na 99.99999999% nie trafię lepszej wersji tego monitora. - 2999 PLN.

 

 

Koniec końców zostawiłem sobie monitor #8, tym samym raczej kończąc "monitorową sagę".

 

Nie będę tutaj opisywał, jak już wspomniałem wcześniej, parametrów, bo to zrobiło bardzo dobrze TFTcentral. Pochwalę tylko filtr antyrefleksyjny (najlepszy, jaki widziałem na monitrach - jakośc obrazu bliska monitorom glossy!). Nie wiem, czy warto przechodzić przez piekło zwrotów, ale moim zdaniem to stanowczo najlepszy monitor na rynku w tej chwili - optymalny rozmiar,optymalna rozdzielczość (na 4K 100hz+ mamy moim zdaniem za słabe karty graficzne jeszcze), IPS, bardzo dobra jakość obrazu, 144hz które łatwo polubić. Monitor ten nie ma żadnych wydumanych problemów znanych z samsungów: nie ma tutaj zablokowanej jasności, modulacji PWM, bzyczenia cewek (monitor jest całkowicie bezgłośny), vertical-bandingu, rozmazów, artefaktów, zamazanego tekstu - jest stary, dobry i ostry obraz w znakomitej jakości.

 

Tylko żeby komuś chciało się wypuścić taki monitor, ale bez loterii panelowej - ECH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że przy zakupie tego monitora trzeba mega mocno uważać bo oprócz XB271HUb, który jest na matrycy IPS, Acer wypuścił dla niepoznaki XB271HUa, który jest na matrycy TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się jeszcze rozglądać za XB270HU który wyszedł tuż przed tym jak Acer wymyślił nazewnictwo Predator. To generalnie to samo tylko nie ma tego napisu i bardziej naturalną obudowę + ekran jest oficjalnie do 144Hz (ten z jedynką podobno do 165Hz ale to przez podkręcenie). Moja sztuka XB270HU nie była wymieniana, nie miała żadnych paprochów, wypalonych pikseli oraz minimalny backlight bleed. Kupowałem jako jeden z pierwszych w Polsce w media markcie w dniu premiery (tylko w dwóch marketach tam i bodaj w saturnie były w ofercie, bo nigdy nie były w polskiej dystrybucji a te markety mają niemieckiego właściciela który miał je w dystrybucji). 

Monitor super do dziś ani jednego bad piksela zero problemów a monitor mam już dobre 2 latka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dostać całkiem niezła matrycę mój model pochodzi z listopada 2015. Jednak trapi go jeden problem który posiadają wszyscy właściciele, czasami w trybie G-sync(tylko w tym trybie działania jest problem) raz na ileś tam przełączeń rozdzielczości lub częstotliwości bądź samego włączenia monitora pojawia się:

 

na dokładnie środku ekranu o szerokości kilku pikseli "rozerwanie obrazu" od górnej do dolnej krawędzi a brakujący odcinek pojawia się z lewej lub prawej strony.

 

tu jest to dokładniej opisane: http://community.acer.com/t5/Predator-Monitors/Line-down-the-middle-overlapping-image/td-p/418751/page/7

 

Problem w nowszych rewizjach jest naprawiony, ja wolałem swojego nie odsyłać (bo jeszcze przysłaliby mi gorszą matrycę:)) na naprawę, ale jest taka możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni nie wymieniają wtedy matrycy tylko robią upgrade firmware. Podkręc monitor o 1 hz, to problem zniknie ponoć.

 

XB270HU jest na starszej wersji matrycy którą trapią większe problemy z BLB i równomiernością bieli. Generalnie tych monitorów, opartych o matryce, których nawet AUO już nie chce produkować, lepiej unikać. Możecie wierzyć, że AUO nie przeprojektowało tej matrycy z dobroci serca.

 

Tak żeby była jasność, są trzy warianty tej matrycy.

 

M270Q008 V0 - wersja "beta", trapi ją największa ilość problemów. Użyto w: Asus PG279Q, Nixeus EDG27. Tak, Nixeus, który monitor stworzył w tym roku, kupił od AUO tę najgorszą matrycę. Generalnie najlepiej unikać jej jak ognia, chcoiaż Nixeus chwali się, że zastosował nowatorski montaż celem usunięcia BLB. Możliwe (da się to zrobić, np. przy użyciu wypełnienia z waty :E), ale to dla nas nie ma znaczenia, bo Nixeus nie wysyła do krajów postsowieckich, nawet z amazon.de.

 

M270DAN02.3 - wersja, w którą wyposażono najwięcej monitorów. Duże ramki i duże problemy. Użyto w: Acer XB270HU, Acer XF270HU, Viewsonic XG2703-GS, AOC AG271QG, ASUS MG279Q, Pixio PX277, EIZO Foris FS2735. Od najtańszego (Pixio) po najdroższe (EIZO), monitory te trapi czesty BLB i fatalna biel.

 

M270DAN02.6 - najnowsza, "bezramkowa" rewizja, najmniej (co nie znaczy, że MAŁO) problemów z bielą i BLB. Użyto w: Acer XB271HU, Acer XB271HUT, Acer XF270HUA. Jak widać, wcale nie jest wiele lepiej. Dopiero ósma sztuka moim zdaniem warta splunięcia, ale fakt, że bywam dość wymagający. :P

 

 

 

I tak, to monitor z końca 2015 roku. Co najgorsze, nie zanosi się na to, że cokolwiek go zdetronizuje przez najbliższe lata. LG nie jest w stanie (bądź nie chce) wytworzyć matrycy IPS 144hz w monitorze 16:9, natomiast samsung poszedł w VA, przy okazji popełniając dziesiątki dziwnych decyzji projektowych. AUO nie będzie konkurowało samo z sobą i na 99% nie stworzy już następnej takiej matrycy, bo po co - teraz cała ich uwaga idzie w matrycę 4K 144hz. Inni producenci matryc są za mali, nie mają zaplecza technologicznego, by stworzyć szybkiego IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie wymieniają ale nie masz pojęcia jakie ja już miałem problemy z sprzętem komputerowym tak wiec spodziewam się wszystkiego :)

 

Ale mi to nie przeszkadza bo wystarczy wyłączyć i włączyć ponownie żeby się go pozbyć a sam problem występuje dość rzadko ale sprawdzę ten sposób z OC.

 

Aaa jeszcze coś jeżeli spojrzy się w głąb monitora (od góry po lewej stronie przez "kratkę" wentylacyjną) to widać tam migającą diodę i wtedy leciuteńko prawie niesłyszalnie ale jednak słychać ciche bzyczenie, to tyle z minusów reszta to same plusy (no może po za ceną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ciekawe. Sprawdzałem każdy monitor pod kątem coil whine i nie słyszałem go w żadnym XB271HU :) możliwe, że nie robiłem tego przesadnie. Taki CFG70 niestety skwierczał bardzo zauważalnie. Nie musiałem kombinować, by go usłyszeć, wystarczyło odwrócić ucho w stronę monitora.

 

 

A tak przy okazji, to ten monitor ma moim zdaniem najlepsze czernie, jakie widziałem w monitorach. Wyglądają soczyście i po prostu ładnie (efekt bardzo dobrego filtra AG), oczywiście mam na myśli oświetlone pomieszczenie i monitor bez BLB - w ciemnym pokoju to nigdy nie będzie OLED/CRT/Plazma.

 

Do tego jasność wypala oczy. przy zapalonym świetle mam 5% jasności ekranu ustawione i nadal czuję, że jest za jasno :E w jasny dzień można siedzieć przy 20% jasności z odsłoniętym oknem i mieć wszystko gdzieś :P 100% to chyba jest dla tych co monitor na plażę zabierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaiketsu, LG dopiero się zabiera za szybkie monitory 1440p, aktualnie są na etapie produkowania 144 Hz Ultrawide i jestem ciekaw co im z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultrawide... :(

 

próbowałem je polubić, ale mi nie wyszło.

 

Myślę, że LG nie będzie próbował konkurować z AUO, pójdzie w swoją niszę czyli ultrawide i OLED ewentualnie (oby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój xb270hu nie wydaje żadnych dźwięków ani nie pojawia się pionowy pasek a dioda jest widoczna tylko gdy patrzymy od góry przez kratkę i chyba pochodzi z elektrniki od g-sync (bez sygnału z komputera jest żółta, na sygnale przy bootowaniu żółto/czerwona, a w windows jest czerwona. Wiadomo sztuka sztuce nierówna ja bym też nie reklamował jeżeli po ponownym wyłączeniu i włączeniu jest ok.

 

Najlepsze że dopiero od niedawna producenci zrobili pewien krok do przodu i wprowadzili:

- monitory 3440x1440 o prawdziwym odświeżaniu 100hz ale na matrycy VA co nie koniecznie jest krokiem do przodu (asus pg348q czy acer x34a to monitory 60hz ktore mozna podkręcić). Podkręcanie ma to do siebie że 100Hz to robiły sample rozesłane do testów, natomiast egzemplarze na półkach sklepowych dla plebsu często się nie podkręcają do 100Hz a np 90/95 max oraz bonusowo są skwierczenia piski czy inne dziwne kwiatki.

- monitory 3840x2160 o odświeżaniu 144hz podobno w tym roku mają wyjść, ale słyszałem że w cenie używanego samochodu tzn 2000 dolarów netto = 10k cebuli za monitor 27 cali (producenci mocno poupadali na głowy). Na 90% te monitory również nie będą takie idealne jak sobie wyobrażaliśmy przy okazji pierwszych 1440p/144Hz i będzie je trapiła cała masa identycznych problemów typu piski paski drgania i inne nieprzyjemne ficzery. 

 

Moim zdaniem rozdziałka 2560x1440 jest najbardziej optymalna, ponieważ w 4k piksele są po prostu za małe do grania (oraz jeszcze dużo czasu minie zanim uda się to rozpędzić do np 100fps na średniej klasy sprzęcie). Rozdziałka 3440x1440 też zła nie jest ale producenci monitorów tak naprawdę dalej są w polu z tematem. 100Hz to jest minimum, ale po lekturze recenzji monitorów jak AOC Agon 352 który jest totalną porażką jeżeli chodzi o kolory i jakieś drżenia obrazu, czy fatalnie wyceniony HP Omen na tej samej matrycy któremu dodatkowo naklejka z ramki schodzi razem z lakierem (monitor za 5tyś zł!), okazuje się że nie ma alternatyw, czy nie ma na co zmieniać monitora w temacie, a i monitor w temacie tak na prawdę ciężko zdobyć w stanie zdatnym do używalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Dobrych sztuk XB271HU nie warto się pozbywać, bo ich zdobycie to po prostu loteria z bardzo małą szansą na wygraną. Niestety, nie istnieje XB271HU z idealną bielą (przekopałem się przez dziesiątki zdjęć tych matryc zrobionych przez innych i obejrzałem osiem na żywo), dlatego ten monitor nie może być traktowany "poważnie" do pracy (co mi po odwzorowaniu kolorów gdy na części matrycy mam inne barwy niż na reszcie?), ale jeśli trafimy taki, w którym odchyłki od jednorodnej barwy nie ryją czerepu przy przeglądaniu netu, to warto zostawić i po prostu odpuścić pogoń za perfekcją.

 

dla tego monitora od momentu wypuszczenia (prawie 2 lata temu) aż do dziś nie ma alternatywy w 16:9 IMHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój monitorek jest po kalibracji urządzeniem Xrite X1 Pro i bezpośrednio po stworzeniu profilu kolorów gdy przełączałem się pomiędzy starym a nowym, różnica była widoczna dość wyraźnie. Optymalne kolory są przy jasności na 24, kontraście na 50 i drobnych regulacjach poszczególnych pasm R G B plus oczywiście załadowany profil kolorów z kalibratora (na bodaj tft central czy podobnej stronce był opis). Większość ludzi nie wie że monitor ustawiony na 100% jasności czy kontrastu wcale nie wyświetla więcej kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesował ten monitor to warto obserwować 548Euro

https://www.conrad.de/de/led-monitor-686-cm-27-zoll-acer-predator-xb271hubmiprz-eek-b-2560-x-1440-pixel-wqhd-4-ms-displayport-hdmi-usb-30-1408876.html?hk=WW1&insert=U0&utm_source=idealo&utm_medium=cpo&utm_term=1408876&utm_campaign=idealo&WT.mc_id=affiliate_zanox_produktdaten_preisvergleich_idealo&PubID=2189221&zanpid=2324136121220890624

 

Co prawda już wszystko wykupione, ale jeszcze dzisiaj rano były do kupienia. Możliwe, że w poniedziałek/wtorek jeszcze dorzucą parę sztuk w promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój monitorek jest po kalibracji urządzeniem Xrite X1 Pro i bezpośrednio po stworzeniu profilu kolorów gdy przełączałem się pomiędzy starym a nowym, różnica była widoczna dość wyraźnie. Optymalne kolory są przy jasności na 24, kontraście na 50 i drobnych regulacjach poszczególnych pasm R G B plus oczywiście załadowany profil kolorów z kalibratora (na bodaj tft central czy podobnej stronce był opis). Większość ludzi nie wie że monitor ustawiony na 100% jasności czy kontrastu wcale nie wyświetla więcej kolorów.

 

jasność 24 niestety wypala oczy, więc zrezygnowałem z dobrego ustawienia i poszedłem w komfort. mam 10 jasności, 50 kontrastu w dzień, 0 jasności 40 kontrastu wieczorem. tak, to cholerstwo jest aż tak jasne. Biel kalibruję zawsze "na oko", bo mamy oczy bardzo różne (ja np. lewym okiem widzę obraz bardziej ciepły, a prawym bardziej chłodny :E) i 6500K z kolorymetru wcale nie musi być dla nas odpowiednio neutralne.

 

 

 

zacna oferta, ale bez możliwości łatwego zwrotu branie XB271HU na stan to samobójstwo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conrad ma również oddział w Polsce w Krakowie jak również punkt odbioru osobistego. W Niemczech dają 30 dni na zwrot w Polsce 20dni. A co do szczegółów można się dopytać.

 

A i jeszcze dodam od siebie(również z własnego doświadczenia), że na Niemieckim rynku łatwiej trafić lepszej jakości monitor/TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem jest tylko koszt wysyłki. Do Niemiec to jednak jest kilkadziesiąt złotych. Tylko amazon, z tego co wiem, zwraca koszty wysyłki przy zwrocie konsumenckim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaiketsu, jedno pytanie, mocno rzuca się w oczy to, że w XB271HU obraz nie dochodzi do boków monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaiketsu, jedno pytanie, mocno rzuca się w oczy to, że w XB271HU obraz nie dochodzi do boków monitora?

 

Hmm.. nic takiego nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, że nie zauważyłeś, że obraz nie jest na całej powierzchni szkła, zobacz sobie jakąkolwiek recenzję bezramkowej wersji na youtube ;)

 

Albo tu masz fotkę

 

http://www.pinstripemag.com/wp-content/uploads/2016/01/Acer_Predator_XB271HU_overclock_165Hz_OSD.jpg

 

http://dixplore.com/wp-content/uploads/2016/06/image54-1024x768.jpg

 

Ot taki z tego "bezramkowiec" jak z koziej... :E Plastikowych może nie ma ale szklane już jak najbardziej tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy bezramkowiec tak ma :) Powierzchnia robocza ekranu odpowiada zawsze tej ze specyfikacji. A cal więcej w szklanych ramkach to pic na wodę i wabik.

 

Jak chczesz zrobić Surrounda z 3 takich ekranów to wtedy czarny pasek rzuca się w oczy. I nie ważne że jest jednym z mniejszych, ważne że zanim odpalisz ekrany to wygląda to niemal jak jedność :D A nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, o to chodziło :E Nie załapałem w pierwszej chwili. No tak, oczywiście jest "inner bezel" w tych matrycach, ale efekt jest mniej więcej taki, jak przy cienkiej ramce plastikowej. Mi to osobiście nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...