Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Roman85

Asus GTX 1060 Turbo 6GB jak podkrecic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam kartę graficzną Asus GTX 1060 Turbo 6Gb. Mam też program ASUS GPU TweakII ale zbytnio nie wiem jak się nim posługiwać. I czy w ogóle idzie ta kartę podkręcić jak tak czy ktoś może mi wytłumaczyć co i jak lub podać odpowiednie parametry aby tam wprowadzić :P

 

Resztę podzespołów

Procek - Ryzen 5 1500x

Płyta - ASRock AB350M-HDV

Ramy - DDR4 Play 8GB 2400MHz CL 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refa nie podkręcaj bo ci uszy pękną :D

 

Pobierz MSI afterburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co dostaje zadyszki w grach ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refa nie podkręcaj bo ci uszy pękną :D

 

Pobierz MSI afterburner

 

A jak się nim podkręca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refa nie podkręcaj bo ci uszy pękną :D

 

Pobierz MSI afterburner

 

 

add1 :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

add2 :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

a po co mu AB skoro ma nie podkręcać ? , soft od ASUS prostszy w obsłudze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu a ja nadal nie wiem jak sie podkręca kartę na jednym i drugim programie :E:P:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC jest proste, ale trzeba je dostosować do karty i całej platformy - każda karta inaczej się podkręca.

 

 

W AF (afterburner) właściwie wykonujesz dwa kroki:

 

1. podnieść pamięci do odpowiedniej wartości, np. +426 MHZ

 

2. podnieść w tablicy Curve taktowanie w raz z napięciem dla GPU - tablice Curve uruchamia się poprzez najechanie kursorem na monitoring karty klikając CTRL + F

 

Wtedy otwiera się tabelka.

 

 

U mnie np. mam tak ustawione OC - to jest +110 mhz dla GPU i + 426 dla pamięci karty.

 

 

4692398600_1500750385_thumb.jpg

 

 

To działa u mnie, ale nie musi u Ciebie, dla tego musisz sam sobie poustawiać stabilne i jak najlepsze OC karty :)

 

 

AF: http://www.guru3d.com/files-details/msi-afterburner-beta-download.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku MSI Afterburner i gtx 1060 sposób jest prosty - odblokuj kontrolowanie i zmianę napięcia w ustawieniach, i suwaczki napięcie, temp limit, power limit daj na max-a w prawo, taktowanie zacznij od +100, max pewnie gdzieś w okolicy +150, i pamięci + 300, max w okolicy pewnie +500 może więcej.

Monitorujesz przy okazji temperaturę, no i kontrolowanie stabilności - ja korzystam z unigine valley.

 

STARSZE KARTY LEKKO INACZEJ SIĘ PODKRĘCA I UWAGA NA NAPIECIE !!! GTX 1060 ma max bodajże 1,093V i więcej nie pójdzie. starsze karty, poprzednich generacji inaczej reagują na suwak napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu a ja nadal nie wiem jak sie podkręca kartę na jednym i drugim programie :E:P:cool:

Nie obraz sie, ale jezeli nie chce Ci sie poszukac w necie, a poradnikow jest z million jak nie nie wiecej to nie ma sensu zebys bral sie za to. Za chwile przylecisz na forum bo gry beda Ci sie sypac etc ale oczywiscie OC bedzie stablne bo minute wytrzymal w grze... :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku MSI Afterburner i gtx 1060 sposób jest prosty - odblokuj kontrolowanie i zmianę napięcia w ustawieniach, i suwaczki napięcie, temp limit, power limit daj na max-a w prawo, taktowanie zacznij od +100, max pewnie gdzieś w okolicy +150, i pamięci + 300, max w okolicy pewnie +500 może więcej.

Monitorujesz przy okazji temperaturę, no i kontrolowanie stabilności - ja korzystam z unigine valley.

 

STARSZE KARTY LEKKO INACZEJ SIĘ PODKRĘCA I UWAGA NA NAPIECIE !!! GTX 1060 ma max bodajże 1,093V i więcej nie pójdzie. starsze karty, poprzednich generacji inaczej reagują na suwak napięcia.

 

A do czego słuzy Fan Speed?

 

Nie obraz sie, ale jezeli nie chce Ci sie poszukac w necie, a poradnikow jest z million jak nie nie wiecej to nie ma sensu zebys bral sie za to. Za chwile przylecisz na forum bo gry beda Ci sie sypac etc ale oczywiscie OC bedzie stablne bo minute wytrzymal w grze... :heu:

 

No tak sie składa, że znalazłem poradniki i itp nawet na YT ale wszystko po angielsku a jak po polsku to dla mnie mało zrozumiałe, wiec chciałem zasięgnąć pomocy tutaj na forum :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak sie składa, że znalazłem poradniki i itp nawet na YT ale wszystko po angielsku a jak po polsku to dla mnie mało zrozumiałe, wiec chciałem zasięgnąć pomocy tutaj na forum :Up_to_s:

Co jest nie zrozumiale w instalacji 1 program i przesunieciu 2 czy tam 3 suwakow :hmm:

 

A jak masz problemz angielskim to slownik do reki i jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego słuzy Fan Speed?

 

 

 

No tak sie składa, że znalazłem poradniki i itp nawet na YT ale wszystko po angielsku a jak po polsku to dla mnie mało zrozumiałe, wiec chciałem zasięgnąć pomocy tutaj na forum :Up_to_s:

Tu masz poradnik w ojczystym języku i kawa na ławę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie zrozumiale w instalacji 1 program i przesunieciu 2 czy tam 3 suwakow :hmm:

 

A jak masz problemz angielskim to slownik do reki i jazda :)

 

Ale teraz nie rozumiem twojej aluzji. Jest to forum i pisze jak byk ze między innymi pomoc dla amatorów a ja takim jestem. Dlatego zamiast kombinować przetłumaczyć. Wolałem się spytać u źródła. Tutaj na forum. Aby ktoś mi fachowo wytłumaczył. Wole się piętnaście razy się spytać niż uwalic kartę czy inny podzespoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem fajny filmik który mi wszystko wyjaśnia i co jak aby podkręcić kartę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz nie rozumiem twojej aluzji. Jest to forum i pisze jak byk ze między innymi pomoc dla amatorów a ja takim jestem. Dlatego zamiast kombinować przetłumaczyć. Wolałem się spytać u źródła. Tutaj na forum. Aby ktoś mi fachowo wytłumaczył. Wole się piętnaście razy się spytać niż uwalic kartę czy inny podzespoł

Sluszne podejscie, ale blad robisz w tym, ze odpowiedz na to pytanie padla million razy, wystarczy wklepac w google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie odnośnie podkręcania ale tym razem Ramow. A dokładnie Goodram DDR4 Play 8GB 2400 MHz CL15.

Idzie je podkręcić i czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie w biosie, ale jak ty nie ogarniasz 3 suwaków to nawet się za to nie zabieraj :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...