Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NiemcyMnieBija

i7 6700k - nagłe skoki temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam taki "problem" ze swoim i7 6700k.

 

1. Temperatury na stocku w LinX sięgają 73°C na Thermalright Macho rev.B

 

To chyba trochę sporo jak na takie chłodzenie?

 

2. W IDLE mam na najcieplejszym rdzeniu 31°C

 

3. W grach dobija do 62°C

 

4. Otworzenie przeglądarki albo folderu sprawia, że na ułamek sekundy temperatury skaczą do 50°C i potem wracają do 30°C.

 

5. Próby OC kończą się temperaturami rzędu 90°C, przy napięciu 1.295V

 

Teraz pytania.

 

1. Czy to wina gluta pod IHS?

2. Czy trafiłem aż tak słabą sztukę?

3. Specjalnie nie brałem i7 7700k bo wiedziałem, że tam są takie problemy ale na i7 6700k też?

 

Prawdę mówiąc mam wrażanie, że 1+2 niestety się u mnie trafiło bo z tego co czytałem to identyczne problemy mają ludzie na i7 7700k. W grę ewentualnie wchodzi undervolting, jak próbowałem to udało się zbić temperatury w stresie do 66°C ale tylko w LinX, w grach temperatura po undervoltingu jest 1-2°C mniejsza, ale to w granicy błędu pomiarowego więc zostawiłem stockowe napięcie. Według BIOSU i CPU-Z jest w okolicy 1.188V czyli i tak mało więc skąd takie temperatury i skoki temperatur? Przecież Thermalright Macho to nie takie złe chłodzenie.

 

Dodam, że w pokoju mam oczywiście 30°C ale nie powinno chyba to mieć AŻ takich efektów?

 

Pastę nałożyłem drugi raz na wszelki wypadek, Arctic MX-2.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszukujesz się problemów tam gdzie ich nie ma. Te chwilowe skoki temperatury to wina czujnika, który w rzeczywistości nie służy do mierzenia temperatury, ale sterowania ustawieniami procesora (osiągnięcie Tj max = throttling). Generalnie temperatury masz normalne, 90°C w LinX po oc to wręcz przyzwoity wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cyrki masz od haswelli, jedna seria lepiej sobie radziła, kolejna gorzej, ale wszystkie były spartaczone glutem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/topic/1196736-Wysokie-Temperatury-Procesorów-Poradnik/

 

Punkt 4 i 5 się kłania. Procesor możesz zapewne znacznie undervoltować.

 

Bardzo fajny poradnik, trochę mnie uspokoił. Dzięki. :)

 

Co do undervoltingu to najniżej udało mi się zejść o 0,100 V ale nie jestem pewien czy nie powoduje to lekkiej niestabilności bo bardzo rzadko bywa, że jakaś gra mi się wysypie do pulpitu (raz na parę miesięcy). Godzina w LinX i Prime95 i nie było błędów co prawda, więc może to zbieg okoliczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Nic na siłę. 73 stopnie bez skalpowanego cpu w takim cholerstwie jak Linx to rewelacyjny wynik. Ważne by na co dzień trzymać się poniżej 80. Skylake kochają skalpowanie. Bardzo "wdzięczne" procesory pod tym kątem. Tak, że w przyszłości zawsze zostaje to rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...